Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Tényleg ez lenne a helyes?

Tényleg ez lenne a helyes?

Figyelt kérdés
Érdekes vitába keveredtem egy anyukával.A kislánya 6 éves elsős.Mesélte,hogy a gyerek az iskolában az egyik feladatot nem volt hajlandó megcsinálni,mert unalmasnak találta.Régebben is mondott ilyet,hogy a gyerek nem vett részt iskolai feladatban,mert nem azzal tették össze párba,akivel ő szerette volna.Az anyuka helyeselte a viselkedését,mert,hogy igenis a gyerek álljon ki a véleménye mellett,és jól tette amit tett,mert ő nem szeretné,ha egy utasítás végrehajtó automata lenne a gyerekéből.Azt mondta ne mondjam már,hogy az én lányom mindig minden feladatot megcsinál amit a tanárnénije mond,mert ez nem normális dolog.Én viszont nem így gondolom,szerintem elfogadhatatlan,hogy felülbírálja a tanár döntését,és ne legyen hajlandó elvégezni a feladatot,én tartanék tőle,ha 6 évesen ez a viselkedése lesz támogatva,akkor később mondjuk tini kor környékén sokkal nagyobb gondok lesznek ezzel.

2014. nov. 27. 09:06
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%
Ha a szülő buzdítja hogy ellenkezzen a tanárával, ez a gyerek nagyon rossz lesz később.
2014. nov. 27. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
43%
Nem mindegy, hogy azért unalmas neki, mert már kapásból megy neki, vagy azért, mert egyszerűen nincs kedve csinálni - holott ráférne a gyakorlás.
2014. nov. 27. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
0%

Szerintem egyikőtök nevelési módszere sem jobb vagy rosszabb, mint a másik, hanem csak szimplán másra lesz jó, másfajta munka fog hozzájuk passzolni. Bármelyik gyerek lóghat a suliból, az egyik azért, mert unja, a másik azért, mert egyszercsak elege lesz, hogy mindent mindig megcsinált. Lehet, hogy egyik sem fog lógni, mert az, aki unja, egyszerűen csak nem csinálja meg a feladatot, cserébe ráfekszik majd más tantárgyra, amit jobban élvez, neki egyszerűbb lesz kiválasztania, hogy milyen irányban tanuljon tovább. A másik gyerek, aki mindent leír pedig ráér később is eldönteni, hogy milyen irányba menjen, ha a jegyei általánosságban jobbak, így több dologból lesz lehetősége választani.

Nincs jó, vagy rossz, mindnek van előnye és hátránya is.

2014. nov. 27. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem az iskola is arra van a tanulás mellett, hogy a gyerek megtanuljon beilleszkedni a társadalomba, a szabályokat elsajátítsa, és megtanulja, hogy a nappalin kívül már nem ő apa pici hercegnője. Egyenrangú a többi gyerekkel, de felettük áll a tanár. Eszembe sem jutott soha megkérdőjelezni azt, amit a tanár kiad.
2014. nov. 27. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
100%

Persze hogy nem. Az iskolai munka amit a tanár kioszt nem fakultatív hacsak nem szorgalmi feladat.

Anyukának annyi esze lehet mint egy marék lepkének. De a saját gyereke alatt vágja a fát, ugyanis ezzel a modern, liberális személettel később vért fog izzadni a gyerek, mert ha ezt a magatartásformát szokja meg és a munkahelyen egy ilyet benyőg, akkor sok szép napot fog tölteni a híd alatt.


A hierarchiai viszonyokat, a társadalmi szabályokat már korán meg kell tanulnia.


Bólogató János? Ne vicceljünk már, egy 6 éves gyerek van szó, az iskolában igen, bólogatni kell, nemcsak hat de még 17 évesen is. Ez van. Persze nem kötelező de ennek úgyis a gyerek fogja meginni a levét, mert a majdani főnöke le se fogja sz.rni, hogy mekkora individualista, liberális szemléletű csodakölköt nevelt az anyja, úgy ki fogja rakni a munkahelyről, hogy a taknyán fog csúszni.


Nem bírom az ilyen buta, ostoba szülőket, az ilyenek miatt kurvult el az oktatás is.

2014. nov. 27. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is előbb-utóbb meg kell tanulnia, hogy nem áll a szabályok fölött.
2014. nov. 27. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!