Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Zárjam el a gyerekem elöl az...

Zárjam el a gyerekem elöl az ételt?

Figyelt kérdés

Előre is elnézést kérek, ha összefüggéstelenül írok, szétvet az ideg. A gondom, hogy a 9 éves fiam el van hízva (125 cm-hez 62 kg az utolsó mérések szerint). Tudom, hogy maximálisan az én hibám, hisz nem egy nap alatt lett ilyen. Úgy iskolás korától kezdett növekedni a súlya drasztikusan, bár tény, sosem volt vékony (már kivizsgáltattam, nincs szervi vagy hormonális baja, tényleg csak a sok evés és a genetika a ludas). Sajnos az én családomban is megvan a hízásra hajlam, nagy kínkeservek árán tartottam meg a súlyomat, és azóta is vigyáznom kell. A férjem mackósabb, de nem igazán kövér.

Jó ideje próbálom a gyereket helyes táplálkozásra szoktatni, csupa zöldséges, zsírszegény ételt készítek. Férjemnek szoktam valami pluszt, mert mégis férfi és kell az energia a munkájához. A gyerek meg is eszi a diétás kosztot, a baj ott van, hogy máshol is eszik. Zsebpénzt régóta nem kap, mert tudom, mire költené. Erre megtudom a tanároktól, hogy lopkodja a társai ételét, illetve elcseréli a szendvicseit édességre. A másik nagy gond az apai nagymama, aki egy legalább 120 kg-s nő. Természetesen szerinte én és a védőnő beképzeljük, hogy elhízott a gyerek, csupán gyermekien dundi. A fiam iskola után sokszor egyből hozzá megy, én meg hallgathatom anyósomtól, hogy éhezik a gyerek, mit képzelek, hogy nem adok neki ennivalót... A férjem kimarad a vitákból, struccpolitikát folytat. Elismeri, hogy kövér a gyerek, de ő nem érzi súlyosnak a gondot, mondván ő is kövér volt gyerekként.

Korábban a gyerek kifosztotta a kamrát (megette az apjának készített vacsorát stb.), most már kulcsra van zárva. Lassan a hűtőt is le kell lakatolni, vagy elzárni valahova, mert bármi legyen benne, megeszi ahogy van. Anyósom ezért is lehurrog, azt hiszi éheztetem a fiam vagy sajnálom tőle.

Úgy érzem, egy nagy rakás szerencsétlenség vagyok az elnyomással szemben...

Tudtok valamit tanácsolni, voltatok-e hasonló helyzetben?


2012. márc. 6. 18:07
1 2 3 4
 1/34 anonim válasza:
44%
Szigorú diéta .. !
2012. márc. 6. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk anya beiratott futásra-edzőterembe-táncra és valami mozgásra, megvolt egy időpont, hogy este NEM eszünk, a vacsi 6-kor van és utána mindenki 1-1 almát 8-kor ha akar, de már 6-kor bezártuk a konyhaajtót (kicsit elhízott anya+testvérem, rajtuk kívül senki nem evett 6 után), így nekik könnyebb volt. Kicsit most én is meghíztam, de megyek konditerembe. Szerintem legyen valami megbeszélt dolog, és szoktasd le, hogy ellopkodja másét, beszélgess erről vele, hogy miért nem szabad.
2012. márc. 6. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
100%

mit sportol a gyerek? Mert egy 9 évesnélmég nem a kaja a sok (általában) hanem a mozgás a kevés.

Uszoda, foci, valamilyen küzdősport....járjon edzésre

2012. márc. 6. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 A kérdező kommentje:
Ja igen a sport... A tornaórát sokszor elblicceli valami kifogással, de már beszéltem a tornatanárral, hogy ne engedjen. Úszásra beírattam, azt még csinálja is, de nem tudom meddig. És az a heti két alkalom nem látszik meg rajta, főleg úgy, hogy nagyrészt azután is a nagyanyjához megy enni. Lehet, hogy igazságtalan vagyok, vagy hárítani akarom a felelősséget, de úgy érzem, a nagyanyja nagy hátráltató tényező. Hallom a gyerektől, miket mondd neki a nagyanyja. Hogy ne foglalkozzon velem, rosszat akarok neki, egy gyerek meg ahhoz húz, akinél bármit nyalánkságot ehet és kap dugiban zsebpénzt is. :( Oda jár panaszkodni lényegében. Most akkor tiltsam el a nagyanyjától?
2012. márc. 6. 18:20
 5/34 anonim ***** válasza:
23%
Nem az a baj,hogy eszik,szerintem nem kéne elzárni a kaját tőle.Én inkább örülnék annak,hogy sokat eszik,mert ez most hülyén fog hangzani,de jobb ez,mintha nyegle lenne.Inkább küldd el mellette sportolni sokat és csak az édességet mérsékeld,mert az hizlal.
2012. márc. 6. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
100%

"A másik nagy gond az apai nagymama, aki egy legalább 120 kg-s nő. Természetesen szerinte én és a védőnő beképzeljük, hogy elhízott a gyerek, csupán gyermekien dundi. A fiam iskola után sokszor egyből hozzá megy, én meg hallgathatom anyósomtól, hogy éhezik a gyerek, mit képzelek, hogy nem adok neki ennivalót..."


