Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Zárjam el a gyerekem elöl az...

Zárjam el a gyerekem elöl az ételt?

Figyelt kérdés

Előre is elnézést kérek, ha összefüggéstelenül írok, szétvet az ideg. A gondom, hogy a 9 éves fiam el van hízva (125 cm-hez 62 kg az utolsó mérések szerint). Tudom, hogy maximálisan az én hibám, hisz nem egy nap alatt lett ilyen. Úgy iskolás korától kezdett növekedni a súlya drasztikusan, bár tény, sosem volt vékony (már kivizsgáltattam, nincs szervi vagy hormonális baja, tényleg csak a sok evés és a genetika a ludas). Sajnos az én családomban is megvan a hízásra hajlam, nagy kínkeservek árán tartottam meg a súlyomat, és azóta is vigyáznom kell. A férjem mackósabb, de nem igazán kövér.

Jó ideje próbálom a gyereket helyes táplálkozásra szoktatni, csupa zöldséges, zsírszegény ételt készítek. Férjemnek szoktam valami pluszt, mert mégis férfi és kell az energia a munkájához. A gyerek meg is eszi a diétás kosztot, a baj ott van, hogy máshol is eszik. Zsebpénzt régóta nem kap, mert tudom, mire költené. Erre megtudom a tanároktól, hogy lopkodja a társai ételét, illetve elcseréli a szendvicseit édességre. A másik nagy gond az apai nagymama, aki egy legalább 120 kg-s nő. Természetesen szerinte én és a védőnő beképzeljük, hogy elhízott a gyerek, csupán gyermekien dundi. A fiam iskola után sokszor egyből hozzá megy, én meg hallgathatom anyósomtól, hogy éhezik a gyerek, mit képzelek, hogy nem adok neki ennivalót... A férjem kimarad a vitákból, struccpolitikát folytat. Elismeri, hogy kövér a gyerek, de ő nem érzi súlyosnak a gondot, mondván ő is kövér volt gyerekként.

Korábban a gyerek kifosztotta a kamrát (megette az apjának készített vacsorát stb.), most már kulcsra van zárva. Lassan a hűtőt is le kell lakatolni, vagy elzárni valahova, mert bármi legyen benne, megeszi ahogy van. Anyósom ezért is lehurrog, azt hiszi éheztetem a fiam vagy sajnálom tőle.

Úgy érzem, egy nagy rakás szerencsétlenség vagyok az elnyomással szemben...

Tudtok valamit tanácsolni, voltatok-e hasonló helyzetben?


2012. márc. 6. 18:07
1 2 3 4
 11/34 anonim ***** válasza:
100%
Látod pontosan ezt akartam tanácsolni.Nálunk is hasonló volt a probléma,csak nálunk (13 éves a lányom)mindig energia italt vett(a nagymamától kapott pénzből)és mondtam neki,hogy vagy nem mehet be a mamához vagy nem energia italt vesz(max heti 1-2x),vagy megmondom a nagymamának,hogy ne adjon neki pénzt.Azóta "csak"heti max 2x vesz.(tudom,hogy ez sem a legjobb,de jobb,mintha minden nap inna)
2012. márc. 6. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 anonim ***** válasza:
88%

Ha teljesen eltiltod mindentől ami finom az nem a legjobb. Próbálj meg olyan édességet is csinálni neki ami nem hizlal. Ajánlom pl. Szoo Judit kilófaló könyveit. Bár az ehhez szükséges nyírfacukor és lisztkeverék nem a legolcsóbb, de jóval kevésbé hizlalnak az így készült ételek. Természetesen ebből is mérsékelten kell enni, de még mindig jobb mintha teljesen le kellene mondani mindenről.

Anyósod komoly probléma, erre hirtelen nem tudok mit tanácsolni.

2012. márc. 6. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/34 anonim ***** válasza:
100%

18:30 vagyok.

"Hallom a gyerektől, miket mondd neki a nagyanyja. Hogy ne foglalkozzon velem, rosszat akarok neki"


Ez szerintem kimeríti a mások ellen uszítás és az önmagához édesgetés fogalmát. A hátad mögött fúrja a tekintélyedet, ez ellen pedig tenni kell. Én nem tiltanám el a gyerektől de a gyerek többet csak velem mehetne el hozzá (egyébként meg jöjjön el a nagyi ha hiányzik neki a gyerek). Az más kérdés hogy hogyan is lehetne ezt a félig eltiltást a gyakorlatban megvalósítani.


