Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy lehet az, hogy régebben...

Hogy lehet az, hogy régebben a lányok még fiatalon szültek 2-3 gyereket, és mégsem voltak anyagi gondok?

Figyelt kérdés
Kb 25 évvel ezelőtt a lányok még 18-22 évesen szültek több gyermeket is, mégis el tudták őket tartani a férjükkel, volt hol lakniuk stb. A mai világban ha valaki ennyi idősen szül, annak lehetetlen ezt megvalósítani, ha már dolgozik akkor sincs esélye ilyen fizetésekből, a szerencsés kivételektől eltekintve. Mi volt régen más, akik annyi idősek mesélnétek róla? Tudom ez politikai téma is, de remélem itt is kapok válaszokat.
2015. jan. 6. 15:48
1 2 3 4
 31/37 anonim ***** válasza:
23%
28: felesleges ezen idegelned, én már rég nem nézem, h ki szavaz fel engem vagy le. :)
2015. jan. 6. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/37 anonim ***** válasza:
49%
30: az én akkori fizetésemet biztos nem, és akkor még csak diákként, és pékként dolgoztam, de sokkal többet kerestem, mint 10eFt. Tény, h sokat is dolgoztam érte. Hogy mások részéről mennyire valós a listád azt nem tudom.
2015. jan. 6. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/37 anonim ***** válasza:
51%
Teljesen más világ volt 25 évvel ezelőtt... Alapjáraton sokkal élhetőbb volt a világ..nem volt gazdag...de élhetőbb. Öregapám a semmiből épített házat maguknak. Ma már ezt hogy tudná bárki is megvalósítani?
2015. jan. 6. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/37 anonim ***** válasza:
73%
azt is vegyük figyelembe,hogy régen nekem pl. volt egy fa kirakós és pár fröcsentett műanyag játék( a kezdetekben,aztán jött társas és ennyi)míg a mai gyerek már baba korban mindenfélét kap csak egy példa a felesleges pénzköltésre: olyan műanyag flakon ami arra van fejlesztve hogy hajmosáskor véletlenül se menjen víz a gyerek szemébe és sorolhatnám hogy mennyi felesleges vackot vesznek a szülők:P
2015. jan. 6. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/37 anonim ***** válasza:
86%
voltak hosszútávú stabil munkahelyek
2015. jan. 6. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/37 anonim ***** válasza:
48%
Alig vagyok több mint 25 éves, de sem az én édesanyám, sem pl az osztálytársaim anyukái nem 18-22 évesen szültek, inkább 25-30 között, úgyhogy régen sem volt más semmi (legalábbis 25 éve), inkább talán 40-50 évvel ezelőtt volt jellemzőbb, amit te írsz.
2015. jan. 6. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/37 anonim ***** válasza:
33%

18 éve szültem, 20 évesen. Mindent meg tudtunk venni, pedig a férjem nem keresett túl jól egy maszeknál, nekem meg Bokros bácsi csak gyest adott, albérletet fizettünk, tápszert, kocsit tartottunk fenn... azóta is úgy élünk, hogy ami van egy hónapban, abból gazdálkodunk. Az igényeink olyanok, amit a lehetőségeink engednek. De vettünk új autót voltunk nyaralni, a gyereknek jut magáórára, mindenünk megvan.

Néha úgy érzem, sokan túlzásba esnek az igényeiket illetően...

2015. jan. 6. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!