Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Jogosan várja el a párom exe,...

Jogosan várja el a párom exe, hogy 3 hónapig nálunk lakjon a közös gyerekük?

Figyelt kérdés
Ő külföldre megy munka miatt, de ennyi időre nem akarja kivenni a gyereket az iskolából.
2014. dec. 3. 10:14
1 2 3 4 5 6 7 8
 31/76 anonim ***** válasza:
86%
Szegény gyerek... :(
2014. dec. 3. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/76 anonim ***** válasza:
82%

Menjen a férjed a saját gyerekéért.


Arról a kérdésben még nem volt szó, hogy most fogsz szülni, és arról sem, hogy neked akarja a gyereket lepasszolni.

2014. dec. 3. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/76 anonim ***** válasza:
98%

"2 hetesen nem fogom bevinni az iskolába, ami tele van gyerekekkel. Simán összeszedhet valamit."


Nem is kell bevinned az iskolába, kint a kapu előtt meg tudod várni a nagyot, max megbeszéled a tanítónénivel, hogy kísérje ki, ha nem engednék el a kapuig egyedül. Egyébként télen, amikor hideg van, nem terjednek annyira a vírusok, mint mondjuk tavasszal és ősszel.

Ha jól felöltözteted a babát, és kint, a szabad levegőn várjátok meg a nagyot, attól semmi baja sem lesz a kicsinek.


De nyilvánvaló, hogy ezt csak kifogásnak szánod, mert a valódi ok csupán annyi, hogy eszed ágában sincs "nyűglődni" a naggyal 3 hónapig.

2014. dec. 3. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/76 anonim ***** válasza:
44%

"Mivel a kisfiú a párodé, köteles gondoskodni róla,"


Ez így igaz. AKkor oldja meg ő a problémákat, ne egy szinte mindenórás terhes nő nyakába testálja át.

2014. dec. 3. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/76 anonim ***** válasza:
89%
Ugyan már! Akkor vegyél fel valakit, aki viszi-hozza. Mit csináltunk volna sokan az első gyerekkel, amikor a másik született szerinted? Akasztottuk volna szegre, ne járt volna óvodába, vagy apa is jött volna gyesre? Hol a probléma, ha te úgyis otthon leszel a babával? Én mindennap vittem-hoztam a kicsivel a nagyobbat, amióta kijöttünk a kórházból. Más megoldás nem volt, neked is menni fog. Amikor összekötötted az életed a pároddal, akkor is tudtad, hogy gyereke van. Nehogy az iskolába járást ne lehessen megoldani. Biztosan kényelmesebb lenne neked nélküle, de most ez egy ilyen helyzet, meg kell oldanotok. Nem értem miért húzod a szád emiatt, hiszen eddig ezek szerint csak az anyja oldott meg mindent, ideje, hogy ti is kivegyétek a részeteket belőle.
2014. dec. 3. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/76 anonim ***** válasza:
96%

Kérdező, kérdezd meg anyukádat hogy ő hogyan oldaná meg.

Én legalábbis úgy vettem észre, hogy szüleink mindent megoldottak, modern technika, szuper háztartási gépek, telefon, autó nélkül, ezért sokkal kreatívabbak és jó a problémamegoldó képességük ilyen hétköznapi problémákkal kapcsolatban.

És valóban igaz, gondolj bele, hogy a te gyereked lesz iskolás, amikor érkezik a második baba. Akkor mit tennél? Kidobnád otthonról az iskolás gyereket? Nyilván nem :)

Biztosan van osztálytársa, aki a környéken lakik, velük jöhetne. Vagy egy jó barátja, akinek a szülei vállalják, hogy az első időszakban elhozzák, viszik.

Milyen messze van a suli? Én pl. már elsős koromban is egyedül mentem, igaz kb. 5 percre volt gyalog.

Egyébként ha majd te viszed, az iskolába akkor sem kell bemenned a sok gyerek közé. Nyilván betalál a bejáraton egyedül is :)

2014. dec. 3. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/76 anonim ***** válasza:
58%
Ebben mondjuk igazad van, hogy nem neked kéne a pár hetes pici babával mászkálni ki a hidegbe. Ezt oldjátok meg, fizessetek egy nyugdíjasnak vagy diáknak aki hazahozza, az nem lenne nagy összeg, anyuka szálljon be felesbe legalább.
2014. dec. 3. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/76 A kérdező kommentje:

Nem oldanánk meg sehogy, mert nem lesz addig 2. gyerekünk amíg a férjem így dolgozik. Ez még 2-3 év.

A nő is pont most találta ezt ki, pedig nagyon nem hiányzik egy kisgyerek az újszülött mellé. Ráadásul elsős, tanulni kell majd vele, főzni neki.... csak azért csinálta a liba, hogy ki.sszen velem.

2014. dec. 3. 12:03
 39/76 A kérdező kommentje:
Ja, mert bárki csak úgy elvállalja hogy minden nap hazahozza. Ti hol éltek?
2014. dec. 3. 12:05
 40/76 A kérdező kommentje:
És az nem kifogás, hogy pár hetes gyerekkel nem mozdulok ki. Ez a védőnő és a gyerekorvos egyértelmű tanácsa. De ők nyilván nem értenek hozzá.
2014. dec. 3. 12:05
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!