Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Apukám "munkája" tönkre teszi...

Apukám "munkája" tönkre teszi a családot! Mit tudnék csinálni?

Figyelt kérdés

Apukám építőiparban dolgozik. Már 3 éve csak annyi pénzt kap, amennyivel eljut a munkahelyére és kifizeti az anyagot. (Nővérem pénzéből élnek a szüleim). Volt egy állás ajánlat, minimálbért kapott volna, de az is több, mint a semmi. Nem vállalta el, mondván, hogy "mit szólnak majd?".

Hiába mondtam, hogy engem nem érdekel mit szólnak a munkatársai, mert nem ők szenvednek, hanem a családja.


Annak ellenére, hogy tudja, naponta 10 eurót kapnak, újra kiment Ausztriába dolgozni. Egyszerűen hiába fut a pénze után nem fizetik ki. Azt mondják, hogy majd ekkor meg akkor, de semmi.

Akár hányszor beszélek Vele telefonon, csak veszekszek, mert nem értem miért van kint, amikor tudja, hogy nem fizetik ki. Azt mondja, hogy reménykedik.


Bűntudatom van, hogy elég gondja van, és még én is neki esek folyamatosan. Ráadásul a nővérem pénzéből élnek.

Tesóm diákhitelét is én fizetem. Ha nem lenne ösztöndíjam, nem tudom miből élnék az öcsémmel...


2012. jan. 25. 20:26
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
A főnökök pedig azt mondják, hogy ők sem kaptak pénzt, azért nem fizetik Apukámat. De akkor miért hívnak munkásokat dolgozni??
2012. jan. 25. 20:27
 2/13 anonim ***** válasza:
42%
Isten hozott az életben.
2012. jan. 25. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
82%

Apád egy jó nagy palimadár (már bocs) mert hagyja kihasználni magát és mert azt nézi hogy mások mit gondolnak róla ("Volt egy állás ajánlat, minimálbért kapott volna, de az is több, mint a semmi. Nem vállalta el, mondván, hogy "mit szólnak majd?". "). És önző is mert a nővéredet használja ki csak azért mert ő maga nem meri érvényesíteni az érdekeit.

Persze a nővéred meg önként belemegy az egészbe, hagyja kihasználni magát. Csak aztán ne csodálkozzon ha szép csendben elúszik a jövője mert nem marad pénze. Akkor végső soron csak önmagát okolhatja mert hagyta magát kihasználni.

A másik megoldás (A JÓ MEGOLDÁS) ha a nővéred szépen a sarkára áll és megmondja apátoknak hogy egy hónapot kap, ha addig nem fizetik ki akkor szépen hazajön mert a nővéredtől egy fillért se fog kapni többé. Neki is van élete, tervei és reményei és ha az apja szereti őt akkor csak nem akarhat keresztbe tenni neki.

2012. jan. 25. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Folyamatosan ezen megy a veszekedés itthon, és már telefonon is :(
2012. jan. 25. 20:43
 5/13 anonim ***** válasza:
Szerintem a papa hazudik. Valami vaj van a füle mögött, de lehet késő van azért jutnak ilyen gondolatok az eszembe. Játékgép vagy másik nő, ennyire hülye nem lehet egy családapa, férfi.
2012. jan. 25. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
66%
Szerintem is simli van a dologban. Ausztriaban kifizeetik az ember munkajat. Gondolom, ha ot nem fizetnek, mast se, megis a munkatarsai is visszajarnak, ahogy o is. Egy palimadar oke, de akkor mi van a tobbivel? Ha nem is masik no, de egy masik elet a csaladjatol tavol ok lehet.
2012. jan. 26. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

TÉnyleg elég stilki szaga van. De hogy a pénzét mire költi, azt nem tudom. Mert az előfordul, hogy valaki belekerül pár hónapra ilyen csávába, hogy fut a pénze után, na de aztán mégis észbe kap, hogy hagyja a fenébe, és ne süllyedjen még lejjebb... De apukád ezt már 3 éve csinálja.

Vagy csak kint jobban érzi magát, mint itthon veletek. Még ez elképzelhető. Ugyan pénzt nem kap, vagy elveri amint kap valamit, de nem kell itthon lennie, és már ezért megéri. Nem tudom mi az igazság.

2012. jan. 26. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Sajnos a többieket ugyan így átverik. Ügyvédhez járunk azóta, amióta tart ez az egész, és ő sem csinál semmit, csak a pénzt kéri el.
2012. jan. 26. 10:21
 9/13 anonim ***** válasza:

Ezt elég nehéz elhinni, hogy nem fizetik ki normálisan, de azért visszajár dolgozni.


Napi 10€??? Ez hidd el, hogy nem igaz.

Tény és való, vannak, akiket átvernek, de ők többet nem is mennek ki dolgozni.


Az órabér min. 4€/óra.

2012. jan. 26. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Már úton vannak haza. Többet nem mennek ki szerencsére.
2012. jan. 26. 13:53
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!