Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi lesz a mai fiatalokkal,...

Mi lesz a mai fiatalokkal, akinek már arra sincs pénze, hogy lakást béreljenek vagy családot alapítsanak?

Figyelt kérdés

A környezetemben rengeteg fiatal - érettségis, szakmás és diplomás - dolgozik szinte éhbérért, az életben sehova nem tudnak előre jutni, a szülőktől nem tudnak elköltözni, ha mégis megteszik a párjukkal, akkor már egy forintot sem tudnak félrerakni.


Sokakat megkérdeztem, szinte mindenki azt mondta, hogy mihelyst megvan a tartalék, már megy külföldre, mert egyszerűen semmit nem tud itthon csinálni...


2014. jan. 6. 19:17
 1/10 anonim ***** válasza:
71%

Én nem is titkolom, arra biztatom a lányom (idén felvételizik), hogy ktg szakra menjen, diákhitelből kifizeti aztán menjen el inkább, ha életet akar.

Mi meg a férjemmel szépen visszafizetjük a diákhitelét. Azt a pénzt, amit addig az öltöztetésére, étkezésére, kollégiumra költünk, akkor majd a törlesztésre fordítjuk.

2014. jan. 6. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
21%
Szomorú de ilyen szar ez az ország itt már végzettség sem ér semmit nagyon nehéz egy jó munkahelyre bekerülni én nem vagyok szegény de a szegényeket sajnálom akik havi 80-100 ezer Ft-t keresnek ami épp elég kajára és semmi extra jó ruhák menő telefon kocsi étterem stb..
2014. jan. 6. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
48%
Sajnos tényleg külföld a megoldás, mert Magyarország élhetetlen, és ez csak egyre rosszabb lesz, mondhat bárki bármit. Ez a lehetőség viszont mindenki előtt nyitva áll, aki nem lusta nyelvet tanulni.
2014. jan. 6. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
54%

Azért nem kell rögtön külföldre menekülni, elég ha más városba megy át az ember, de sok esetben arra sincs szükség

Akinek nincsen protekciója illetve nem csúsztat zsebbe pénzt a munkalehetőségért, az diplomásan is leshet.


Lakást bérelni eleve nem túl jó dolog mert drágább mintha otthon lakna az ember, én havonta 100-at eltudok tenni nettó 120ból, és 30éves koromra valószínű hogy megúszom 2-3milliós kölcsönből a házvásárlást.

Aki tud félretenni, az legtöbb esetben viszi is valamire. Nézhetnénk a pénz értékét, ha kívánhatnám én is 200ezres fizetésnek örülnék a képzettségemhez mérten, de elég ez is.

21/F

2014. jan. 6. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Nem tudom, éhen halunk. :(

A saját környezetemben azt látom hogy a velem egyidősek vagy munkanélküliek, vagy munkanélkülin keresztül tanulnak, vagy pár hónapig közmunkások, vagy tanulnak. Én szeretnék Magyarországon maradni,de ne itthon, a keleti-régióban.

Melyik az a környék Magyarországon ahol aránylag normálisabb a helyzet és lehet munkát is kapni?

