Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Más 20-21 évesnek honnan van...

Más 20-21 évesnek honnan van ennyi pénze?

Figyelt kérdés

Van egy ismerősöm, elképzelni nem tudom, honnan van annyi pénze.

-évi többszázezres tandíj

-márkás ruhák

-saját lakás

-egzotikus utak


De nem ő az egyetlen, vannak, akiknek 300 ezres telefonjuk van, több százezres kütyük stb. Azért ebben a korban még nem gyakori, hogy valakinek olyan jó munkája legyen, hogy mindezekre teljen, szinte még félig gyerek, legtöbben tanulnak. Csak nekem elképzelhetetlen ez? Mindenhol azt látom, 100 ezres fizetések vannak, közben meg csomó fiatal él luxus színvonalon.


2015. jan. 25. 19:30
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
30%

Biztos a szülők becsületes, kétkezi munkával megszerzett jövedelméből jut ilyen sok a gyerek(ek)nek!

De én inkább azt tartom valószínűnek, hogy valamilyen kizsákmányolás folytán jutnak ennyi pénzhez!!

Másképp csak szerencsejátékon lehet ilyen mennyiségű pénzre szert tenni. De ez az egyetlen tisztességes módja a gazdagságnak!!! Minden más, az embertársak kizsákmányolásán keresztül történik!!!!!!

2015. jan. 25. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim válasza:
15%
Hát figyi. Az én szüleim is vállalkozók és csak havi 100-at kapok.Ebből töltsem fel a telóm ,vegyek ruhát,meg menjek bulizni.Vicc.
2015. jan. 25. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
100%
Most ez komoly, hogy valakinek nem elég 100 ezer Ft zsebpénz?! Emberek százezrei élnek kevesebb mint 80 ezerből, és nekik nem telefont kell töltögetni meg bulizni, hanem rezsit fizetni és kajálni...
2015. jan. 25. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim válasza:
Nem kell altalanositani. En is eleg jol elek, 2 eve inditottam sajat vallalkozast sajat tokebol bar az igaz hogy nem az en peldam az altalanos.
2015. jan. 25. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
100%

12# inkább örülnél hogy aládraknak 100ezret, nem kell dolgoznod érte.

kérdező: vagy a szülők állnak jól, esetleg nagyszülők.

képben lehet egy pénzes barát is.

a tandíj lehet hitelből, csakúgy a telefon és egyéb kütyü.

a ruhák lehetnek turiból is akár vagy netről használtan.

valamint jó pár egyetem mellett lehet dolgozni, mert nálunk is a legtöbb szakon pénteken 1 óra van csak, meg ugye ott a hétvége. szóval én heti 15t keresek.

nyáron értelemszerűen többet.

nálunk a gimiben is volt akinek fizették az albérletét, kapott márkás kocsit, bele benzit, telefonokat, tízezres ruhákat meg luxuscikkeket.. és?

nekem attól nem lesz se jobb , se rosszabb a napom, hogy ő jobb színvonalon él.

ne érdekeljen más pénztárcája, inkább tegyél a saját boldogulásodért.

2015. jan. 25. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
100%
szülök, diákhitel, drogkereskedelem,
2015. jan. 25. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:

Szülők, vagy nálunk dolgozik:)


Ennyi idősen mást nem tudok elképzelni..

Ha 18 évesen beleesett avtutiba, akkor már simán 600e a fizuja, ha jó.. Ha nm,makkor 10e ért tengődik, de ezek szerint jó..


Nem phallottál olyat, hogy valahol dolgozik??

2015. jan. 25. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
100%
Szülőktől. A b verzió pedig, hogy estin tanul és főállásban dolgozik. Felénk itt határközelben pl. marha jól lehet keresni. Nem látok ebben semmi hibát, nem is sajnálom tőlük.
2015. jan. 25. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
64%

Én dolgoztam suli mellett, és otthonról nagyon sokat támogattak. Fizették az albérletemet rezsivel és a bérleteimet (40000), valamint a kajám nagy részét (kaptam otthonról kész kaját, vagy 5-10000 utalványt). A szüleim közül az egyik tanár a másik irodai dolgozó, tehát nem éltünk luxusszínvonalon. Nagyszülők is támogattak (ők fizették a rezsit).

Laptopot még fősuli előtt kaptam az egész családtól karácsony+szülinapra.

Telefont szerencsére 2-3 évente tudtam cserélni, mert a családban elég sok embernek apu nevére lett előfizetés kötve, így hamar arany, platina, meg mit tudom én milyen kártyás lett, és így jóval kedvezményesebb áron tudtunk készüléket venni.


Ami ezen felül kellett (tisztálkodószer, ruhák, szórakozásra pénz, kajára pénz, kirándulás, tankönyvek stb), azt megvettem magamnak a diákmunkás pénzemből. Rengeteget dolgoztam, hogy minél kevesebbet terheljek a szüleimre. Hálás vagyok a segítségükért. Nekem innen volt.

2015. jan. 25. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

Azért általában kívülről minden szebbnek és jobbnak tűnik. Sok emberről hiszik azt hogy gazdagok, pedig nem is.


Egyrészt ha nagy a család, akkor nem csak a szülői keresetre tud támaszkodni, hanem nagyszülők, keresztszülők, idősebb testvér.

Másrészt örökölhettek is, ahogy korábban írták.

Továbbá a lakás az lehet hitelből, nem nagy kunszt. Tandíj, diákhitel. A 300ezres telefont használtan egy nagy karcolással a hátulján meg tudod venni 100-ért. A márkás ruha alatt nem tom mit értesz, de ha nem high end vagy haute couture ruhákról van szó, akkor a kollekció végén mindent kisöpörnek 70%-os áron. A márkás 20 ezres póló máris csak 6 ezer forint. Egzotikus utak ugyanezen a logikán first minute last minute 50% kapásból lejön belőle. Ráadásul ma már nagyon olcsón lehet utazni, és aztán szép képeket csinálni. Aztán azt te nem tudod, hogy milyen volt a szálloda, stb.


Szóval a lényeg az, hogy az ember hajlamos többet belelátni a dolgokba.


A fentebb leírtak egyikét sem tartom lehetetlennek két tanári fizetésből. Akik egyébként ha tartanak különórákat, igen szépen meg is tudják szedni magukat.. És persze a gyerek is kaphat ösztöndíjat, dolgozhat.


Csak egy példa. Ismertem az egyetemen egy embert, kapott kb 100 ösztöndíjat, és mellette megkeresett 200-at melóval. Ebből a pénzből egy felnőtt is tud spórolni, na de egy egyetemistának nem sok igénye van bármire is, szal kb. az egész megmaradt neki és arra költhette amire akarta. Ettől nem volt gazdag, de egy egzotikus nyaralás nem tétel.

2015. jan. 26. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!