Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Zárjam el a gyerekem elöl az...

Zárjam el a gyerekem elöl az ételt?

Figyelt kérdés

Előre is elnézést kérek, ha összefüggéstelenül írok, szétvet az ideg. A gondom, hogy a 9 éves fiam el van hízva (125 cm-hez 62 kg az utolsó mérések szerint). Tudom, hogy maximálisan az én hibám, hisz nem egy nap alatt lett ilyen. Úgy iskolás korától kezdett növekedni a súlya drasztikusan, bár tény, sosem volt vékony (már kivizsgáltattam, nincs szervi vagy hormonális baja, tényleg csak a sok evés és a genetika a ludas). Sajnos az én családomban is megvan a hízásra hajlam, nagy kínkeservek árán tartottam meg a súlyomat, és azóta is vigyáznom kell. A férjem mackósabb, de nem igazán kövér.

Jó ideje próbálom a gyereket helyes táplálkozásra szoktatni, csupa zöldséges, zsírszegény ételt készítek. Férjemnek szoktam valami pluszt, mert mégis férfi és kell az energia a munkájához. A gyerek meg is eszi a diétás kosztot, a baj ott van, hogy máshol is eszik. Zsebpénzt régóta nem kap, mert tudom, mire költené. Erre megtudom a tanároktól, hogy lopkodja a társai ételét, illetve elcseréli a szendvicseit édességre. A másik nagy gond az apai nagymama, aki egy legalább 120 kg-s nő. Természetesen szerinte én és a védőnő beképzeljük, hogy elhízott a gyerek, csupán gyermekien dundi. A fiam iskola után sokszor egyből hozzá megy, én meg hallgathatom anyósomtól, hogy éhezik a gyerek, mit képzelek, hogy nem adok neki ennivalót... A férjem kimarad a vitákból, struccpolitikát folytat. Elismeri, hogy kövér a gyerek, de ő nem érzi súlyosnak a gondot, mondván ő is kövér volt gyerekként.

Korábban a gyerek kifosztotta a kamrát (megette az apjának készített vacsorát stb.), most már kulcsra van zárva. Lassan a hűtőt is le kell lakatolni, vagy elzárni valahova, mert bármi legyen benne, megeszi ahogy van. Anyósom ezért is lehurrog, azt hiszi éheztetem a fiam vagy sajnálom tőle.

Úgy érzem, egy nagy rakás szerencsétlenség vagyok az elnyomással szemben...

Tudtok valamit tanácsolni, voltatok-e hasonló helyzetben?


2012. márc. 6. 18:07
1 2 3 4
 31/34 anonim ***** válasza:
100%

Tapasztalatból mondom, hogy ezt nagyon komolyan kell venni. TILTSD el a nagyanyjától! Velem is ugyanezt csinálta a mamám, 13 évesen 123 kg voltam! Akkor még azt hittem én is, hogy anya akar rosszat, mama meg jót..

Az eredménye az lett, hogy most, 17 évesen is 97 kg vagyok, utálom a testemet, testképzavarom van, stb.


Ja, és nem szeretem a mamámat.. Ő tehet róla nagyrészt.. Ha nemet mondtam a kajára, akkor jött az érzelmi zsarolás: "jajj ha szeretsz, megeszed"...


Szóval sürgősen tiltsd meg a nagymamázást! Vagy csak azt ne engedd, hogy hozzá menjen át. A mama átmehet hozzátok, de a gyerek hozzá nem.


17/L

2012. márc. 6. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/34 anonim ***** válasza:
Ne engedd a nagymamához, ha továbbra is ez a hozzáállása .
2012. márc. 7. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/34 anonim ***** válasza:

A gyereked durván túlsúlyos. Nem akarlak ijesztegetni, mert nyilván tudod te is magadtól, de ha nagyon gyorsan nem történik teljes életmódváltás a fiad életében, borítékolható lesz nála a magas vérnyomás, cukorbetegség, és a többi.

Ennek tudatában elmennék a nagymamához, és kerek perec, ellentmondást nem tűrő hangon közölném vele, hogy többet nem etetheti a gyereket a zsíros kajáival.

Az már csak a te vérmérsékletedtől függ, hogy ezt milyen stílusban adod elő, én asszem nem lennék túl konszolidált, már így olvasva is felment bennem a pumpa, hogy eddig elfajulhatott a dolog. Itt nem csak különböző látásmódról van szó, hanema fiad egész életéről, az egészségéről.

Ha mégsem változik semmi, akkor eltiltanám. Vagy legalábbis az evős részt mindenképp.

És igenis sport, ezerrel, heti 3-4szer, nem elég a havi 1-2 kirándulás. Az inkább a léleknek tesz jót.

Még gyerek, 9 éves, de ezek az utolsó idők, amikor valamire rászoktathatjátok. Ha a kamaszkorát végigsportolja, nagyon sokat tenne jövőbeli egészségéért.

Nagyon drukkolok nektek!

24/l

2012. márc. 7. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/34 anonim ***** válasza:
Az eszem megáll. Nehezebb nálad a kisfiú és a nagyanyja szerint ez így jó? Simán eltiltanam egy időre,legalább amíg megszokja a sportot,és az étrendet. Nézd,szerintem belefér a heti 5sport,az étrendet allitsd össze,és legyél szigorú!
2012. márc. 7. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!