Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek ha Édesanyám...

Mit tegyek ha Édesanyám alkoholista? Mivel kiskorú vagyok családsegítőnek nem szólhatunk, mert elvehetnek és azt nem szeretném!

Figyelt kérdés
Édesapám két éve halt meg. Előtte is alkalmanként fogyasztott alkoholt és előfordult, hogy becsípett, de mióta apukám meghalt, ez csak romlott és már minden nap iszik, egyszerűen nem bírja ki! Elég nehézkes a családi helyzetünk anyu nem dolgozik Nővérem és Én tartjuk fent a háztartást, jövedelmünk nincs, és őt mégsem érdekli, hogy alkoholra költ, én egyre jobban félek, hogy ebből baj lesz és bele is halhat! De nem érdekli... Nem tudunk rá hatni! Mit tegyek???? Teljesen tönkretesz idegileg, barátomat nem merem hazahozni, nem akarom, hogy leégessen.. mindent elront a hivatalos ügyeket sem tudja rendesen elintézni. Semmit nem merünk rábízni! Nem teljes az életem :( Valakinek van hasonló esete? Hogyan orvosolta? Ne csináljatok belőle viccet, csak az írjon aki komolyan tudna tanácsot adni!
2012. márc. 28. 17:26
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Beszélj a házi orvosotokkal, hátha beutalja őt alkohol elvonóra.
2012. márc. 28. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Anonim alkoholista klubba kellene elvinned valahogy. Talán ott tudnak segíteni hogy kilábaljon.
2012. márc. 28. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Hány évesek vagytok? Nincs senki aki tudna nektek segíteni? Miből éltek, ha nincs jövedelmetek?
2012. márc. 28. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

OFF:Sajnos, alkohol elvonóra csak úgy mehet, ha maga akarja, az orvos max. javasolhatja. Megszűnt a kényszerelvonó. ON

Családsegítőbe menjetek be, ott vannak szakemberek, talán anyukáddal is beszélnének. Ha ő akarná, vannak olyan bentlakásos rehabilitációs intézetek, ahol orvosi segítséggel leszoktatnák. De mindenhez az ő akarata és beleegyezése kell, sajnos. Amikor tisztább állapotban van, beszéljetek vele.

2012. márc. 28. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Feltételezve, hogy a nővéred már nagykorú, akkor ő is lehet átmenetileg a gyámod. A körzeti orvos megmondja, hogy hol találod a területileg illetékes pszichiátert, aki beidézheti őt először csak egy elbeszélgetésre és meg tudja állapítani, hogy hogyan tovább. Persze első dolog, hogy édesanyád belássa, hogy komoly alkoholproblémái vannak.

Megpróbáltatok vele elbeszélgetni a témáról tiszta pillanatában? Nyilván az sem javít a helyzetén, hogy nem dolgozik. Keres magának munkát vagy otthon várja a sültgalambot? Mondjátok meg neki, hogy ha folytatja az alkoholizálást, kénytelenek lesztek a családsegítőhöz fordulni.

2012. márc. 28. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Igen nagykorú nővérem van. Jövedelme neki sincs, így kétlem, hogy a gyámom lehetne. Nincs jövedelmünk. Családi pótlék, árvasági.. ennyi., de ez is csak nekem jár. Természetesen próbáltunk vele beszélgetni.. sőt szinte minden alkalommal beszélünk vele. Egyébként nem agresszív, meg ha beiszik akkor is olyan mint előtte, csak én veszem észre rajta és ez rossz. Mindig megígéri, hogy leteszi, de nem. Esze ágába sincs rehabra menni.. :S Igen a munka. Ez egy fő ok, hogy ő se és tesóm sem talál semmit. Igen keresnek munkát, az igyekezetet látom, de reménytelen mindig, a környéken semmi munkalehetőség nincs. Már a köz munkát is elvállalták, akkor talán nem ivott, de az a munka is csak átmeneti volt.
2012. márc. 29. 09:44
 7/14 anonim ***** válasza:
Vidéken éltek? Nincs lehetőségetek olyan helyre költözni, ahol van munkalehetőség? Sajnos a munkanélküliség nagyon sok egyéb bajnak is okozója.
2012. márc. 29. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Ááá költözködés.. még lehetetlenebb.. :S Arra pláne nincs keret.. :S
2012. márc. 30. 09:44
 9/14 anonim ***** válasza:

Amíg nem írod meg pontosan hány éves vagy, meddig tanulsz még, addig nincs tanácsom.

Ne félj, senki nem ismer rátok.

2012. ápr. 6. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
17 éves vagyok és ezen kívül még egy évem van a suliból. Most suliba járok és dolgozom egyszerre.
2012. ápr. 10. 19:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!