Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Tényleg nem szólhatunk ebbe bele?

Tényleg nem szólhatunk ebbe bele?

Figyelt kérdés

Áprilisban születink a lányunk, a férjemnek már van egy hatéves nagylánya az előző házasságából.

Még nem volt bárányhimlős, így szeretnénk beoltatni, mire megszületik a baba. De a gyerek anyja hallani sem akar róla, hogy "az ő lányát a mi kölykünk miatt összeszurkálják".

És szerinte hiába erősködünk, ebben a kérdésben egyedül ő dönthet, a gyerek apja nem.

Igaza van, tényleg nem tehetünk semmit, ha ő nem hajlandó beoltatni?



2015. jan. 2. 09:46
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 61/87 anonim ***** válasza:
79%

Hiába durrogsz, kérdező, ez elég

szánalmas megnyilvánulás. Az elsődleges döntési jog azé, aki neveli. Mellesleg apuka hiába erősködik, ha az anya nem akarja. És nyugodtan uszítsd rájuk a gyámügyet vagy a bíróságot, majd kól pofánröhögnek :D Ha tetszik neked, ha nem, nem oltathatod be az anyja engedélye nélkül.

2015. jan. 2. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/87 anonim ***** válasza:
89%

És ha apuka máshol találkozik a nagy gyerekkel aztán a ruháján hazahozza a fertőzést? Vagy a lakásba belépés előtt fertőtlenítenie kell magát és utána elégedeted az összes ruháját?

Ne lepődj meg, ha te is egyedülálló anya leszel hamarosan.

Megint felmerül a kérdés, h minek jött össze a kérdező egy gyerekes férfivel, ha nem képes elfogadni, hogy van már egy nagyobb gyereke?

Ha anyuka mondjuk eltöri szilánkosra a lábát és 2 hónapig kórházba kerül, akkor inkább bevágod a gyereket az árvaházba, minthogy magatokhoz vegyétek?

Erre készülj fel, hogy bármikor hozzátok kerülhet.

2015. jan. 2. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/87 anonim ***** válasza:
79%

Sajnos szíve joga az exnek, ha nem akarja beoltatni a 6 éves lányát.


Te kérdező gondolj arra, hogy erős és egészséges babád lesz áprilisban, jobb ha most nem idegesíted magad ilyeneken. Lehet áprilisra jobb lesz a viszonyod mindenkivel és a 6 éves lány is oltást kap.Plusz a másik, hogy táplálkozz inkább helyesen, hogy a babádnak meglegyen az elegendő anyatej mennyisége, hogy minél egészségesebb legyen. 9hónapos korában meg beoltatod.

2015. jan. 2. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/87 anonim ***** válasza:
89%
Nem vagyok elvált anyuka, még csak abban a korban sem vagyok. Egyszerűen abnormális, ahogy gondolkodsz. Nem vagy hipochonder? Vagy csak a hormonok dolgoznak benned?
2015. jan. 2. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/87 anonim ***** válasza:
89%

az én öcsém szinte újszülött volt amikor elkapta tőlem és túlélte,sőt nem emlékszik az egészre szóval ő egész jól járt.Mit akarsz hogy a gyereked sose kapja el a betegséget és felnőttként kerülgesse az embereket? Ugyanis felnőtt korban sokkal nagyobb veszélyt jelent a bárányhimlő mint gyerek korban ezért szokták gyorsan megfertőzni a picit egy bárányhimlő bulin.

