Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért kell ennyire rám akaszko...

Miért kell ennyire rám akaszkodni?

Figyelt kérdés

A barátommal összeköltöztünk 2-3 hónapja.

Ő 25, én 22 éves leszek.

Az anyukája folyton azzal nyaggat, hogy ha valamit nem sikerült megfőznöm, akkor szóljak neki.

De nekem semmi gondom a főzéssel, nem töröm magam, hogy úristen most 1 tojás vagy 2 tojás, 1 csipet só vagy 2 csipet só. Teljesen ráérzek a főzésre, és otthon is tanultam eleget. Tudok főzni.


Ő meg mégis nyaggat, hogy segít, meg hogy miért nem szóltam eddig.

Megmondtam neki kedvesen, hogy ha valami gondom van, ígérem felhívom, erre az volt a válasza, hogy de sose hívom.

Komolyan olyan nagy baj, hogy nem vagyok esetleg lassan 21-22 évesen bármilyen sült csirkéhez vagy leveshez, stb?

Állítása szerint, amikor ő elköltözött akkor nem tudott főzni, és segítettek neki, de olyan nehéz megérteni, hogy van aki nem aggódik ezen és életképesen költözött el otthonról huszonévesen?


21L


2015. jan. 7. 09:09
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
esetleg=esetlen *
2015. jan. 7. 09:09
 2/15 A kérdező kommentje:

Előfordul, hogy beállít kajákkal, meg alapanyagokkal hogy együtt csináljuk meg, de ezt még egy élőhalott is megcsinálja... :S

sült csirkecomb, fasírtok, levesek, egyáltalán nem okoz gondot semmi, ő meg azt hiszi, hogy nekem szükségem van pontos leírásra mert anélkül nem megy.:S

Simán összedobom jól, amit kell..

2015. jan. 7. 09:11
 3/15 A kérdező kommentje:
Párom is dícsér mindig, és ízlik neki
2015. jan. 7. 09:12
 4/15 anonim ***** válasza:
gondolom a mama azt hiszi, hogy a fia az ő főztjét szereti csak és szeretné ha te is úgy főznél ahogy ő :) kérd a barátod segítségét ha egyszer úgy hozza szóba mikor ő is ott van, hogy mondja meg anyukájának, hogy nagyon finomakat főzöl.. hátha akkor abbahagyja :)
2015. jan. 7. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Határozottan le kell állítani "anyóst"!
2015. jan. 7. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Ha le akarnám állítani, akkor menne a sértődés.. :S

Párom meg inkább engem bíztat arra, hogy álljak ott ha készíteni kell vele valamit, nehogy megbántsam az anyukáját..

De olyan alapvető ételek ezek, hogy attól, hogy neki ez nem ment, másnak még mehet.

Ez olyan mintha nektek újra és újra elmutogatnák a vajas kenyér megkenését kb.. :S

És nem vagyok ennyire buta én sem. Azért vállaltam az önállóságot. Illetve anyukámtól eleget tanultam.

2015. jan. 7. 09:17
 7/15 anonim ***** válasza:

Olyan, mint a tipikus nagymama: ebből is vegyél még kisunokám, ezt is kóstold meg.


Ilyen a személyisége. Ezt kezelni kell. Szerintem jóindulattal áll hozzád, hogy segíthessen ha bármi van. Ő ezek szerint nincs tisztában azzal, hogy otthonosan mozogsz a konyhában. De idővel, ha látja, hogy a kicsi fia nem éhezik, le fog csillapodni. Az pedig, hogy néha beállít kajával, szerintem nem gond. Törődni akar a fiával, veletek, így fejezi ki.

2015. jan. 7. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

De ha mondom neki, hogy azért nem hívtam még eddig segítség miatt, mert mindent tudtam, akkor szinte még az sem tetszik neki. Elvárja szinte, hogy hívjam és legyek butácska hozzá.

De hát butát nem fogok játszani...

2015. jan. 7. 09:59
 9/15 anonim ***** válasza:
egyszer hívd fel, hogy pl kacsát akarsz sütni, elmondod te hogy csinálod, de megkérdezed tőle ő hogy szokta hogy olyan legyen amit a fia szeret :D hátha akkor lenyugszik :) vagy nem tudom sütit is tudsz sütni? esetleg kérd abban a segítségét hogy nála milyen finom sütit ettél írja le a receptet és mondja el hogy kell megcsinálni... néha kérd és akkor talán egy idő után megnyugszik :) én is biztos vagyok benne, hogy csak segíteni akar de én se bírnám elviselni ha beállítana hozzám anyósom hogy na akkor most együtt főzzük meg amit ő kitalált... bármennyire is kedvelem :)
2015. jan. 7. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Persze, sütit is tudok :)

Rendesen azt akarja már hogy buta legyek :DDD

Zavaró, hogy valaki tud főzni, sütni amikor elköltözik???

2015. jan. 7. 10:06
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!