Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Mennyire "szólhatunk bele"...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mennyire "szólhatunk bele" barátaik szerelmi életébe?

Figyelt kérdés

Az egyik jó barátnőm olyan "semmilyen" kapcsolatban van a párjával. A srác igazából tesz rá, néha egy hétig sem keresi, a barátnőm mégcsak nem is szerelmes belé. Igazából, barátokból lettek egy pár, mert úgy gondolták megpróbálják, de nyilvánvalóan nem működik a dolog, a barátnőm viszont nem akar szakítani a sráccal, mert bár nem szerelmes, kezd érezni valamit, és azt mondja, ha már ennyit belefektetett ebbe a kapcsolatba, nem hagyja veszni.


Aztán nemrég megismerkedett egy barátommal, aki elkérte a számát. Nemcsak megadta neki, hanem azután elkezdtek face-n beszélni és újabban találkozgatnak is. Azonban ismerem ezt a srácot, tipikusan az, aki mindenkit csak meg akar dugni és nem is titkolja. Állítása szerint viszont most komolyan gondolja a barátnőmmel.


Őszintén, é ezt az egészet gusztustalannak tartom: egyrészt azt, hogy a barátnőm úgy találkozgat titokban fiúkkal, hogy közben ott a párja; másrészt azt, hogy a barátom ráhajt úgy egy lányra, hogy közben tudja, hogy pasija van. Nekik ez kell????


Megkérdeztem a fiút, hogy tulajdonképpen mit akar a barátnőmtől, de már erre a volt a válasz, hogy ne szóljak bele a dologba... basszus, most nézzem, ahogy egymást hülyére veszik? Vagy a harmadik felet?


Akármennyire is csalódtam bennük emiatt, még szeretem őket és nem akarom, hogy mind koppanjanak egy hatalmasat. De bevallom, félek, hogyha én ezt így előadom, akkor engem utálnak meg, amiért beavatkozok...


Mi a véleményetek?


2012. nov. 23. 11:02
 1/6 anonim ***** válasza:
Foglalkozz a saját dolgoddal, ne máséval.
2012. nov. 23. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Maradj ki belőle! Maximum a lánnyal beszélgess, de ne tanácsot adj neki, csak hallgasd meg, és beszélgessetek a kapcsolatáról, hogy maga jöjjön rá, az már csak barátság!
2012. nov. 23. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Adhatsz tanácsokat,de nem biztos hogy figyelembe veszik.Vagy lehetsz olyan mint én,ha érdekli őket,ha nem,meg mondom a magamét,és érdekes,mert utólag már valahogy mindenkit érdekel,és nem leszólnak érte,hanem megfogadják.De én elég bunkó tudok lenni.
2012. nov. 23. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Én szoktam próbálkozni azzal, hogy a barátnőm lelkére beszéljek, de mindig megbizonyosodom, hogy semmit nem értek a szavaim. Tegnap amikor panaszkodott, már mondtam neki én már erre nem tudok mit szólni, én elmondtam mi a véleményem ha neked a szar kell akkor hajrá.

Szerintem mondd el neki mi a véleményed, aztán azt csinál úgyis amit akar, de ha nyilvánvaló hogy ballépése lesz akkor hozzáteheted, hogy aztán ne sírjon. Néha sajnos ezt kell alkalmazni amikor valaki nagyon nem akar észhez térni. De van olyan helyzet is, hogy jobb kimaradni az egészből.

2012. nov. 23. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Szerintem igazán nagy barátságban, ha a barát valami nagyon komoly problémát, veszélyt lát és teljesen biztos benne, akkor lehet szó arról, hogy figyelmeztesse a barátját, de a döntést akkor is rá kell bízni és el kell fogadni.

A kérdéseben szereplő eset viszont szerintem olyan, hogy nem kéne beleszólnod. Mindenki úgy éli az életét, ahogy akarja. Maximum ha kérdezik a véleményedet, elmondod.

2012. nov. 23. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Ha az első sráccal még nem feküdt le, akkor nyugodtan randizhat a másikkal.

Azt sosem tudhatod, hogy a másik srác mit akar. Lehet, hogy még ő sem tudja.

Tudnék ennél sokkal durvábbakat mesélni, de a kapcsolatfüggőkön nem lehet segíteni. Meg kell tapasztalniuk dolgokat. Persze őszintén beszélni lehet és kell is velük, de úgysem fogják elismerni, hogy hülyeséget csinálnak.

Voltam hasonló helyzetben, mint a második srác. A lánynak volt még egy "talán hetente-havonta egyszer találkozunk" kapcsolata. Nem tudtam róla, de sejtettem, hogy a egy kapcsolat végén van. Ha olyan hülyeségekkel jövök az elején, hogy válasszon köztünk, akkor elbukom a dolgot. Nem mondott semmi konkrétumot a haldokló kapcsolatáról, ezért úgy viselkedtem, mintha nem is lenne. Ő szépen lezárta azt, mi pedig boldogok vagyunk együtt.

Kapott tanácsokat a barátnőm, de ha hallgatott volna rájuk, akkor most nem lennénk együtt.

2012. nov. 23. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!