Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Tényleg nem szólhatunk ebbe bele?

Tényleg nem szólhatunk ebbe bele?

Figyelt kérdés

Áprilisban születink a lányunk, a férjemnek már van egy hatéves nagylánya az előző házasságából.

Még nem volt bárányhimlős, így szeretnénk beoltatni, mire megszületik a baba. De a gyerek anyja hallani sem akar róla, hogy "az ő lányát a mi kölykünk miatt összeszurkálják".

És szerinte hiába erősködünk, ebben a kérdésben egyedül ő dönthet, a gyerek apja nem.

Igaza van, tényleg nem tehetünk semmit, ha ő nem hajlandó beoltatni?



2015. jan. 2. 09:46
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 71/87 anonim ***** válasza:
54%
Tehát inkább bevállalod azt a kockázatot, hogy a gyereked az oltás után örök életére le is bénulhat, minthogy a jelenleg egészséges kislánytól ezerszer kisebb valószínűséggel elkapjon akármilyen betegséget? Nem egészen értem a logikádat (már ha van).
2015. jan. 2. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/87 anonim ***** válasza:
100%

Védőnőtől,keresztszülőktől. unokatesóktól, nagyszülőktől (és mindenkitől aki jön látogatni) kérsz majd oltáskönyvet, mint a kutyáktól, vagy elhiszed bemondásra?

Vagy senki se láthatja 9 hónapig?

Tanácsadáson nem csak csecsemők vannak, tele van nagyobb tesókkal is, akiket anyuka nem tud hova rakni, sőt nálunk betegség végén lévő iskolás gyerekek is be szoktak szaladni igazolásért. Nekik mind letöröd a kezét, ha véletlen a gyerekhez érnek, vagy csak simán körbebarikádozod?

Egy légtérben akár 30-an is lehettek órákon keresztül (nekem azt hiszem 2,5 óra volt a csúcs várakozási idő).

Sőt amikor 6 hetesen kell vinni csípőszűrésre a kórházba, ott is ülhetsz órákat (nekünk azt hiszem 3 óra volt összesen vizsgálattal) és rohangálnak össze-vissza a beteg gyerekek.

Amúgy megnéznélek frisszenszülten, amikor kizárod a nagy gyereket és apuka meg kénytelen 2-3 napokra mondjuk a nagyszülőkhöz vagy rosszabb esetben exhez (!) költözni, hogy láthatáskor találkozni tudjon a gyerekével. Biztos jót fog tenni a házasságotoknak.

2015. jan. 2. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/87 anonim ***** válasza:
86%
Szerintem a kérdezőnek eleve az ex-feleséggel és a kislánnyal van baja. De oké, tegyük fel, hogy a feleség belemegy, hogy beoltsák a kislányt. A te gyermeked sem kapja el a betegséget 3 éves koráig aztán ugye, ovis lesz. Akkor mit fogsz csinálni, leállsz az ovónővel hisztizni, hogy csak akkor járhat ide a gyereked, ha a csoporttársai is mind be vannak oltva?
2015. jan. 2. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/87 Költőnő? ***** válasza:
78%

Annyira vártam h mikor jössz az én jobban tudom mert nekem diplomám van dumával...

Nem általánosítani akarok, de ez a stílus, ez a "gondolkodás"mód annyira jellemző azokra a diplomásokra, akik sötétebbek az éjszakánál is.

2015. jan. 2. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/87 anonim ***** válasza:
76%
Mindenki álljon vigyázba a kölköd és a hipochondet mivoltod miatt?
2015. jan. 2. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/87 anonim ***** válasza:
82%
67: te kérdező, te jártál egyetemre? :D :P Még mindig nevetségessé teszed magad továbbra is, pedig aztán 8 oldalon keresztül kb. mindenki azt fújja neked, hogy eltúlzod, elbagatizálod a dolgokat és azt, hogy nem, és nem szólhat bele a másik anya dolgába. Sőt, a férjednek se mondhatod azt, hogy akkor addig nem láthatja a gyerekét, ill. mondhatod, de valszeg elfog küldeni a fészkes fenébe. Térj már észhez és ne tedd már magadat nyíltan, ilyen durván nevetségessé! Békélj meg azzal a gondolattal, hogy a nagyobbik kislány nem lesz beoltva, mert az anyja nem akarja és kész. Te mit szólnál, ha majd neked akarná a párod következő neje megmondani, hogy mit tegyél a saját gyermekeddel? Ha már most hárpiáskodsz? Atya ég!!!
2015. jan. 2. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/87 anonim ***** válasza:
82%
A férjed mit szólt ahhoz, hogy a kislányát ki akarod tiltani a házból, ha nem az lesz, amit te kitaláltál? Egyet ért azzal a gondolattal, hogy a lánya ne látogathassa meg a testvérét? Még egy kérdés: nem vagy egy kicsit idegbeteg?
2015. jan. 2. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/87 anonim ***** válasza:
72%
Még csak annyit a témához, h bnőméknél is volt hasonló vita, annyi küllel, hogy ott az apa és az anya nem voltak külön és a szülők vitáztak csak a beoltáson, az apa orvos, és ő már pedig nem akarta a lányukat beoltatni, az anya igen, végül nem oltották be, és képzeld kérdező a gyermek él és virul, kutya baja és más se kapta el tőle senki se, amíg beteg volt. Érdekes, igaz?
2015. jan. 2. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/87 anonim ***** válasza:
61%
Te agyoniskolázott p*a inkább a 220 b*ott volna meg. Szerencsétlen születendő gyerek:(
2015. jan. 2. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/87 anonim ***** válasza:
85%
Nagyon remélem, hogy csak a hormonok miatt vagy ilyen sárkány. De tényleg....
2015. jan. 2. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!