Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Tényleg nem szólhatunk ebbe bele?

Tényleg nem szólhatunk ebbe bele?

Figyelt kérdés

Áprilisban születink a lányunk, a férjemnek már van egy hatéves nagylánya az előző házasságából.

Még nem volt bárányhimlős, így szeretnénk beoltatni, mire megszületik a baba. De a gyerek anyja hallani sem akar róla, hogy "az ő lányát a mi kölykünk miatt összeszurkálják".

És szerinte hiába erősködünk, ebben a kérdésben egyedül ő dönthet, a gyerek apja nem.

Igaza van, tényleg nem tehetünk semmit, ha ő nem hajlandó beoltatni?



2015. jan. 2. 09:46
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 11/87 anonim ***** válasza:
89%
Tényleg nem szólhattok bele, és amúgy is teljesen felesleges. Az ilyen gyerekek, akiket óvnak mindentől, na azok lesznek majd a folyamatosan betegek, mert az immunrendszerük nem tanul meg védekezni... Én is elkaptam, és túléltem.
2015. jan. 2. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/87 anonim ***** válasza:
83%

Azért mert neked gyereked születik, a másik gyerek kapjon egy teljesen felesleges oltást? Hát én sem egyeznék bele!

A gyereknek jobb, ha átesik a bárányhimlőn.

Sőt, azt kell csinálni, havan bárányhimlős gyerek a közelben, akkor körbeadatni egy nyalókát:)) viccesnek hangzik, de megoldja a problémát.

2015. jan. 2. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/87 A kérdező kommentje:

"Én is elkaptam, és túléltem."


Szerintm nem mindegy, hogy valaki néhány hónapos korában kapja el, vagy 5-6 évesen. Én még nem voltam egy éves, amikor a kórházban, ahová más miatt kellett befeküdnöm, elkaptam. Majdnem belehaltam, nagyon beteg voltam, nem szeretném, ha esetleg a lányom is ki lenne téve ennek, ha megelőzhető.

2015. jan. 2. 10:15
 14/87 anonim ***** válasza:
48%
Te kérdező. Akkor te oltasd be a nagyobbik gyermekedet, és amelyik majd megszületik azt is, de más gyereke felett döntsél. Ha te beoltatod a sajátodét akkor nem lesz semmi baja, a máséhoz túl sok közöd etéren nincs, h te mit szeretnél, fogd fel.
2015. jan. 2. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/87 anonim ***** válasza:
48%
11es vagyok: Én 9 hónaposan kaptam el. És teljesen túlélhető volt.
2015. jan. 2. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/87 A kérdező kommentje:

"Ha te beoltatod a sajátodét akkor nem lesz semmi baja."


A sajátomat kilenc hónapos kora után oltathatom csak be. És nem egyedül "döntöttem más gyerekéről", hanem a férjemmel közösen, aki annak a gyereknek az apja.

De ha már itt tartunk: oké, ne oltassa be anyuci a gyereket. De akkor nekem meg jogom van eldönteni, hogy kit engedek be a saját (nem a férjemmel közös) lakásomba, és ha a nagylány nincs beoltva, akkor márpedig nem lépi át a küszöbömet addig, míg a baba nem kaphat oltást, majd találkozik vele az apja, ahol akar. Ha már keménykedünk, meg arról beszélgetünk, hogy kinek mihez van joga. És kész, probléma megoldva.

2015. jan. 2. 10:20
 17/87 anonim ***** válasza:
74%
Te tényleg ilyen hülye vagy kérdező? Csak akkor kaphatja bárki el, hogyha meg is fertőződött vele, olyankor nem is vagy köteles beengedni a másik gyermeket a baba mellé. De akkor se te mond már meg, hogy egy anya mit akarjon a saját gyermekével, vagy mit ne. Old meg, hogy a tiéid ne kapják el. Ennyi.
2015. jan. 2. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/87 anonim ***** válasza:
92%
Attól, hogy be van oltva, még ugyan úgy elkaphatja, csak enyhébb lesz a lefolyása. Szóval a tied is elkaphatja az oltás ellenére. Azon kívül miért a ti szavatok kéne, hogy döntsön? Amúgy bárhol el lehet kapni. Az enyémek a liftben kapták el 1 évesen. Közösségben nem voltunk. Akkortájt voltak vendégeink, mikor még nem volt tünet, és a rokon baba nem kapta el. Még az a felnőtt se, aki nem volt himlős.
2015. jan. 2. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/87 A kérdező kommentje:

"Csak akkor kaphatja bárki el, hogyha meg is fertőződött vele, olyankor nem is vagy köteles beengedni a másik gyermeket a baba mellé"


Ez a mondat mit jelent? A bárányhimlő a lappangási idő alatt fertőz, amikor semmi sem látszik kívülről a gyereken. Ha már előjöttek a pöttyök, akkor már nem kaphatja el más. Te tényleg ilyen hülye vagy, hogy ezt nem tudod?!

2015. jan. 2. 10:24
 20/87 anonim ***** válasza:
47%
De akkor meg meg van oldva a probléma, mit idegeskedsz?? Oltasd be a te gyereked is, hadd legyen olyan gyerek, aki minden héten betegeskedik. Akkor hülyeség ez, amit mondasz... Most akkor mindig kitalálhatsz valamit. Nem mehet majd iskolába, mert a padtársának folyik az orra. Nem mehet majd utcára, ha influenza van. Influenzába is sokan belehalnak... Mindig lehet valamit mondani. A gyerekek többsége pedig jár iskolába ha csak egy kis nátháról van szó.
2015. jan. 2. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!