Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Jogosan várja el a párom exe,...

Jogosan várja el a párom exe, hogy 3 hónapig nálunk lakjon a közös gyerekük?

Figyelt kérdés
Ő külföldre megy munka miatt, de ennyi időre nem akarja kivenni a gyereket az iskolából.
2014. dec. 3. 10:14
1 2 3 4 5 6 7 8
 71/76 anonim ***** válasza:
100%
ja veled akar kiszurni...
2014. dec. 3. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/76 anonim ***** válasza:
100%

Felteszem az ex nem jókedvében hagynà itthon a gyermekét, és nem szórakozni megy, hanem a pénz miatt, dolgozni.

Fizessétek ki neki, amit 3 hó alatt megkeresne, és maradhat itthon ;)

2014. dec. 3. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/76 anonim ***** válasza:
100%
Ez milyen mar???? Idegenek elvallalnak a gyereket,az apuka felesege meg nem... undorito es önzö vagy kerdezö. Remelem a ferjed rajön kivel is él. Pfff
2014. dec. 3. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/76 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen jogos kérés.

A gyerek a szüleinek az elsődleges felelőssége, jelen esetben az anya ÉS az apja is.

Részedről a pici baba csak kifogás. Fölösleges ezzel takarózni, legalább mondd meg egyenesen, hogy nem bírod a kiskölköt.

2014. dec. 4. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/76 anonim ***** válasza:
85%

Igen jogos!

Amúgy meg jöttek itt egy páran azzal,hogy ha nem lenne a kérdező hogyan oldaná meg apuka.?Egyszerű ha nem a kérdező akkor egy másik felesége lenne vagy élettárs. ennyi.

Amúgy ha ennyire nem tudod elviselni minek álltál össze gyerekes apukával? A másik a babának semmi baja nem lesz ha kicsit kiviszed a levegőre.

2014. dec. 4. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/76 anonim ***** válasza:
100%

Igen, jogosan várja el. Elhiszem, hogy nektek most nem szerencsés az időzítés, de ha valakinek olyan a munkája, hogy külföldre kell utaznia, azt nem ő dönti el, hogy mikor megy. Azzal viszont a férjednek is tisztában kellett lennie, amikor gyereket vállalt, hogy ő is felel érte, nem csak az exfelesége.

Még azt is megértem, hogy közvetlenül szülés után, főleg első babánál nem szeretne az ember egy nagygyerekért ide-oda rohangálni, meg otthon pluszmunkát venni a nyakába, hiszen épp elég neki belerázódni az új helyzetbe a kisbabával. Én ezt teljesen megértem. De azt nem, hogy akkor miért nem a férjeddel beszéled azt meg, hogy te nem fogod tudni hozni-vinni a nagyot, ezért erre találjon valami megoldást.

Ha nálunk megszületik a pici, nálunk is a párom fog menni a nagyért, aki szintén elsős, és szintén nem közös gyerek, mert az előző házasságomból született - igaz, mi közösen neveljük a párommal. És pont letojom, hogy egy férfira emiatt hogy néznek, vagy hogy nem néznek, ő ugyanúgy kiveszi a részét a dolgokból, mint én, mert együtt neveljük. Igaz, hogy ötig tart a munkaideje, de nem fog összerogyni a cég, ha három hétig 70 perccel korábban jön el, úgyis egy csomószor maradt már bent tovább, hát most meg majd eljön hamarabb. Ugyanígy a férjed is megteheti, hogy elmegy a gyerekéért, aki ráadásul a sajátja, senki nem vetheti a szemére, hogy lazsál, főleg úgy, hogy nem állandó jelleggel teszi ezt, hiszen csak három hónapig lesz nálatok a gyerek.

Ha meg annyira nem tud elszabadulni a munkahelyéről a férjed, akkor keres valakit, aki minden nap elviszi és hazahozza a gyereket, ahogy itt már többen is javasolták.

Arra amúgy még nem gondoltál, hogy eddig éveken át az anyuka is megoldotta ugyanezt, gondolom munka mellett? Hát most apuka is kénytelen lesz megoldani. Azon meg nem tudom, mit nyávogsz, hogy főzni kell a gyereknek. Miért, magatoknak amúgy nem főznél? Most mit fáj az, hogy egy személlyel többre kell teríteni? Hétközben gondolom úgyis eszik a gyerek a suliban, még a leckét is megírja bent amúgy, ezért van négyig kötelezően tanítás elvileg, vacsorára meg tudtommal nem kötelező minden nap főzni, mi legalább is mindig hideget eszünk. Hétvégén meg ha jól sejtem, úgyis főztök, akkor azon mi a plusz munka, ha a férjed gyereke is eszik? Neki maximum uzsonnát kell csomagolni, de akár azt is meg lehet venni iskolába menet.

2014. dec. 5. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!