Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Te is "behisztiznél" ha a...

Te is "behisztiznél" ha a párod rendszeresen ezt csinálná?

Figyelt kérdés
Arról van szó, hogy a párom állandóan késik otthonról. Hat hónapja tart a kapcsolatunk, az elején voltak is ebből konfliktusok, de aztán kicsit változott a helyzet így nem mérgesedett el. Ő a saját maga ura, nem munkahelyre jár dolgozni, hanem gazdálkodik egész nap elfoglalt, mászkál-ide oda, állatokkal bánik stb. Általában én érek hozzá hamarabb és mindig várok rá, ilyen 1, 1.5 órát addig takarítok vacsit csinálok ilyesmi, de mindig jóval később (kb.30perc) ér haza mint ahogy előtte mondja. Én a pontosság embere vagyok ezért nagyon nehezen viselem ha valaki várakoztat, ő amúgy se siet soha, de tudja hogy én utálok várni, így is kevés időt töltünk együtt. Néha úgy érzem nem férek bele az életébe arra vagyok jó hogy segítsek neki a házi munkába. Egyébként tudom hogy szeret ki is mutatja de ez engem nagyon zavar. Tegnap is késett 20 percet, így is vártam rá már 1 órát, így meg összesen 1 óra 20 percet. Elkezdtem sírni a szobába mert már olyan mérges voltam hogy nem jön. Ott van neki az egész nap hogy elintézze a dolgait én csak esténként megyek hozzá, és nem siet haza. Pont hazaért észrevette hogy sírtam elkezdett faggatni mi bajom mondtam hogy semmi lényegtelen, azóta mosolyszünet van.
2015. jan. 12. 09:39
1 2 3 4
 11/40 A kérdező kommentje:

De okosat mondtál... és ha nincs későbbi busz?

Nem nagyvárosban lakunk eléggé ritkák a járatok még hétköznap is. Ha találkozni akarok vele korán el kell indulnom. Már arra is gondoltam inkább beülök egy kocsmába, megvárom míg biztosan hazaér, aztán várjon ő egy kicsit rám.

2015. jan. 12. 10:00
 12/40 anonim ***** válasza:
85%
Egyrészt soha nem hisztizek. A tiszta kommunikáció híve vagyok. Másrészt tiszták az elvárásaim a másikkal szemben. Ahogy a következmények is. Ha számodra alapelvárás a pontosság, akkor ezt egyenesen ki kell jelentened. Mindenkivel azt lehet megcsinálni, amit hagy a másiknak. Azért várat meg, mert hagyod. N31
2015. jan. 12. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/40 anonim ***** válasza:
13%

Mi is falun lakunk, és munkaidő vége környékén elég sok buszjárat van.

Mikor megy az a busz amivel mész és mikor a későbbi?

2015. jan. 12. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/40 anonim ***** válasza:
76%
Maradj otthon és menjen ő hozzád.
2015. jan. 12. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/40 anonim ***** válasza:
95%

Akkor menjen ő hozzád :)


Egyébként ez a hiszti tipikus esete.

Ő arról nem tehet, hogy neked, hogy megy buszod.

Arról sem tehet, hogy olyan a munkája, hogy nem tudja percre pontosan kiszámolni, hogy mikor ér haza. 20-30 perc eltolódás simán belefér. Főleg így, hogy eleve tudod, hogy így szokott lenni. Nem arról van szó, hogy megbeszéltetek egy randit valahol és ott vársz rá. Az nyilván más lenne.

Takarítanod sem kell, ha nem akarsz.

Nem értem, minek a feszültség? Minek kell hisztizni?

2015. jan. 12. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/40 A kérdező kommentje:
Nem tehetek róla, elönt a méreg és a gyomorideg, hogy nem jön, nem siet, annyiba nem néz, hogy pontos legyen.
2015. jan. 12. 10:07
 17/40 anonim ***** válasza:
95%

Ha gazdálkodik, akkor elképzelhető, hogy nem direkt végez később. Csak nagyjából kiszámolni, mikorra látod el az állatokat, ez nem olyan, hogy hopp, letelt a munkaidőm, az utolsó négyet-ötöt már nem etetem, itatom meg, majd holnap.

Vagy ha eladja, vagy leadja az állatokat, azt sem lehet percre megmondani, mikor végez. Vagy ha elmegy takarmányért és vannak előtte. Vagy ha valamelyik állattal probléma, van, esetleg beteg.


Arra esetleg megkérheted, hogy ha úgy látja, sokat fog késni, akkor ha van rá lehetősége, szóljon oda neked mobilon, hogy ne aggódj, de az sem biztos, hogy az állatok közé kiviszi a mobilját.

2015. jan. 12. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/40 anonim ***** válasza:
95%
Az is egy lehetőség, hogy amikor odaérsz busszal, nem mész rögtön hozzá, hanem sétálsz egyet, elmész vásárolni, beülsz valahova egy sütire, vagy üdítőre, máris jobban telik az idő.
2015. jan. 12. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/40 anonim ***** válasza:
94%

Ha a kedves baratodnak van egy kis esze, akkor 1-2 ilyen hiszti utan kivag, mint macskat sz*rni. Aztan hisztizz annak, aki elturi.. Pff. Mindezt nokent mondom.

Az elozo kommentelok jol osszefoglaltak egyebkent is.

2015. jan. 12. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/40 anonim ***** válasza:
91%

Szoval akkor csak 20 percet kesett tegnap este. Te bajod, hogy mar 1 oraval elobb ott vagy a megbeszelt ido elott.

Ne hisztizz be, (ez igy magyar?), hanem viselkedj mint egy felnott ember.

2015. jan. 12. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!