Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Okozhat az gondot a párom és...

Okozhat az gondot a párom és köztem, hogy neki egyetemi diplomája van, nekem meg csak érettségim?

Figyelt kérdés
2010. jan. 29. 14:54
1 2 3 4 5
 31/42 anonim ***** válasza:
49%

A gyakorlatban nem szabad problémát jelentsen, mert az egyetem ma egy nőegylet. A legtöbb egyetemet végzett nőnek érettségis férje lesz. Nálatok fordított a helyzet, így ez még kevésbé gond.

Az én éles eszű, egyetemet végzett férjem félig már olyan szakmában dolgozik, amihez érettségi sem kell (sőt szakmunkás sem, csak egy OKJ közép vizsga, 4 hó alatt letette), de ezt szereti, hadd csinálja. Attól még ugyanaz a minőségi ember marad. Én meg a három nyelvvizsgával, menő diplomámmal ugyanaz a feleség maradok. Messze nem ez számít, főleg a mai világban.

2010. jan. 31. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/42 anonim ***** válasza:
49%

Nézd, én most ismerkedtem meg egy nem diplomás sráccal, én meg egyetemet végeztem. Nagyon szimpatikus, és egyelőre úgy érzem hogy a dolgokhoz való hozzáállása is olyan amilyen nekem tetszik. Tudod sokmindent lehet otthonról is hozni, ami kell egy jó kapcsolathoz.


Egyébként a férfiakat szokta ez zavarni, mármint ha nekik nincs, de a nőnek van (fordítva sokkal kevésbé igaz ez, mármint ha neki van neked nincs) És azért zavarja őket, mert ezzel úgy érzik hogy a nő okosabb náluk, vagy társadalmilag jobb a megítélésük. Tisztelet a kivételnek. Volt olyan barátom akinek szintén nem volt, és őt ez kiderült hogy zavarja, és elkezdett bunkó lenni.


Szóval egyelőre nem probléma. Gond akkor lehet hogy ha a doktor úrnak a diploma megszerzése után fejébe száll a dicsőség, és lekezelővé válik veled szemben. Reméljük erre nem kerül sor, de sajnos megeshet. Akkor azonnal lépj le!

2010. febr. 1. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/42 anonim ***** válasza:
36%

szerintem sem gond mindaddig amig a sracnak nem szall fejebe a dicsoseg. sajnos vannak olyanok akiknek igen. Bar a mostani kapcsolatom nem nervado mert a parom ugyszinten egyetemet vegzett, azonban nekem van egy posztgrad kepzesem ami neki nincs, es kb a 1.5szereset viszem haza. Nalunk ez nem jelent gondot egyaltalan. en sosem ereztetetm vele en a ferfit latom benne, o pedig a not latja bennem es nem erez kesztetest h felulmuljon, vagy versengene velem es en sem erzem ezt a kesztetest. Jol kijovunk egymassal.

azonban volt olyan kapcsim ahol ez gondot okozott. szerintem fugg az egyentol. Volt olyan kapcsim ahol a srac diplomas volt raadasul ugyanabban a szakmaban mint nekem csak en befutottam es karriert alakitottam, o meg nem es ot ezt igen csak zavarta. nap mint nap beszolt, meg probalta felsobbrenduseget ereztetni velem, vagyis egy komplett idiota pokhendi alak volt. annak ellenere h o is diplomas volt nem volt semmi osszhang kozottunk es a vege fele mar beszelgetni sem tudtunk mert allando vitaba fulladt minden. ezert szakitottam vele.

amikor felujitottam a hazamat tok jo baratsagba kerultem az epitetovel, aki szakmunkas volt, de megis nagyon nagyon jol elbeszelgettem vele minden reggel. erdekelte minden, tajekozott volt, muvelt ellenben a diploamas ex-el.

bocsi ha hosszura sikeredett evvel csak azt akartam ereztetni h nem az iskola szamit. vannak muvelt szakmunkasok es ugyanakkor bunko diplomasok.

2010. febr. 1. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/42 anonim ***** válasza:
49%

"Okozhat az gondot a párom és köztem, hogy neki egyetemi diplomája van, nekem meg csak érettségim?"


Mivel te vagy a nő, ezért nemhogy gondot nem okoz, inkább erősíti a kapcsolatotokat. (Ha fordítva lenne, akkor a kapcsolatotoknak nem lehetne nagy jövőt jósolni.) Tudom, hogy keményen hangzik, de bevezető szintű evolúciós biológiából már megérthető.

