Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Tényleg ez lenne a helyes?

Tényleg ez lenne a helyes?

Figyelt kérdés
Érdekes vitába keveredtem egy anyukával.A kislánya 6 éves elsős.Mesélte,hogy a gyerek az iskolában az egyik feladatot nem volt hajlandó megcsinálni,mert unalmasnak találta.Régebben is mondott ilyet,hogy a gyerek nem vett részt iskolai feladatban,mert nem azzal tették össze párba,akivel ő szerette volna.Az anyuka helyeselte a viselkedését,mert,hogy igenis a gyerek álljon ki a véleménye mellett,és jól tette amit tett,mert ő nem szeretné,ha egy utasítás végrehajtó automata lenne a gyerekéből.Azt mondta ne mondjam már,hogy az én lányom mindig minden feladatot megcsinál amit a tanárnénije mond,mert ez nem normális dolog.Én viszont nem így gondolom,szerintem elfogadhatatlan,hogy felülbírálja a tanár döntését,és ne legyen hajlandó elvégezni a feladatot,én tartanék tőle,ha 6 évesen ez a viselkedése lesz támogatva,akkor később mondjuk tini kor környékén sokkal nagyobb gondok lesznek ezzel.

2014. nov. 27. 09:06
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
77%

Érdekes helyzet. Nyilván azt szoktuk meg, hogy az iskolában azt kell tenni, amit a tanár mond. (Bár úgy hallottam, manapság ez már nem így működik, és már nem ilyen szabálykövetőek a nagyobb diákok sem.)

Anyuka szavaiban is van valami igazság.

Viszont otthon gondolom, akkor nagyjából azt csinál a gyerek, amihez kedve van. Így azért jó, ha az iskolában megtanulja, hogy vannak szabályok, kötelességek és az élet nem mindig a szórakozásról szól és arról, hogy mihez van éppen kedvünk.

Pl. nekem sem volt ma semmi kedvem dolgozni menni. De nem maradhattam csak úgy otthon :)

Azért az lényeges lehet, hogy ez valami tanórai feladat volt, mert akkor valóban nem vonja ki magát, mindenféle kifogással.

De ha szabad foglalkozás volt, akkor nem kell ráerőltetni mindenféle játékot, ha ő éppen nem szeretne azt játszani.

2014. nov. 27. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Ez írás gyakorlás volt.Azt mondta még,hogy az olyanokból lesznek a lógós gyerekek mint az enyém,aki megcsinálja azt a feladatot amit kiadnak neki órán.
2014. nov. 27. 09:16
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem két különböző dolgot kever az anyuka. Igen, álljon ki a véleménye mellett, ne bólogató János legyen. DE: vannak az iskolának szabályai, amiket be kell tartani. Ilyen a feladatmegoldás, a házi feladat elkészítése, aktív részvétel az órákon stb. Legközelebb, ha nem lesz kedve, nem vesz részt a tornaórán? Ez a kislány nagyon el van kényeztetve, vagy még kár volt iskolába adni. Később nagyon komoly problémái lehetnek a tanulással, de a magánéletében is.
2014. nov. 27. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Nyilván az órai feladatot meg kell oldani, hiszen azért jár iskolában.

Egyébként meg úgy gondolom, hogy még nagyon fiatal is a gyerek, hogy így kikérje magának a dolgokat. Legyen talpraesett, hogy ne kerüljön bajba, pl. tudja, hogy mit kell tenni, ha egy idegen leszólítja az utcán, stb.

De ez ne abban nyilvánuljon meg, hogy az órai feladatokat nem akarja megoldani.

2014. nov. 27. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
6 éves, tehát elsős gyerekről beszélsz. Aki pár hónapja jár egyáltalán iskolába. Most szokja a kötöttségeket, most kezdi felfogni, mi is az hogy iskola. Én most még messzemenő következtetést a gyerekkel kapcsolatba nem vonnék le. Anyuka szemlélete szerintem sem helyes.
2014. nov. 27. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Én is pont ezen gondolkodtam..ha nagyobb lesz és mondjuk unalmasnak találja a fizika órát...akkor mit csinál?Lehet be sem megy? Tényleg melyik nevelés vezet hamarabb lógáshoz?Ha szabadon dönt a gyerek arról,hogy azt csinálja amit szeretne,vagy az,ha rá van"kényszerítve" hogy akkor is csinálja meg a feladatot,ha nincs kedve hozzá?
2014. nov. 27. 09:30
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk is így (nem) nevelik a romák a gyerekeiket...

Az eredményt ugye nem kell leírnom.

2014. nov. 27. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Elképzelhető, hogy ennek az anyukának a kislánya jóval előrébb van tudásban, mint a társai, ezért tartotta unalmasnak a feladatot. Ezt fel kéne ismerni a szülőnek, de főleg a tanárnak. Elnézést, de nincs igaza annak, aki azt írta, hogy még nem kellett volna iskolába íratni. Ellenkezőleg. Speciális iskolába szokták az ilyen gyerekeket küldeni, ahol le tudják foglalni, olyan feladatokat kap, ami a képességeinek megfelelő. A bátyám kisfia is ilyen. Már most legalább egy évvel előrébb van a korosztályánál, és már most gondolkodnak azon, hogy mi lesz vele a suliban, hova írassák majd, mert nagy valószínűséggel unatkozni fog, és ezt a gyerekek úgy fejezik ki, hogy rosszalkodnak, makacskodnak, lázadnak.
2014. nov. 27. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Ha unalmas ha nem, attól még ezzel a kifogással nem szabad hagyni a gyereket, hogy elpasszolja a feladatot.


Persze, nem baj ha van véleménye, de az nem egyezik azzal, hogy valamit passióból nem csinál meg, ami nem tetszik neki.


Meg kell tanulnia mikor jogos az ellenállás és mikor jogtalan. Ez esetben jogtalan, mert nyugodtan megcsinálhatja azt a pár perces feladatot. Maximum szólhat a tanárnőnek, hogy sokadszorra neki unalmas. A tanárnő feladata pedig felismerni azt, hogy a gyereknek többre van szüksége és ezt adott esetben jelezni a szülőknek. Ez lenne a normális, és akkor mindenki jól ár. A gyerek is megtanulná, hogy együttműködéssel meg lehet oldani a dolgokat és bízhat a tanárnőben, felesleges dacból makacskodnia, mert a nélkül is hallgatnak rá.

2014. nov. 27. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Kedves nyolcas, én nem azt írtam, hogy NEM KELLETT volna, hanem mint egy okát a nem akarásnak, hogy lehetséges, hogy nem kellett volna.

Pedagógus ismerőseim szerint a többet tudó gyermekeket a jó pedagógus le tudja kötni, tehát ne fog unatkozni az órákon.

2014. nov. 27. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!