Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Tényleg nem szólhatunk ebbe bele?

Tényleg nem szólhatunk ebbe bele?

Figyelt kérdés

Áprilisban születink a lányunk, a férjemnek már van egy hatéves nagylánya az előző házasságából.

Még nem volt bárányhimlős, így szeretnénk beoltatni, mire megszületik a baba. De a gyerek anyja hallani sem akar róla, hogy "az ő lányát a mi kölykünk miatt összeszurkálják".

És szerinte hiába erősködünk, ebben a kérdésben egyedül ő dönthet, a gyerek apja nem.

Igaza van, tényleg nem tehetünk semmit, ha ő nem hajlandó beoltatni?



2015. jan. 2. 09:46
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 31/87 anonim ***** válasza:
83%

komolyan egy egészséges kislány jövőbeli betegségeiről és még egy meg nem született babáról megy a vita?

kérdező, nem vagy egy kissé idegbeteg?

2015. jan. 2. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/87 anonim ***** válasza:
50%
Előző: jaa, hogy több cikk is ír az adott témáról az már riogatás lenne? Nem vagy semmi. Én még csak ki se emeltem egy cikket, hanem az összeset, ami a témában megtalálható, de csesszél le nyugodtan! :D
2015. jan. 2. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/87 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező!


Én abszolút oltáspárti vagyok, abban is igazad van, hogy a kicsit próbáld megkímélni mindentől, amennyire csak lehet.


viszont azzal, hogy egy gyereket a környezetéből beoltatsz, azzal abszolút nincs garancia rá, hogy nem kapja el pl. a játszótéren, baba-mama klubban, vagy akár a gyerek orvosnál, ahová az első hónapokban elég sűrűn fogsz járni.


A kérdésedre jogi értelemben nem tudom a választ, fogalmam sincs, hogy beoltathatja-e az apa.

Abban viszont biztos vagyok, hogy ha nekem, mint anyukának lenne egy nézőpontom (oltassak, vagy ne), akkor abba a exem párjának nem sok beleszólást engednék. Ő az anyja, tartsd tiszteletben a döntését.


Annyit tehetsz, hogy figyelsz a nagylányra, és ha bármilyen eü problémát látsz rajta( köhög, himlős...stb) próbálod elszerapálni egy kicsitől)


Üdv: egy baba és egy ovis gyerek anyukája

2015. jan. 2. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/87 anonim ***** válasza:
80%

Jól írták előttem hogy nincs jogalapod az anyuka beleegyezése nélkül arról dönteni hogy beoltatod-e a kislányt.

Szerintem is felesleges. Túl vagy az első három hónapon. Ha ez idő alatt kapja el a kismama akkor esély van rá hogy szervek, végtagok nem fejlődnek ki. Mivel te anno átestél bárányhimlőn, ezért védve van a kicsi. Ha sokáig szoptatsz akkor addig védelem alatt tartod azoktól a betegségektől amiken te már átestél.


A bárányhimlő elleni oltás veszélyeire ha ráolvasol lehet hogy a sajátodnak sem adatnád be. Egyébként sok gyerek az oviban aki be van oltva ugyan úgy elkapja , és fertőz is(!) de max. egy-két pöttyel vagy pötty nélkül megússza a betegséget.

Hat éves lány már nem kiscsoportos. Túl van a legtöbb ovis víruson. De a terhesgondozókban is könnyen el lehet mások csemetéjétől is kapni bármit. Sok kismama nem tudja hova tenni a nagyobbat és viszi magával a védőnőhöz.

Ha megszületik a kicsi, a gyerekorvosnál ugyanabban a teleköhögött váróban kell várakozni a picikkel mint az ovisokkal , és nagyobbakkal . Tehát nem tudod teljesen megvédeni. A legynagyobb fegyver a kezedben a fertőzésekkel szemben a minél további szoptatás.

2015. jan. 2. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/87 anonim ***** válasza:
76%

Egy jó nagy pofon a férjedtől helyre tenne az biztos. Remélem a férjedben van annyi tartás, hogy a saját kislányát nem engedi kitiltani a lakásból! És teljesen mindegy, hogy kié a lakás, mindegy hogy a tiéd, a férjedet te választottad, és vele együtt jár a gyereke is. Akivel joga van ott találkozni, ahol éppen lakik.

Neked a kislánnyal van bajod, amiért mélységesen szégyellheted magad!!!

2015. jan. 2. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/87 anonim ***** válasza:
18%

[link]


Sok Okos Tóni!!!

2015. jan. 2. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/87 anonim ***** válasza:
80%
A bárányhimlőt elkapja az is, aki be van oltva, csak a lefolyása lesz gyengébb, attól még ugyanolyan fertőző. Szóval teljesen felesleges ez a hiszti.
2015. jan. 2. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/87 anonim ***** válasza:
50%
ÚRISTEN! Nem hiszem el, hogy itt mindenki ennyire hipochonder. Az én anyám mikor kicsit voltam, kizavart az udvarra játszani, ahol mindent a számba vettem, még HOMOKOT IS ETTEM, és semmi, de semmi bajom nincs. Az olyan "táposok", akiket meg anyucika védett minden betegségtől, most, 20onévesen küszködnek a láztól. Emlékszem, hogy mikor először mentem Olaszországba, akkor kaptam el a bárányhimlőt kb. 4-5 évesen, és nagyon rossz volt, nem fürödhettem a tengerben, de túléltem, és ugyanúgy élveztem mindent. Amúgy hozzátenném, hogy az akkori legjobb barátnőmtől kaptam el, akin már kijött a betegség, és állították, hogy már nem fertőz. FOgalmatok sincs, hogy mennyit ártotok a hülye védőoltásaitokkal. Ha egy kicsit is értenétek hozzá... Állandóan mutál a betegség, és emiatt olyan kórokozók fognak kialakulni, amik ellen már nincs oltás, amik sokkal veszélyesebbek, mint a normális. Nem azt mondom, azért Hepatitis ellen oltasd be! De hagyjuk már a bárányhimlőt...
2015. jan. 2. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/87 anonim ***** válasza:
83%
A nagy 4,kicsi tőle egy éves korában elkapta a bárányhimlőt.s igen szopizott még.
2015. jan. 2. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/87 anonim ***** válasza:
23%

Ugy csinal a kerdezo mintha legalabb a francia tronorokost szulne meg.

A te gyereked mindig is csak amsodik lesz a ferjednek

Ne razd magad ne csinalj cirkuszt a gyerekszulesbol es a bababol

Nponta tobb millio ember szuletik semmi kulonos egrendito dolgot nem teszeel

A te gyereked is ugyanolyan lesz mint a ferjed elso gyereke csak soh anem lesz az elso helyen.

2015. jan. 2. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!