Amíg anyósodat nem iktatod ki valahogyan a képletből addig akár fejen is állhatsz nem fog változni semmi, max. a diétáddal te fogod a gyereket a nagyihoz kergetni ahol gondolom eddig is kapott mindent mi szem-szájnak ingere. Így pedig csak a te tekintélyed fog egyre jobban leépülni és a gyerek még kevésbé fog hallgatni arra amit mondasz. Beszélj vele udvariasan de határozottan hogy te vagy a gyerek anyja és te azt szeretnéd ha egészségesen élne (mármint a gyerek) és csak akkor adjon neki mindenféle finomságokat ha te rábólintasz.


Még valami: ennek az egésznek semmi köze a genetikához, a táplálkozási szokásokat nevelés útján vesszük át a szülőktől (ez esetben a nagyitól).


"A férjem kimarad a vitákból, struccpolitikát folytat."


Vagyis nem mer szembemenni az anyjával. (Miért érzem úgy hogy egy eléggé akaratos nagyiról van szó?)


"Elismeri, hogy kövér a gyerek, de ő nem érzi súlyosnak a gondot, mondván ő is kövér volt gyerekként."


A gyerek elől el kell zárni az ételt, másoktól lopkodja a szendvicseket stb. és az apja nem érzi súlyosnak a gondot? Dehogynem érzi súlyosnak (más kérdés hogy nem akarná súlyosnak érezni, igyekszik nem gondolni az egészre mert rögtön eszébe jut hogy felnőtt létére még ő is anyuci kezében van mert nem mer ellentmondani neki).

2012. márc. 6. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Anyósoddal mindenképp beszélned kell,persze kellőképpen erélyesen,hogy ő a te fiad,te tudod,hogy mi a legjobb neki.Ha kell,akkor tiltsd el tőle,mert csak árt a gyereknek,és neked is,hiszen bemocskol téged a hátad mögött.Az sem jó,hogy férjed nem nyilvánít véleményt,valahogy vedd rá,hogy ő is beszélgessen el anyósoddal,hátha rá hallgatni fog.Nem tudnád valahogy megoldani,hogy iskola után elmenj a gyerekért?Az is megoldana sok problémát,mert legalább nem a nagyanyjához rohanna nassolni,így jobban tudnád ellenőrizni.A lopásról mindenképp le kell szoktatni,mert félő,hogy ez felnőtt korára is megmarad. Írasd be küzdősportra,mert az önfegyelemre nevel,és a fiadnak arra lenne a legnagyobb szüksége.Állj a sarkadra,mert ha nem teszed,a fiad(már bocsi,hogy ezt írom)akkora lesz mint anyósod,és magasról tojni fog minden szabályra,mint ahogy most is teszi.

2012. márc. 6. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
81%
Valami küzdősportra írasd be, szépen átizmosodik. A kaját ne zárd el, hanem készíts egészséges ételeket. Rengeteg diétás édességet lehet csinálni, néha nézd a Norbiék délutáni műsorát, rengeteg nem hizlaló mégis finom és laktató ételrecept van.
2012. márc. 6. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
100%

Nem koplaltatni kell, hanem be kellene vezetni a rendszerességet. Napi 5ször egyen és keveset. Így nem lesz annyira éhes, mégsem tömi tele magát. Az ételek mennyiségét neked kell szabályozni, nagyon kár, hogy eddig nem tetted meg.

Az meg hülyeség, hogy jobb, mint ha vékony lenne, ugyanis rendkívül egészségkárosító a túlsúly. Örülhettek, ha még nem alakult ki nála cukorbetegség, vagy pl gerincferdülés, lúdtalp, miegymás. Keressetek fel egy dietetikust, aki szakszerűen összeállítja a gyereknek az étrendjét, és ahhoz szigorúan tartsátok magatokat.

2012. márc. 6. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem kevés a sport.

Ha gondolod nézd a TLC-én szokott lenni hétvégente egy müsor,elhizott tinikről szól.Hátha látsz benne valami hasznos dolgot.Nem lehet esetleg hogy ez a mániálus evés mögött valami lelki probléma van?

2012. márc. 6. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!