Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Most ezzel tényleg rosszat...

Most ezzel tényleg rosszat tettem?

Figyelt kérdés

A páromnak van egy hatéves kisfia. Hétvégén, amikor itt volt nálunk, megpróbált 200 Ft-ot, amit párom az asztalon hagyott, észrevétlenül a perselyébe csempészni. Én megláttam, hogy mit csinál, és mondtam neki, hogy ilyesmit nem szabad, nem nyúlunk kérdezés nélkül ahhoz, ami nem a miénk, pláne pénzhez nem.

Meg is értette, nem is volt ebből gond. De tegnap a párom exe és a párom anyja is elküldtek melegebb éghajlatra, szerintük szemét vagyok, amiért "sajnálok párszáz forintot egy kisgyerektől". Pedig nem erről van szó, én csak szerettem volna megtanítani a kisfiúnak, hogy mi a helyes, és nem érzem úgy, hogy ezzel ártottam volna neki.


Most tényleg az exnek és anyósomnak van igaza, és hiba volt figyelmeztetnem a kisfiút?



2014. dec. 9. 12:19
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
95%

Nem.

Szerintem elég gáz hogy náluk elfogadható és támogatható kategória ha egy 6 éves elvesz minden pénzt amit meglát kérdezés nélkül. Legközelebb majd mást vesz el ami nem az övé. Így kezdődnek az iskolai szarkák történetei. 6 évesen amúgy sincs szüksége pénzre, tehát különösen gáz hogy vmi olyat tesz/vesz el ami amúgy nem is kell neki.

2014. dec. 9. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
94%
Neked van igazad. Kérdés nélkül nem veszünk el pénzt sehonnan. Ha már anyuka és nagymama erre nem tanítják meg a gyereket, úgy látszik neked kell. Egyértelmű a szituból, hogy nem a 200 Ft-ot sajnáltad, hanem azt tetted szóvá, hogy kérdezés nélkül nem szabad pénzt eltenni.
2014. dec. 9. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
95%
Inkabb koszonnek meg, hogy probalod nevelni a gyereket, ha ok nem is legjobban. Remelem megmondtad nekik, de foleg a parod.
2014. dec. 9. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
92%

Nem tettél rosszat!

Ezt a kedves anyukának kellett volna megtanítani.

2014. dec. 9. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%
Nem tettél rosszat, mindent jól csináltál. Valószínű a gyerek nem jól mondta el a szitut vagy tisztán az ex és az anyós nem akarta jól értelmezni, amit elmondott a gyerek. Ők se hiszem, hogy azt helyeslik, amit "gondolnak", csak épp mivel te ameny vagy, meg hát az új, ez itthon Magyarországon így trendi, hogy te menj a melegebb éghajlatra. Ha személyesen találkozol velük és már nem friss az ügy, fölhozhatod "ártatlanul", hogy mi is történt...és lehet neked adnak akkor igazat...de nagyon jól tetted, hogy figyelmeztetted a kisfiút!!!! És maradj is ilyennek.
2014. dec. 9. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%
Látom már megint valakinek nem tetszenek a válaszok. Bizonyára ő lop, szerinte azért nem jó a mi válaszunk,akik azt mondjuk, lopni nem szabad....
2014. dec. 9. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%
Te helyesen jártál el, az más kérdés, hogy az anyuka ezt soha nem fogja neked megköszönni. Én az ilyen helyzeteket már diplomatikusan kezelem: szólok a férjemnek, hogy mi történt, ő pedig "lekommunikálja" a gyerekkel. Ez nem árulkodás, egyszerűen csak az az egyetlen módja a félreértések elkerülésének. Ha a gyerek sumákol/hazudik, az gyakran féligazságként van tálalva az anyukánál és én is már kaptam a fejemre hideget-meleget emiatt.
2014. dec. 9. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
85%

Jól tetted, amit tettél, ők voltak a tirpákok!

Egyébként honnan tudták meg?

2014. dec. 9. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
17%
Sose lesz egy szavad se egy olyan pasi mellett,akinek van már mástól gyereke...
2014. dec. 9. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
92%
Te már tettél fel kérdést erről, ex és anyós ellened, hülyeségekre nevelik a gyereket, és köteleznek, hogy következetesen nálad is rombolhasson. Neked van igazad. Ha az anyjának annyira fontos, hogy a gyereke otthon bármikor lophat, tanítsa erre nyugodtan. Nem baj, ha megtanulja, más helyen más szabályok vannak. A kisfiú okos, nem vele van a baj, hanem az anyjával. Hol van a párod a dologban? Nem kellene mondjuk kiállnia az exével szemben, ha félreneveli a gyerekét?
2014. dec. 9. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!