Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A nevem jelentené a függetlens...

A nevem jelentené a függetlenségemet?

Figyelt kérdés
Sok mai fiatal feleség megszól engemet a nevemért. Mert ők nem veszik fel a férjük nevét. Ők függetlenek. Hogy lehet független egy feleség? Én büszkén viselem az uram nevét. Elvett, én már az övé vagyok. Mennyivel lennék több mondjuk Pitar Giziként?

2015. jan. 31. 20:05
1 2 3 4 5
 31/42 Missi_Key ***** válasza:
76%
A kapcsolatban nem ettől, de amit a külvilág felé kommunikálsz az ez. Hogy a pasi az irányítód mert az ő nevét viseled. Az más hogy a valóságban nem irányít, de azt a külvilág nem látja...így pl ha egy üzleti tárgyalásra a férjeddel együtt mész és az ő nevén mutatkozol be, kissebb a valószínüsége hogy veled is egyenrangúként beszélnek. Ill őt fogják kérdezni mindenről...
2015. jan. 31. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/42 anonim ***** válasza:
34%
30as: ki beszél itt bárki arról, hogy meg kell változtatni? A kérdező se arról írt, hogy kell. Hanem egyszerűen nem függ össze a függetlenséggel. A valóban függetlenséggel, hogy nem uralkodik a társ a másikon. Hány olyan házasság ment szét, akik nem vették fel a párjuk nevét? Elég sok, és pont nem a név miatt, hanem mert uralkodott a társ felettük. Értsd már meg, ha te nem bízol és nem tudod biztosra, hogy te attól még te maradsz, akkor hozzá se menj eleve. De nehogy már egy név változatás legyen "elnyomás". Ez már kissé kezd feminizmusi véglet lenni!
2015. jan. 31. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/42 anonim ***** válasza:
43%

én felvenném a párom nevét, csak mert bennem az él, hogy először apánk nevén vagyunk és jobb esetben édesapánk is vezet az oltárhoz átadni leendőbelinknek, ezzel már nem apa nevét viseljük továbbra, hanem a párunkét.az sem véletlen, hogy anno apától kérték meg a lányt.


tényleg tűnhet úgy, mintha a férfiak adnák vennék a nőket egymás között mint egy kecskét, mintha arról is szólna, hogy ki vigyáz ránk ezentúl.

2015. jan. 31. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/42 anonim ***** válasza:
*de mintha
2015. jan. 31. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/42 anonim ***** válasza:
63%

Túl van a téma lihegve. Aki nem elnyomható, azt Kovács Bélánéként sem nyomják el, a másikat meg leánykori nevén is elnyomják, ha olyan típus.

Az is találó, amit az egyik válaszadó írt: egyes nők majd' megőrülnek, hogy végre a férfi megszánja és elvegye őket, mert ők büszkék arra, hogy nem hajadonok, ugyanakkor jönnek ezzel a nevem=függetlenségem hülyeséggel.

Én a férjem vezetékneve + né + teljes nevem variációt választottam. Miért? Mert a leánykori nevem unalmas volt az ország messzemenően leggyakoribb vezetéknevével (Nagy), a férjemé elég ritka. A kötőjeles verzió tetszett még, de mivel az most divat, én meg élből utálok mindent, ami divat, elvetettem. Teljes név + né pedig nem akartam lenni. Nem azért, mert akkor hú, de elnyomna a férjem, hanem mert nekem az úgy nem tetszik. A férjemet pedig nem érdekelte, hogy felveszem-e a nevét, vagy sem, teljesen rám bízta. :)

2015. febr. 1. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/42 anonim ***** válasza:
Pedig divat utálni mindent, ami divat, úgyhogy mégiscsak követted a divatot. :)
2015. febr. 1. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/42 anonim ***** válasza:

Off

35ös: ez tetszett amit írtál, hogy te majd miért akarod megváltoztatni, de azért, mert én meg pont, azért akartam, mert az enyém meg túl ritka volt, az egész országban van ilyen névből kb. vagy 20 fő, vagy még annyi se. Azért Nagy se lennék, de az ilyen ritkaságnak is meg vannak a hátrányai.

2015. febr. 1. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/42 anonim ***** válasza:
0%

35-ösnek


A kötőjeles verziót nem választhatja csak a nő, hanem mindkét fél beleegyezése szükséges, hiszen utána a férjnek is kötőjelesen kell használnia a nevét.

2015. febr. 1. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/42 anonim ***** válasza:
75%
#38 - nem, felveheti csak az egyik fél kötőjelesen a nevet, nem kell automatikusan felvennie a másiknak is.
2015. febr. 1. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/42 anonim ***** válasza:
0%
Kötőjeles nevet csak közösen hordhat egy házaspár! A gyerek neve is kötőjeles lesz. Csak az egyik fél nem lehet kötőjeles, a másik meg marad a sajátján, ilyen nincs.
2015. febr. 1. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!