Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tudnék csinálni?

Mit tudnék csinálni?

Figyelt kérdés

apám alkoholista és gyűlölöm. egész család utálja igazából max. anya szereti. én hozzá se szólok, nem nyúlok még olyan dologhoz se amit megfogott, hordozza maga után a bacikat (wc után nem mos kezet ,stb hadd ne soroljam..) már emg is ütött amikor részeg volt. persze anya nem lépett semmit (szerintem fél tőle).. ma mamámtól (anya anyukájától) megtudtam, hogy apa megcsalta anyát mama testvérének a feleségével és másokkal is sokszor kikezdett... anyának folyton mondom, hogy válljanak el, én ezt így nem bírom. ha anyával történik valami, nem tudunk kire számítani. Mit tegyek? Már nem bírom ezt, a jegyeim is megromlottak a sok cirkusztól ami itthon van, így nem tudok tanulni, hogy folyton ez megy.:( 13/L

(testvérem is van ő 15/F de őt már annyira nem érdekli, feladta...)


2012. márc. 3. 19:12
 1/10 A kérdező kommentje:

amit kihagytam:

apám nem csinál semmit, lusta egész nap tv-zik , sz.gépezik, és csicskáztatja anyát, anya pedig csak robotol neki! költi a pénzt piára, cigire, meg mostanában festményeket vesz vaterán -.- ízléstelen az egész fal, már hely sincs a falon(!!)

2012. márc. 3. 19:17
 2/10 anonim válasza:
ezen sajnos magadtól nem tudsz javítani, anyukádnak is kéne egy kis fejmosás apukád pedig szerintem ha már idáig jutott, nem nagyon fog egy beszélgetéstől változni. Én annyit tudok tanácsolni, hogy hívd fel ezt a számot(116-111) ez egy ingyenesen hívható kék vonal tiniknek. Éjjel nappal hívható, bármiről beszélhetsz velük, gondolom rengeteg problémát hallottak már, lehet tudnak is segíteni. Szerintem egy próbát megér
2012. márc. 3. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
köszönöm! volt már néhány beszélgetés (anya és apám közt) de anya alig tudott megszólalni apám meg csak üvöltött. további tanácsokat elfogadok, ha esetleg valaki még tud adni:/
2012. márc. 3. 19:48
 4/10 anonim válasza:
Előző válaszoló vagyok. nekem apám nem iszik de ugyanúgy önfejű, sokat ütött már, mindennek úgy kell lennie ahogy akarja sokszor félünk is tőle. Anyu itt is próbált már beszélni vele, de abból is csak hosszú órákig tartó ordibálás volt. Úgyhogy félig ismerem a problémádat, és tudom, hogy ezen nem lehet segíteni :/ APukám igazából depressziós, azért csinálja ezt, gyóygszerektől elalszik (aludt már el vezetés közbe) úgyhogy már nem szedi őket, és nálunk ezért ilyen. Én komolyan csak ezt a telefonos segítséget tudom ajánlani neked. Vagy pedig beszélgethetsz velem ha szeretnél :) 16/L
2012. márc. 3. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
anyától megkérdeztem mikor vállnak, erre azt mondta, hogy nem akar válni. komolyan mondom kikészít... írok üzit!
2012. márc. 3. 21:18
 6/10 Anna009 válasza:

Szerintem tedd fel anyukádnak ezt a kérdést: Én menjek vagy apa?

És ha szeret akkor azt mondja hogy apukád menjen ha meg nem szeret akkor nem válaszol semmit vagy apukád mellett dönt.

Ha van egy új vita akkor el is szökhetsz egy kis időre: barátnődhöz,rokonokhoz akik helyben laknak stb.

2012. márc. 4. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Nem megoldás anyádat olyan választásra kényszeríteni, amit nem tud megtenni.

Nem véletlenül ment apádhoz feleségül, és nem véletlenül neveltek téged sem fel idáig. sZERETNEK.

Az alkoholistával NEM akkor kell beszélni amikor éppen részeg, hanem mikor reggel küldi az aspirint meg a kávét, és átérzi mit tesz vele a pia. Akkor sem a hibáit kell felhánytorgatni, mert azokkal tisztában van, mégha nem is mutatja, hanem azt kell óvatosan pedzegetni, hogy te , meg netán anyád mit is szeretnél megváltoztatni.

Attól, hogy iszik, még szeret, és vádolja mAgát keményen.

Ha anyád nem áll melléd, nincs esélyed.

A gyógyszereit szednie kell ! , mert attól lehet javulás, kb. egy hónap után kezd hatni, és addigra az ilyen elalvás, stb. mellékhatások elmúlnak. Új ember lesz belőle, de arra az egy hónapra rá kell venni!!!

Okosan lassan, figyelemmel.

Sok szerencsét.

2012. márc. 5. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

j A ÉS MÉG VALAMI!

Nagyon nem éri meg nevenincs festők mázolmányait venni!

Az más, ha kifog egy Bernátot, Szőnyit, Czóbelt, de nagyon ritka az ilyen szerencse.

Akkor inkább vegyen fizikai aranyat, mert ami itt megy, végül csak azt fogják pénznek tekinteni.

2012. márc. 5. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Anna009 köszönöm!


utolsó: már volt, hogy megfogadta, hogy leszokik, de nem tud, mert alkoholista és nem tudja bevallani magának... ha nem választom szét őket tönkreteszi a családot.

2012. márc. 5. 14:42
 10/10 anonim ***** válasza:

Ha eljut odáig, h. bevallja, és vállalja, és emellett belemegy a gyógyszerszedésbe, (nem lesz semmi baja), akkor már nagyon nagy haladás van, még ha nem is teszi le a poharat.

A modern antidepresszívumok, egy idő után alkohol és cigiundort is okoznak, tehát a leszoktatásban is komoly a szerepük, még akkor is, ha nem ismer el semmit.

A legfontosabb, h. a gyógyszereit rendben beszedje, ezt legalább el kell érni, és amúgy meg békén kell hagyni, de nem úgy értem, hogy magára.

Mondd neki_végső esetben, ha nem szedi, feljelented, ha van miért, (pl. ver), és távoltartó végzést, meg kényszergyógykezelést fogsz kérni a fejére.

Ha anyád nem segít, hanem pótcselekszik a vaterán, semmi nem lesz, ha igen, meg tudjátok csinálni, és hogy elkerülje, talán együtt fog működni.

A Magyar Köztársaság területén TILOS és BÜNTETENDŐ a gyerek verése, legyen 6, vagy 16!

2012. márc. 6. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!