Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy zárjam le, hogy vegyek...

Hogy zárjam le, hogy vegyek erőt magamon?

Figyelt kérdés

Több mint egy éve van egy nős barátom. Szerelmesek vagyunk egymásba, ő is szeret tudom. Azt is tudom, hogy nem akarja otthagyni a családját, nem álltatott, az elején megmondta. Szerelmesek vagyunk, fontosak vagyunk egymásnak, és tudom, hogy ha rajta múlik, engem sem fog soha otthagyni. Ez nem egy kaland, annál sokkal több. De ebben a helyzetben nem élhetünk éveket, 3-5-10-en éveket, ez nem állapot.

Mit tegyek, hogy zárjam le, elhatároztam ennek véget vetek, de nem tudom megtenni, nincs hozzá lelkierőm.

Valamit kezdenem kéne az életemmel, továbblépni, de nem megy....kétszer megpróbáltunk szakítani, ő sem bírta, én sem.

Nem tinik vagyunk, 40-en jóval túl.


2015. jan. 18. 12:00
 1/7 anonim ***** válasza:
Ne viccelj. Ő miért akarna szakítani? Nem hinném, hogy annyira belerokkant a próbálkozásba. Ha veled akarna lenni, veled lenne, de ahhoz nem szeret eléggé. Bármilyen rossznak is mondja a házasságát, még mindig jobban kötődik hozzá, mint hozzád. Ha gyerek van, az is csak kifogás. Nem tinik vagytok, de úgy viselkedsz, mintha 16 lennél. Persze, hogy soha nem fog otthagyni, ha rajta múlik.. mégis miért tenné? Miért lenne az az érdeke? Ha fel akarod áldozni az életed valakiért, aki csak használ, de nem nyújtja, amire szükséged van, tedd azt. Egyébként pedig egyik nap felkelsz, elmondod neki, hogy részedről vége, és többé nem veszed fel a telefont és olvasatlanul törlöd az e-maileket. Futni fog utánad, mert kell neki a dupla kényelem, szóval keresni fog, de ne engedd be, ne találkozz vele. Majd elmúlik, mint minden szerelemnek hitt vonzalom. Hogyan másképp lehetne szakítani?
2015. jan. 18. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Ez mégis hol szerelem?

Lehet hogy nem vagyok túl a 40-en, de így is egyértelmű számomra, hogy azzal vagyok, akit szeretek.

2015. jan. 18. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Szeretőnek lenni nem éppen felemelő dolog. Ne áltasd magad, veled biztosan jól érzi magát, de a családját szereti, ők fontosak számára. Te csak szórakozás, kikapcsolódás vagy neki. Sajnos vannak ilyen gerinctelen alakok. Ha te azt jelenzenéd neki, amit szeretnél, akkor lépne, de nem fog. jobban jársz, ha azt teszed, amit első javasolt. Szakítasz, és nem reagálsz utána semmilyen keresésére. így 40-en túl egyébként lehetne már annyi benned, hogy a józan eszedre hallgatsz, és nem hagyod kihasználni magad, nem pazarolod az éveidet egy ilyen emberre.
2015. jan. 18. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Abban nincs igazatok, hogy csak kihasznál. Kapcsolatunk nem a szexről szól, persze az is része. Nem csak szerelemnek hitt vonzalom, hanem tényleg szerelem. Bár tudom, a többség nem hisz ebben. Szerelem volt első látásra.

2015. jan. 18. 18:06
 5/7 anonim ***** válasza:
A szerető részéről szinte mindig szerelem, ez kétségtelen, hiszen józan ésszel, józan megfontolással nem megy bele az ember egy ilyen viszonyba. A férfiak részéről pedig kicsit más a szerelem kifejezés. De persze, hogy azt mondja, amit a szerető hallani akar, különben nem tudná megtartani őt is. Abba neked milyen belegondolni, hogy hol veled fekszik le, hol a feleségével? Nekem főleg ezt nem bírná a gyomrom. Vagy azt hazudja, otthon nincs szex? Nehéz lemondani arról, akibe szerelmesek vagyunk ez biztos, de megfosztod így magad egy esetleges normális kapcsolat lehetőségétől is. Hidd el, hogy jobban jársz a szakítással, még ha most fáj is.
2015. jan. 18. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Aminek kezdete van, annak vége is van, ez törvényszerű.

Talán úgy lenne a jobb, ha a szépséget, amit ettől kaptatok- a szerelmet-, a szívben megőrizve lenne vége.

Ady mit értett ez alatt?:

"Meg akarlak tartani téged,

Ezért választom őrödül

A megszépítő messzeséget."

[link]

2015. jan. 19. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
ja, de azért adybandi is addig csinálta a cafka lédájával, amíg már bizony alaposan ráunt. csak léda kúszott-mászott-ordított-fenyegetőzött utána, míg aztán jól megkapta a magáét. Ld. Elbocsátó szép üzenete. (Méghogy szép?)...Léda meg mehetett a bqzi férje pénztárcájához,randán, kövéren és elhasználtan.
2015. márc. 17. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!