Ahogy gondolkozol az ostoba és sértő,mert ezzel a másik anyukát alázod meg mivel a mondandódnak ez a hátsó üzenet:

" A világ és benne te is le vagy tojva, mert most már végre az én gyerekemről lesz szó és nem a tiedről!Hahó világ figyelj rám ,én is anya lettem középpontban akarok lenni"

2015. jan. 2. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/87 anonim ***** válasza:
83%

"Az meg mekkora hülye duma, hogy a játszótéren, postán, orvosnál, stb ugyanúgy elkaphatja? Igen, elkaphatja, csak jóval kisebb eséllyel. Ugye nem gondoljátok komolyan, hogy egy félórás séta alatt a szabad levegőn, vagy az orvosnál, ahol a csecsemők külön időpontot kapnak még a rendelési idő előttre (pont a megfertőződést elkerülendő) ugyanakkora valószínűséggel kapja el a betegséget, mint itthon, ahol össze van zárva 48-72 órára egy légtérbe a beteg gyerekkel?"


Tehát 1 gyerek(aki véletlenül az extől van) nagyobb valószínűséggel fertőzi meg a gyereked, mint több ezer az utcán? Jártál te matekra?

2015. jan. 2. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/87 A kérdező kommentje:

"Tehát 1 gyerek(aki véletlenül az extől van) nagyobb valószínűséggel fertőzi meg a gyereked, mint több ezer az utcán? Jártál te matekra?"


A több ezer (ez mondjuk erős csúsztatás, de mindegy) gyerek mellett a nyílt utcán, szabad levegőn csak elhalad a gyerekem, ami tart kb 3 másodpercig. Ismétlem, kint a LEVEGŐN. Míg a férjem lányával össze van zárva egy légtérbe, folyamatosan 48-72 órán keresztül. Szerinted hogy nagyobb a fertőzés veszélye?

Vagy másik példa a gyengébbek kedvéért: ha mondjuk gyalog jársz dolgozni, mert sétatávolságban van a munkahelyed, szerinted ki fertőz meg nagyobb eséllyel influenzával? A beteg kollégád, akivel napi 8-9 órát töltesz egy irodában (mondjuk csak 3 napig, mert ő utána elmegy táppénzre), vagy pedig az a "több ezer" ember, aki mellett elsétálsz az utcán?


Én jártam matekra, sőt egyetemre is, ellentétben veled, akinek láthatóan nincs túl sok sütnivalója, ha ezt a baromságot komolyan meg kellett kérdezned.

2015. jan. 2. 13:46
 68/87 anonim ***** válasza:
86%

"Én jártam matekra, sőt egyetemre is, ellentétben veled, akinek láthatóan nincs túl sok sütnivalója, ha ezt a baromságot komolyan meg kellett kérdezned."


Igazad van progmatekosként nem tudok egy egyszerű valószínűséget kiszámolni. Nem vetted észre, hogy mindenki hülye csak te nem?

2015. jan. 2. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/87 anonim ***** válasza:
88%
Tudod az a legnagyobb baj, hogy nem mérlegelték amikor kapcsolatba léptél ezzel a férfival. Neki van egy gyereke, aki fölött nem Te és nem csak ő rendelkezik. Ha nem tudtok az anyukával konszenzusra jutni el fog mérgesedni a helyzet. Arról már nem teszek említést, hogy-szerintem- ez a burokban nevelés, és oltások tömkelege hülyeség. Főleg egy ilyen bagatel gyeremek betegségnél. Nekem is van két gyerekem egyiket sem oltattam be ez ellen, átestek rajta, mint minden gyerek a közösségben. Nem beszélve arról, hogy képes vagy egy 9 hónapos pici babának beadatni egy ilyen teljesen fölösleges vackot, ami kockázattal jár, és nem gátolja meg a betegség elkapását pusztán enyhíti. Egy legyengített vírussal. Mert ugye tudjuk, hogy mi a védőoltás? Ugyanaz a vírus legyengítva...egy 9 hónapos babának badva. Ha nem engeded be a kislányt 9 hónapig a te dolgod, de ne hidd, hogy nem lesz kihatással a házasságodra.
2015. jan. 2. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/87 anonim ***** válasza:
72%

Szegény elsőszülött kislány. Tényleg ennyire undorodsz tőle?

Ő a születendő gyermeked testvére(!)

Neked van testvéred? Szeretitek egymást?

2015. jan. 2. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!