2010. febr. 1. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/42 anonim ***** válasza:
49%
Attól függ, a férjed mennyire szeret, milyen neveltetést kapott, stb. Van, akinél ez nem okozna sosem problémát, de van, aki az első komolyabb nézeteltérésnél ezt vágná a párja fejéhez...Hogy a férjed milyen ember, csak te tudhatod.
2010. febr. 1. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/42 anonim ***** válasza:
36%
Előző vagyok. Még annyi, hogy úgy érzem, valójában ez Téged zavar. Mintha kevesebbnek éreznéd magadat. Ha ez az érzés felerősödik benned, az később okozhat gondot kettőtök között.
2010. febr. 1. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/42 anonim ***** válasza:
100%

Nekem van 1 haverom.Helyi szinten modell a srác.Nem szupermodell tényleg csak itt a régióban modellkedik.Értelmes srác kárpitos a szakmája de mit most fogok mesélni régebbi esete azóta már tovább taul és idén tavasszal fog érettségizni estin.Szóval tényleg értelmes és piszkosul jóképű meg hát.....szóval sok férfi örülne ha csak fele olyan jó teste loenne.Nincs is problémája z ismerkedéssel sőt általában őt csípik fel a lányok.Szóval előnyös helyzetbe van.

Elmentünk egy szerdai napon eg egyetemista szórakozóhelyre(disco?)(más nem volt nyitva)ott belelendültünk a buliba iszigattunk(mértékkel csak sört)táncoltunk dumáltunk.Na a haveromnál már megszokott dolog történt.Jött 1 cica aki elkezdte tenni a szépet...és hát elég hamar össze is melegetek.Heves csókolózások tapi cici punci kuki minden játszott.A lány büszén hívta a barátnőit h bemutassa nekik h milyen pasit is szedett össze.A lányok jókedvűen leűltek jókat beszélgettünk nevetgéltün kezdtem és is közelebbi kapcsolatba kerülni az egyikkel.Kimentünk cigizni egyet ahol is felvetődött az a kérdés h mi milyen szakra is járunk az egyetemen?Én mondtam h semmilyenre határőrként dolgozom(régi a sztori)a spanom mondta h ő sem mert ő kárpitos.Na és itt valami megtört...úgy látni kellett volna a lányok arcát mikor ezt megtudták.Szóval nem bonyolítom tovább a sztorit a lányok kb.fél óra leforgása altt köddé váltak.Úgy h el sem köszöntek.És mikor haverom másnap hívta telefononkülönböző indokokkal mindíg lerázta.

Én nem mondom azt hogy neked is problémád lesz.Én csak megosztottam a mi történetünket.

Amíg azt hitték hogy mí is egyetemisták vagyunk addig tök jól érezték velünk magukat beszélgettünk nevedgéltünk.Miután kiderült hogy nem vagyunk azok.Már nem is voltunk annyira jó fejek.Pedig elhiheted hogy nem lettünk más emberek az alatt az 5perc alatt amíg kinnt cigiztünk.De neke elég volt annyi hogy nekünk nincs/nem lesz diplománk.

2010. febr. 1. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/42 anonim ***** válasza:
0%

13:58nak meg csak annyit hogy persze hogy kevesebbnek érzi magát mikor sokan vannak akik arra vágnak fel hogy nekik van diplomájuk és akinek nincs azt meg lenézik.

És még mielőtt bárki bele szeretne kötni a helyesírásomba tudom h sok a hiba benne(van önkritikám)

Csak.....nektek is meg kéne próbálni ezzel a billentyúzettel írni amit én most használok.Legyen annyi elég hogy Ukrajnába vagyok.És árazócetlivel van átragsztva minden ami már félig kopott. :-)))))

Ugy hogy így nem is olyan könnyű????

2010. febr. 1. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/42 anonim ***** válasza:

14:03


A diplomások többet keresnek. A nők számára a legfontosabb egy férfiban a jövedelmi és vagyoni helyzete. Teljesen természetes, hogy kíváncsiak arra, van-e diplomád. Ők persze azt mondják (és azt is hiszik), hogy ők a "műveltségre" meg az "intelligenciára" és más "belső értékekre" buknak. Ha nőkkel beszélgetve időnként úgy érzed, hogy állásinterjún vagy, akkor nem tévedsz: nem sokban különbözik a két helyzet :)


Természetesen épp ezért ideális kapcsolat (a férfi szemszögéből), ha a férfinak van diplomája, a nőnek pedig nincs.

2010. febr. 1. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/42 anonim ***** válasza:
Nekem is diplomám van, a párom meg szakmunkás. Semmit se jelent. Kiváló a szakmájában, és vannak közös témáink amiről tudunk beszélgetni. Az intelligencia nem a végzettségen múlik!!!
2010. febr. 1. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!