Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Zárjam el a gyerekem elöl az...

Zárjam el a gyerekem elöl az ételt?

Figyelt kérdés

Előre is elnézést kérek, ha összefüggéstelenül írok, szétvet az ideg. A gondom, hogy a 9 éves fiam el van hízva (125 cm-hez 62 kg az utolsó mérések szerint). Tudom, hogy maximálisan az én hibám, hisz nem egy nap alatt lett ilyen. Úgy iskolás korától kezdett növekedni a súlya drasztikusan, bár tény, sosem volt vékony (már kivizsgáltattam, nincs szervi vagy hormonális baja, tényleg csak a sok evés és a genetika a ludas). Sajnos az én családomban is megvan a hízásra hajlam, nagy kínkeservek árán tartottam meg a súlyomat, és azóta is vigyáznom kell. A férjem mackósabb, de nem igazán kövér.

Jó ideje próbálom a gyereket helyes táplálkozásra szoktatni, csupa zöldséges, zsírszegény ételt készítek. Férjemnek szoktam valami pluszt, mert mégis férfi és kell az energia a munkájához. A gyerek meg is eszi a diétás kosztot, a baj ott van, hogy máshol is eszik. Zsebpénzt régóta nem kap, mert tudom, mire költené. Erre megtudom a tanároktól, hogy lopkodja a társai ételét, illetve elcseréli a szendvicseit édességre. A másik nagy gond az apai nagymama, aki egy legalább 120 kg-s nő. Természetesen szerinte én és a védőnő beképzeljük, hogy elhízott a gyerek, csupán gyermekien dundi. A fiam iskola után sokszor egyből hozzá megy, én meg hallgathatom anyósomtól, hogy éhezik a gyerek, mit képzelek, hogy nem adok neki ennivalót... A férjem kimarad a vitákból, struccpolitikát folytat. Elismeri, hogy kövér a gyerek, de ő nem érzi súlyosnak a gondot, mondván ő is kövér volt gyerekként.

Korábban a gyerek kifosztotta a kamrát (megette az apjának készített vacsorát stb.), most már kulcsra van zárva. Lassan a hűtőt is le kell lakatolni, vagy elzárni valahova, mert bármi legyen benne, megeszi ahogy van. Anyósom ezért is lehurrog, azt hiszi éheztetem a fiam vagy sajnálom tőle.

Úgy érzem, egy nagy rakás szerencsétlenség vagyok az elnyomással szemben...

Tudtok valamit tanácsolni, voltatok-e hasonló helyzetben?


2012. márc. 6. 18:07
1 2 3 4
 21/34 anonim válasza:
100%
Nincs mit! Egy valamit még ne felejtsen el: Sikeres sportoló = 1% tehetség + 99% akarat :)
2012. márc. 6. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 anonim ***** válasza:
79%
Most hogy mindjárt itt a jó idő, ha esetleg mobilizálható és rávehető a család, minden hétvégén ajánlott lenne a természetben (legalább a János-hegyen...) egy jó napos túrát megtenni. Legalább tényleg havi 1-2x... Plusz ha nincs bringája, vennék egyet, elvinném egy parkba, ha van ilyen a közelben és tekerjen egy órácskát. De ami valóban a legfontosabb első lépés, az anyós. Amíg bezavar a képbe, semminek sincs értelme...
2012. márc. 6. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 anonim ***** válasza:
100%

Ha mégsem sikerül semmivel eredményt elérni, gondolj arra, hogy hamarosan csajozós korszakba ér, amikor igenis érdekelni fogja, hogy hogy néz ki. Akkor majd rájön, hogy te vagy, aki jót akart és anyósod ártott neki.

A férjed hogy fogyott le?

2012. márc. 6. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 anonim ***** válasza:
100%

Igaz, én nem szülő vagyok, hanem egy tini lány.

