Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Tényleg nem szólhatunk ebbe bele?

Tényleg nem szólhatunk ebbe bele?

Figyelt kérdés

Áprilisban születink a lányunk, a férjemnek már van egy hatéves nagylánya az előző házasságából.

Még nem volt bárányhimlős, így szeretnénk beoltatni, mire megszületik a baba. De a gyerek anyja hallani sem akar róla, hogy "az ő lányát a mi kölykünk miatt összeszurkálják".

És szerinte hiába erősködünk, ebben a kérdésben egyedül ő dönthet, a gyerek apja nem.

Igaza van, tényleg nem tehetünk semmit, ha ő nem hajlandó beoltatni?



2015. jan. 2. 09:46
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 81/87 anonim ***** válasza:
96%

Úgy látszik hogy itt csak egy gond van. Összejöttél egy családos emberrel. Talán te is úgy érezted hogy a férfival a gyerekét is el tudod fogadni. Most hogy lebabázol te is kezd zavarni hogy már van a férjednek egy másik gyereke. Ha tehetnéd teljesen kitúrnád a férjed életéből hogy csak a tiéd maradjon. Ezt az érzést próbálod mindenféle egyéb indokokba becsomagolni.

EGyébként hidd el nagyon szerencsés is tudsz lenni ha nem fúrod a kislányt. Ahogy a te gyereked picit nő és elkezd jönni-menni és folyton játszani akar a kislány partnered tud lenni ebben. Gyereknek igazán gyerek a játszótársa és neked nagyon jól fog jönni az a kis pihenőidő amíg ők játszanak a kicsivel. Ezt az előnyt nem tagadod meg magadtól és a saját gyerekedtől ha okosan gondolkodsz.

2015. jan. 2. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 82/87 anonim ***** válasza:
100%
Tényleg NEM.
2015. jan. 2. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 83/87 anonim ***** válasza:
67%

Kedves Kérdező!


A kérdésre válaszolva, ha az anya nem akarja beoltatni a gyereket, akkor nem lehet mit tenni.


Egyébként érdekes, hogy pont a bárányhimlő miatt aggódsz. Hallottál már a meningococcus-ról? Kisbabáknál nagy valószínűséggel halállal végződik rendkívül kevés idő alatt, de mindenképpen maradandó károsodást okoz, agykárosodást főleg, akkor is ha túléli. Erről is oltási igazolást fogsz kérni mindenkitől? Azt tudod, hogy a meningococcus akár észrevétlenül megtalálható egy egészséges felnőtt orrában, semmiféle tünetet nem okozhat? Igen, akár a te vagy párod orrában is. Ezzel csak annyit akarok mondani, hogy egyszerűen képtelenség mindentől megvédeni gyerekeinket, persze törekedni kell erre, ÉSSZERŰ határok között.


A bárányhimlő elleni oltást én is be fogom adatni két hónap múlva a kislányomnak, mégpedig azért mert ez a betegség már nem ugyanolyan mint a mi gyerekkorunkban. Én is túlestem rajta minden gond nélkül. De a vírus egyre agresszívabb, egyre több és több gyerek kerül súlyos szövődményekkel kórházba miatta. Lehet, hogy ritka, 100-ból 1, de ha kivédhetem azt, hogy az én kislányom kegyen az az egy, akkor megteszem. A másik: tegyük fel, nem kapja el gyerekkorában, 25 év múlva teherbe esik. Majd hét hónapos terhesen elkapja, a magzat pedig súlyosan károsodik. Soha nem bocsájtanám meg magamnak, hogy egy egyszerű oltással elkerülhettük volna. Senkinél nem lehet tudni milyen szövődményekkel jár. A férjem 35 évesen kapta el. Mindenki kiakadt, hogy Úristen biztosan meddő lesz. Hát nem lett az.


Még annyit, hogy a megszállott oltáselleneseknek üzenem, nézzék meg jól ezt a képet, és gondolkozzanak el azon, szeretnének e olyan világban élni, ahol ettől kell rettegnünk, nekünk mint szülőknek:


[link]

2015. jan. 2. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 84/87 anonim ***** válasza:
85%
Huhh, mind végigolvastam. Szakmabeli vagyok, annyi a hozzáfűznivalóm, (főleg az előző után),hogy az oltást most kb 15-20 évre vélik hatékonynak. Olvastam, lányod lesz. Ha most oltással véded, nagyon kell ügyelni, el ne felejtse terhesen, hogy ő nem védett! Amíg mindenki körülötte elkapta gyerekként, addig ő csak időleges védettséget szerzett, és elég egy bevásárlás, hogy láb nélkül, h.lyén szülessen a gyereke...Én 3 gyereket nevelek, a lányom nem oltattam ,Szándékosan. Elkapta, a 10 hós kicsi is, a 8 éves nagyfiú is, hát a nagy szenvedte meg leginkább, a 10 hóson pár pötty lett. Szerintem lány esetén ne kockáztass, inkább a himlő, mint a rettegés a terhesség alatt.( Amúgy pedig tényleg sokkal gyakoribb okok is vannak egy gyerek súlyos betegségének, sérülésének, ne légy ilyen, ez beteges.)
2015. jan. 2. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 85/87 anonim ***** válasza:
100%

ez csak arra megy ki hogy a másik gyereket kijebb rudald

hormontúltengéses szánalmas és gonosz vagy

2015. jan. 2. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 86/87 anonim ***** válasza:
100%
Én is elég "házisárkány" vagyok, főleg mióta egyedül nevelem a gyerekem, de amit te levágsz itt hallod, az durva.... Nagyképű vagy, fölényes, uralkodó, magadnak való stb. Te is hamarosan lapátra leszel téve, meglátod..... Egy ilyen nőt egy férfi sem tud elviselni. Szerintem, És ezt nagyon nagyon komolyan mondom, menj el pszichiáterhez, sokat tud rajtad segíteni.
2015. jan. 3. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 87/87 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy tudom, hogy mindkét szülő beleegyezése kell az oltáshoz. Egyébként tényleg önzés a részedről azt a kislányt beoltattatni, mivel az oltásoknak lehetnek szövődményei és mellékhatásai. Ennek minek kitenni szegény kislányt?
2015. jan. 3. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!