Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Most ezzel tényleg rosszat...

Most ezzel tényleg rosszat tettem?

Figyelt kérdés

A páromnak van egy hatéves kisfia. Hétvégén, amikor itt volt nálunk, megpróbált 200 Ft-ot, amit párom az asztalon hagyott, észrevétlenül a perselyébe csempészni. Én megláttam, hogy mit csinál, és mondtam neki, hogy ilyesmit nem szabad, nem nyúlunk kérdezés nélkül ahhoz, ami nem a miénk, pláne pénzhez nem.

Meg is értette, nem is volt ebből gond. De tegnap a párom exe és a párom anyja is elküldtek melegebb éghajlatra, szerintük szemét vagyok, amiért "sajnálok párszáz forintot egy kisgyerektől". Pedig nem erről van szó, én csak szerettem volna megtanítani a kisfiúnak, hogy mi a helyes, és nem érzem úgy, hogy ezzel ártottam volna neki.


Most tényleg az exnek és anyósomnak van igaza, és hiba volt figyelmeztetnem a kisfiút?



2014. dec. 9. 12:19
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
100%
Ebben a szituban nem sok jó tanácsot lehet adni. Kevés szó esik erről a felállásról, talán mert a második feleség vs. első házasságból való gyerek + édesanya szituban mindig csak az anya és a gyerek nézőpontjáról esik szó. Pedig tapasztalatból mondom: az elmegyógyintézetben külön osztályt érdemelne ezen anyukák nagy része. Lehet most szidni engem, de attól még a tények tények maradnak. Rengeteg keserűséget okoznak nem csak az apa új családjának, hanem a gyereknek is - és ez a legnagyobb bűnük.
2014. dec. 9. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
Úgy tűnik nem hiába ex meg anyós.
2014. dec. 9. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
100%
Ha igyekezett, hogy észrevétlenül vegye el a pénzt, biztosan nem hitte azt, hogy örülni fogtok. Ezek szerint már tudja, mi az a lopás.
2014. dec. 9. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
szólni kelet volna a párodnak majd ő megneveli, még jó hogy ezért elküldenek melegebb éghajlatra felnöt vagy mért nem lehet gondolkozni
2014. dec. 9. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
43%

Esetleg azt tehetted volna, hogy eljátszod vele:

Kié ez a pénz?

Az enyém / apué

Megkaphatom?

Igen! / Ha apa neked adja igen, kérdezd meg tőle.

És akkor beteheti.

Máskor is így csináld majd, jó?

2014. dec. 9. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
Szerintem jogosan szóltál, van szája, kérjen, kérdezzen. Az enyémek mindig szólnak, hogy ha vásárlásból marad apró, hogy betehetik-e, aztán volt, hogy engedtem, volt, hogy mondtam, hogy nekem is kell majd az automatába.
2014. dec. 10. 02:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
Egy gyerek magától nem fogja fel, hogy miért nem rakhat el pénzt, különösen ha még biztatják is, hogy gyűjtsön a perselyébe. Ha a gyereket leszidtad, akkor jogos lehetne az ex és az anyós felháborodása. De nem azért, mert sajnálod a 200 forintot vagy nem sajnálod. Ha kedvesen mondtad, tanítva, nem szemrehányóan akkor nincsen gond. Azt leszámítva, hogy ha jól értem elég bunkón mondták amit mondtak. Ezt fogja látni tőlük a gyerek is, ezt fogja eltanulni.
2014. dec. 10. 02:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
56%
Nem gáz, sőt! Ha most hagyod neki, akkor ebből lesz olyan kamasz, aki majd egy szó nélkül kiveszi a szülei pénztárcájából az 5/10/20ezrest a helyett, hogy szépen kérne a szüleitől. Legalábbis engem az én szüleim is mindig erre tanítottak, hogy ha szükségem van valamire, akkor szóljak és ha megengedhetjük magunknak, akkor adnak rá pénzt, de ez a szó nélkül/sunyiban elveszem szinte már a lopás kategóriába tartozik, még akkor is, ha egy család vagytok.
2014. dec. 10. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

én neked adok igazat. nálunk is a 6 és 8 évesem gyűjt perselybe de sosem vennének el szónékül.

a 9esnek: nálunk fordítva van pont... az új asszony szava számít hiába vagyok én az anyjuk....

2014. dec. 16. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
18: persze, sőt így lesz belőle rablógyilkos, vagy akár az antikrisztus. Ne essünk már túlzásokba, egy nagycsoportos óvodásról beszélsz!
2014. dec. 16. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!