Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A MAMÁM elég butuska és...

A MAMÁM elég butuska és semmit SE TUD CSINÁLNI. unja magát egész nap. JAVASLAT?

Figyelt kérdés
Varrni már nem tud "zsibbad" a keze..buta is..:S

2012. márc. 3. 10:16
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
olvasgathat, eljárhat valami klubba,ahol az öregek beszélgetnek, mehet úszni,ott is találkozik sokakkal ésjó az izületeknek is...
2012. márc. 3. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Foglalkozz vele.Menjetek sétálgatni,kártyázzatok (az idősebbek általában szeretik), társasozhatsz is vele,vegyél neki rejtvényújságot,hátha leköti vele magát és az agyát is tornáztatja közben.Hirtelen ennyi jutott eszembe.
2012. márc. 3. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Am elég fárasztó jelenség..
2012. márc. 3. 10:26
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
lehet kéne neki egy cica pl akivel egész nap ellenne.
2012. márc. 3. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
97%

Te meg eléggé bunk.ó jelenség vagy!


Az én nagyapám is szellemileg leépült, Alzheimer-kóros volt idős korára, de eszem ágában sem jutott ilyet mondani, írni róla, h "buta", meg "fárasztó jelenség".


Kapj már észbe, a mamádról beszélsz!

2012. márc. 3. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Mennyi idos a mama, miota zsibbad a keze? Ezt a tunetet nem a fejlettsege fogja kivaltani, tehat szerencsetlen idos ember, akinek a veraramlassal van problemaja, tehat orvsohoz kell elvinni, es masszirozni kell rendszeresen, mivel igy fogjatok segiteni a vernek az aramlasat, de mindig a szivfele simitunk, a kezfejtol felfele.

A mamad ezt nem tudja, de te megtudod neki csinalni, es megtanitani pl. tehat segits neki, hiszen te is leszel idos ember,

aki szinten segitsegre szorul.

VAlamilyen mas betegsege van?

2012. márc. 3. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Háát tudom ,h szemét vagyok..de igazából mindenen felháborodik..nem akar fürödni.(rohadt büdös) és disznóólat csinál..nem eszik magától, minden reggel,délben,este én viszem fel neki a kaját...
2012. márc. 3. 10:59
 8/12 anonim ***** válasza:

A mamád egyedül él egy házban vagy él vele valaki esetleg nálatok van?

Egyébként hogy téged idézzelek azért "butuska" mert agyilag kezd leépülni és sok mindent elfelejt és nem úgy csinál ahogyan azt kéne, ez a korral jár többnyire ezért is fog állandó felügyelet alá szorulni. Az én egyik nagymamám is ilyen volt 76 évesen került kórházba egy betegség miatt, és akkor kapott teljes kivizsgálást is. Persze kiderült hogy agyilag már nem épp elvan meszesedve vagy mi és így tovább, ezért is javasolták azt hogy folyamatosan fog leépülni és egyre feledékenyebb lesz. Ez sajnos így volt egyszer majdnem magára gyújtotta a lakást, csak szerencséje volt hogy nem volt gyúlékony anyag az eldobott égő gyufa környékén. Ezt a nagybátyám vette észre. Minden egyes nap 2 órát töltöttünk ott nagyimnál vagy én mentem vagy más családtag és foglalkoztunk vele, társasoztunk, memóriajátékot játszottunk, kártyáztunk. Meg ugye az agyát tornáztattuk. Neked is ezt kéne tehát figyelni rá minden nap hogy lekösse magát. Hogy a keze zsibbad az a vérkeringéstől lehet, lehet már érszűkületes vagy össze van zavarodva a vérkeringése. Erre nem tudok konkrét megoldást javaslom hogy minél hamarabb vigyétek orvoshoz kivizsgálásra. A lényeg az hogy foglalkozzatok vele minden nap menjen át hozzá valaki hogy lekösse, mert így unalmába tuti befog kattanni és akkor komolyabb gondok jöhetnek majd.

2012. márc. 3. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

A mamád egyedül él egy házban vagy él vele valaki esetleg nálatok van?

Egyébként hogy téged idézzelek azért "butuska" mert agyilag kezd leépülni és sok mindent elfelejt és nem úgy csinál ahogyan azt kéne, ez a korral jár többnyire ezért is fog álland

2012. márc. 3. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
erre a probrémára lehet hogy már késő, de gyógyszeres kezelés kéne. vigyétekl el dokihoz, ne hanyagoljátok el. az időskori demencia lassítható
2012. márc. 3. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!