Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A nevem jelentené a függetlens...

A nevem jelentené a függetlenségemet?

Figyelt kérdés
Sok mai fiatal feleség megszól engemet a nevemért. Mert ők nem veszik fel a férjük nevét. Ők függetlenek. Hogy lehet független egy feleség? Én büszkén viselem az uram nevét. Elvett, én már az övé vagyok. Mennyivel lennék több mondjuk Pitar Giziként?

2015. jan. 31. 20:05
1 2 3 4 5
 1/42 anonim ***** válasza:
72%
" Elvett, én már az övé vagyok" Na ez az a gondolkodas ami miatt nem vesszuk fel a ferj nevet. Nem birtokolhat senki.
2015. jan. 31. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/42 anonim ***** válasza:
63%

A hozzáállástól lesz valaki független, de a legtöbben ezt a nevükkel is kifejezik.

Elég béna kamu regisztráció vagy különben.

2015. jan. 31. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/42 anonim ***** válasza:
56%

Ez mitől kamu kérdés, vagy épp kamu regisztráció?

Aki nem érti azt, hogy "elvett és már az övé vagyok" kifejezést, hogy mi is a lényege, az ne is akarjon férjet magának. Egy házasság nem arról szól, hogy hozzá megyek, de ha akarok, akkor mivel tyhűű, de független vagyok körbe nézhetek bármikor a húspiacon, hátha akad jobb is. Elhiszem, hogy sokan így gondolkoznak, de épp ezért is van annyi válás is.

2015. jan. 31. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/42 anonim ***** válasza:
86%

Nekem azért tetszik ez a "nem veszem fel a nevét, mert nem akarok függni tőle" mondás, mert a legtöbb nő alig várja, hogy a férfi megkérje a kezét, lehetőleg térden állva. Mintha kegyet gyakorolna vele, amiért hajlandó feleségül venni.

Egy házasságban a feleség a férjéé is, a férj pedig a feleségé.

2015. jan. 31. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/42 anonim ***** válasza:
76%

Hogy lehet független egy feleség?

Ahogy egy férj is.

nem a néven múlik a dolog.


Én nem szeretném felvenni a párom nevét, ha jövőre összeházasodunk. nem leszek né, és nem leszek kötőjeles sem. Én én maradok attól, hogy férjhez mentem. Ráadásul ezzel a névvel ismernek a szakmámban.

2015. jan. 31. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/42 anonim ***** válasza:
65%
Aha, és előző, ha felveszed a nevét attól te még nem te maradsz? :D :P Épp, ezt kérdezi a kérdező, hogy ugyan miért a nevünk mondaná meg, hogy függünk-e vagy se, vagy önmagunk vagyunk-e vagy se?
2015. jan. 31. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/42 anonim ***** válasza:
64%
Azért gondolom, hogy kamu regisztráció, mert ma már láttam pár válaszát itt-ott és eléggé nyíltan kitűnik, hogy folyamatosan provokál. És azért béna, mert ez még nekem is egyből kitűnt, aki pedig nem vadászik az ilyen jelenségekre.
2015. jan. 31. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/42 anonim ***** válasza:
95%

Teljesen mindegy, hogy ki mit gondol, mindenki cselekedjen a legjobb belátása szerint! Senki nem tartozik senkinek sem elszámolással.

Nem tudom, számodra ki számít fiatalnak, én 39 éves vagyok, a férjemét és a saját vezetéknevemet is felvettem anno, mert számomra ez jelképezte és jelképezi azóta is az egységet és az egyenlőséget a házasságunkban...

Megkérdezhetem, te milyen korú vagy?

2015. jan. 31. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/42 anonim ***** válasza:
59%

Off

7es: lehet igazad van, én még végül is nem találkoztam más topikokban a kérdezővel, de csak, mert egyéni meglátásokkal válaszol vissza az még nem provokáció. Ahogy csak, mert feltett egy ilyen kérdést abban még semmi kamu sincsen. De tudnék én is jó pár kérdést és hszet mutatni, amik valóban azok.

2015. jan. 31. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/42 anonim ***** válasza:
78%

"Hogy lehet független egy feleség?"


Úgy, hogy önálló emberi lény, nem valaki tartozéka, ezért nem tetszik az "övé vagyok" megfogalmazás sem, ez olyan, mintha a tulajdona lennék.


DE, én is felvettem a férjem nevét, kötőjelesen, mert a -né nem tetszik. Mindenképpen fel akartam venni, és nem azért, mert a tulajdona vagyok, hanem azért, mert mi már egy külön család vagyunk, összetartozunk, nekem tetszik, hogy ez a nevünkön is látszik. Amúgy én azt akartam, hogy az enyémet teljesen elhagyom, mert hosszú és bonyolult, mindig betűznöm kell, és felveszem csak az övét, de ez a férjemnek nagyon nem jött be, mondta, hogy neki furcsa, így maradt a kötőjeles verzió.

Másrészt: nekem rossz lenne, hogy a férjem mondjuk Gipsz Jakab, a gyerekem vezetékneve szintén Gipsz, az enyém meg tök más. Mintha nem hozzájuk tartoznék. Tudom, hogy ez hülyeség, és nem a név adja az összetartozást, hanem a szeretet, a kötődés, de valahogy akkor is furcsa lenne nekem, hogy teljesen másképp hívnak, mint őket.

N27

2015. jan. 31. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!