Mindig is túlsúlyos voltam, persze nem annyira extrán, 10kg feleslegem volt általában. Szégyelltem a súlyom, és a kinézetem, ezért mindig az evésbe menekültem. Bármilyen sportra írattak be a szüleim, nem jártam el, mert féltem, hogy kicsúfolnak.

Aztán jött egy kattanás, hogy én lefogok fogyni, csak segítség kell... Szüleim vettek ellipszis trénert, illetve szobabiciklit, és minden nap azon "edzettem". Rövid időn belül megszabadultam a súlyfeleslegemtől, nagyon boldog voltam, visszatért az önbizalmam :) Most egy térdműtét miatt megint felrepültek a kilók, de már tudom, hogy mit fogok tenni, hogy lefogyjak :)


15L

2012. márc. 6. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 A kérdező kommentje:
A férjem hirtelen nőtt meg, és valahogy eloszlott rajta a súly. De úgy érzem, a fiamnál ez nem fog menni, jóval a duplája annak, mint amennyi kg-nak lennie kéne ebben a korban. :(
2012. márc. 6. 19:54
 26/34 anonim ***** válasza:
100%

15L vagyok!!

Vegyetek otthonra olcsóbban futópadot, vagy szobabiciklit, ellipszistrénert. Beszéljétek meg, hogy ekkor meg ekkor edzés, kötelező jelleggel! Ha máshol nem csinálja, otthon muszáj lesz neki! A nagyi ügyben pedig annyit, hogy én tuti eltiltanám tőle, én saját magam miatt nem is mentem hozzá, mert beláttam, hogy ő miatta sose fogok lefogyni, mivel mindig a kedvenc sütimet süti, vagy a kedvenc ételemet főzi, ezért nem tudtam volna ellenállni neki.

2012. márc. 6. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 anonim ***** válasza:
100%

Jó sport az úszás, de mindenképp v.mi mozgékonyabb sportot űzzön a gyerek, pl. küzdősport.


A diétát szigorúan be kell tartatni vele, mert különben nagyon komoly betegsége alakulhat ki már kamaszkorára is!

2012. márc. 6. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 A kérdező kommentje:

Megpróbálok a gyerek lelkére beszélni. Kitalálok más programot, mint a nagyit, úgy érzem, eltiltani direkte úgysem tudnám. Szerencsére az anyós pajti a súlya végett nem ugrál, ide hozzánk nem jön sosem.

Szobabiciklink van, de eddig nem érdekelte a fiamat. Viszont be fogom vezetni nála a napi kötelező tornát. Köszönöm a tippeket!

2012. márc. 6. 20:07
 29/34 anonim ***** válasza:
28%

Az étrend sokkal jobban számít, mint a mozgás. Nem azt akarom mondani, hogy a mozgás nem fontos, sőt, nagyon is az, de a diéta - ami itt étrendet, életmódot jelent - sokkal fontosabb.


A sportról előbb orvost is kérdezz meg, én 30+ kilóval futni akartam elkezdeni, de a reumatológus azt mondta, hogy kizárólag (szoba)biciklizzek, mert tönkreteszem a térdeimet, ha ennyi súlytöbblettel nekiállok futkosni.


A nagyit meg vádold meg azzal, hogy nem érdekli a gyerek egészsége, aztán próbálj vele összefogni.

2012. márc. 6. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 Bence_ ***** válasza:
79%

Nagymamival ne te beszélj hanem egy külső személy beszéljen.

Pl a körzeti orvos, a pap, a postás valaki olyan beszéljen vele aki egy harmadik fél és akire a nagymami "felnéz". Ő mondja meg, hogy nagymami ez a gyerek kövér. Így hihetőbb lesz a számára.

Fogyni meg tényleg csak úgy fog, ha többet mozog mint amit megeszik.

Gyerekkel beszéld meg, hogy ez így rossz. Mondd el, vagy mondja el egy orvos neki, hogy mi lesz vele, ha így él tovább.

Férjed meg igen is álljon ki melletted, mert ezért a párod.

2012. márc. 6. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!