Amúgy ebből az egészből jól látszik hogy ha egy férfi az anyjával szemben fülét-farkát behúzza akkor egyszerűen nem érdemes vele családot alapítani (ez inkább azoknak szól akik hasonló emberrel élnek-járnak együtt).

2012. márc. 6. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/34 A kérdező kommentje:
Megpróbáltam már az anyós lelkére beszélni és biztos fogok is még próbálkozni, de annyira eredménytelen. :( Sík idegen jövök haza tőle. Normális hangnemben kezdem, aztán átmegy idegbajba az egész. Végig sem hallgatja az embert, képen röhög. Szerintem kicsit azért is csinálja, mert utálja, hogy én nem lettem kövér a gyerek szülése után (a lánya igen), és most ez neki valami gyerekes bosszú, hogy a gyereket a saját oldalára állítja. Engem pedig megvádol, hogy anorexiás vagyok (170cm/59kg!)és a gyerekből is azt akarok csinálni. A férjem valóban tart az anyjától, egyszerűen lehetetlen saját véleményt kicsikarni belőle. Ha az anyóssal felmerül a téma, inkább félrevonul tévézni.
2012. márc. 6. 18:41
 15/34 anonim ***** válasza:
100%
13-as:teljesen igazad van,mi is ettől szenvedünk.A férjem sajnos"anyuka pici fia"
2012. márc. 6. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 A kérdező kommentje:
Nem koplaltatom, ezt le is írtam: egészséges ételeket készítek, zöldségek, csirkemell és halfélék. Repetázni is engedem belőle, szerencsére nincs baja az ilyen ételekkel, csak sajnos mégsem elég neki, vagy szimplán kísértésbe esik a nagyanyjánál vagy az iskolába.
2012. márc. 6. 18:44
 17/34 anonim válasza:
84%

Kedves Anyuka!

A probléma főként nem a helytelen táplálkozásban gyökeredzik. A megoldáshoz nem a "leveleknél", hanem "gyökereknél" kell keresgélni. Az egészséges életmód alapvető eleme a mozgás. Rendszeres testmozgással elkerülhető az elhízás, továbbá az általa okozott későbbi betegségek is(szív és érrendszeri, agyi, stb.). Azt javaslom, hogy próbáltasson ki a gyermekkel különböző sportokat, és biztosan meg fogja találni a magának valót. Még most idejekorán léphet a folyamat visszafordítása érdekében, melyek most lehet hogy nehézkesen indulnak(új sport elkezdése), de később ugyanúgy szokássá érhet, mint a hanyag életmód. A fia hálás lesz érte. Esetleg próbáljon meg beszélni a gyermek barátainak szüleivel, és közösen vigyék a növendékeket sportolni, így egymástól látva a sikereket könnyebben rávehetőek lesznek a dologra.

Sok sikert!

2012. márc. 6. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/34 anonim ***** válasza:
Be kell iratni valami sportra amit elvezne. hetvegenkent kozos csaladi program legyen a sport. El kell beszelgetni vele hogy ertse meg miert nem nassolhat es ehet allandoan.
2012. márc. 6. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 A kérdező kommentje:
Köszönöm az ötletet! Megpróbálkozunk a sportokkal, valamelyik csak érdekli majd. Frusztrálja, hogy esetleg csúfolják majd, ha ügyetlenkedik (a tornaórával is ez a gondja), de kénytelen lesz felülemelkedni ezen. Ha pedig hazaér az apja, megtárgyalom vele, bármilyen fáradt is. Ideje lesz mellém állnia a témában. Szégyellem, hogy hagytam idáig fajulni a dolgokat.
2012. márc. 6. 18:51
 20/34 anonim ***** válasza:
100%

Gyerekeknél még lehet "genetika". A férjem lánya kiskorában kifejezetten kövér volt, pedig egyik szülője se túlsúlyos és nem is etettek olyat a gyerekkel.

Aztán kamaszkorral kinőtte, most már kifejezetten vékony alkatú.


Ha egészségesen táplálkozik és mozog eleget, akkor sanyargatni már nem kell, hanem kitartani a sport és az egészséges táplálkozás (ahogy látom ez már szülői részről megvan) mellett és figyelni, hogy a kamaszkorral hogyan alakul.

Egyébként az se utolsó szempont, hogy amint elkezdik érdekelni a lányok, szerintem motivált lesz a sportban, mert kövéren nem lesz a kislányok kedvence.

2012. márc. 6. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!