23/n

2014. jan. 6. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Én az osztrák határ mellett élek, itt egy kicsivel jobb a helyzet, de itt sem teljesen rózsás. Az utóbbi időben egyre több a Kelet-magyarországi, illetve a román a környékünkön, emiatt mi, helybéliek már egyre nehezebben találunk munkát Ausztriában. Míg régebben úszkálni lehetett az álláshirdetések közt, addig most már csak -kéthetente-havonta ha akad valami, ami nem igényel többéves tapasztalatot vagy extra képességeket. Úgyhogy már itt sem könnyű a helyzet. A legtöbb fiatal kb 30 éves koráig otthon él, majd elmennek valami ócska albérletbe, amiértnem kell sokat fizetni és így folytatják tovább az osztrák munkát. Nem mondom, így legalább félre lehet tenni némi pénzt, de itt az ingatlanárak is sokkal magasabbak, mint keleten, így ugyanúgy nincs esélyünk saját lakáshoz jutni, mivel 15-20 milliót összeszedni nem 1, nem 2 év. Meg hát az osztrák csicskamunkákra sme lehet örökké számítani, és mint mondtam, minél több a keleti, nekünk annál kevesebb munka marad, így ez sem fog örökké tartani.
2014. jan. 6. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
külföldre kell menni, ennyi
2014. jan. 19. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Zole79 válasza:
Érdekes téma. :) Hát én már sokmindent megpróbáltam itthon , voltam többször vállalkozó is. Sajnos egy előttem szólónak kell igazat adnom. Ha nincs kapcsolatod, ismeretséget akkor basz...tod. Itt nagyon nehéz boldogulni. Sajnos engem a szüleim nem tudtak támogatni, igy már korán dolgoznom kellett. Igy a suli elmaradt mindössze egy szakmunkásom van, pedig nagyon szerettem volna tovább tanulni. DE fizikai munka mellett ez számomra elérhetetlennek bizonyult. Most 34 vagyok. A párommal küszködünk aki 26 éves. Szerencsére nincs gyerekünk, ha lenne nem tudom hogyan élnénk meg. Számtalan barátom,ismerősöm már külföldön él. Mivel a párom nem akar kimenni igy én is maradtam. Csak nem tudom meddig tudjuk ezt igy csinálni. Hiszen vanak terveink és céljaink. De csak azt látom hogy évről évre több az adósságunk. Hiába a szigorú könyvelés,sporolás. Ezekből a pénzekből nem lehet félretenni. Szóval hogy mi lessz itt??? Jó kérdés. Sajnos a magyar állam nem támogat senkit semmiben. Ja bocs, de . A börtönben mindenki ingyen tanulhat!! Hogy is van ez::?? A bűnözők ingyen tanulhatnak bérmit, deha valaki idenint szeretne boldogulni mindenért súlyossan fizetni kell. Nem csodálkozom hogymindenki elmegy innen 34/F
2014. jan. 19. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
mai fiatalok inkább csak nem tudnak sporolni. egyetem alatt végig dolgoztam havi 40-60ezreket kaptam igaz nem 3,5 év hanem 5 év alatt fejeztem be az egyetemet addig kolis voltam szüleimtől ha kaptam akkor is alig...hazaköltözhettem volna sokat nem sporoltam volna vele de így mégis önállobb életet éltem. abba az időbe havi 10-15 öt félre tudtam tenni, elkezdtem dolgozni netto 160ezres fizu plusz kajajegy amiből tudom a kaját fedezni haiv 80-100akat félre tudok tenni ugy h minden hétvégén elmegyek sörözni biliárdozni haverokkal...28 éves vagyok ugyan hitelre vettem házat a félrerakott 1,5millio meg a család adta fél millioból egy kertesházat egy megyeszékhelyen.. megtanultam csempénzi padlozni festeni így nemsok mindenre kell költeni felújítsnál...hitel 20 évre van állami kedvezmény az első lakás miatt stb stb elég jo konstrukci keresni kellett de meglett...nem lehetetlen szerintem magyarországon megélni csak kicsit gondolkodni kell és nem hülyének lenni...nem érzem h bármi kimaradt volna az életemből úgy h havi 10et félreraktam...
2014. jan. 19. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Zole79 válasza:
Kedves 9-es. Ez tényleg tiszteletre méltó dolog. Hogy sporoltál és ügyeskedtél. De sajnos tény hogy nemhogy régebben de most sem ismerek a környezetemben senkit aki ekkora nettó összeget keres. Az átlag a 90-110 körüli. Ebből hogyan spórolsz?? Főként ha még esetleg a szülőket ,rokonokat is támogatnod kell néha néha. ??
2014. jan. 19. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!