Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Okozhat az gondot a párom és...

Okozhat az gondot a párom és köztem, hogy neki egyetemi diplomája van, nekem meg csak érettségim?

Figyelt kérdés
2010. jan. 29. 14:54
1 2 3 4 5
 11/42 anonim ***** válasza:
64%
Ha jól megértitek egymást (immár 11 éve), akkor nem hiszem, hogy ez gond lehet. Ráadásul úgy tapasztaltam eddig, hogy ott jelentett gondot, ahol a nő volt képzettebb - a férfiak nem szeretik "alacsonyabb rendűnek" érezni magukat, ez frusztrálja őket.
2010. jan. 29. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/42 anonim ***** válasza:
80%
nem a diploma teszi intelligensé illetve műveltté az embert. itt valaki írta , hogy pl egy kőművessel nem lehetne úgy elbeszélgetni. apukám gyárban dolgozik, fizikai munkás. viszont számítógépzseni(autodidakta módon tanulta ki) és az általános műveltsége is igen magas. bármiről el lehet vele beszélgetni és az amúgy főiskolára járó informatikus unokaöcsém tőle kér tanácsot ha valami nem jó a gépén. nagyon sok olyan embert ismerek akik főiskolát végeztek és gőzük nincs semmiről,egyszerűen buták. Ha két ember kb egy intelligencia szinten van ,ha van közös témájuk , érdeklődési körük akkor nem gond ha ez egyiknek épp nincs diplomája.
2010. jan. 29. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/42 anonim ***** válasza:
80%
Egyrészt az utolsóval is egyetértek,hogy a müveltség nem egyenlő a tanultsággal,másrészt meg a végzettés gnem méri azt sem,mennyir eintelligens valaki,mennyire megbizható,hüséges,szeretnivaló. És sajnos vagy nem sajnos ma már a diploma sem garancia arra hogy többet keresel mint egy szakmunkás. Szerintem egy normális,kiegyensúlyozott kapcsolatban nem lehet akadály,ha amugy összeilletek. (nálunk se,m az,és mégcsak téma sem volt soha) Nincsen egyikőnknek sem kisbebségi ,vagy istenkomplexusa a végzettségünket illetően. Nekem egy a fontos,hogy szeressük egymást,tisztességes ember legyen a párom. Ebbe beletartozik az is,hogy nem otthon lébecol,hanem dolgozik,az mindegy hogy kőműves vagy gépészmérnök. Amugy jó hoyg feltetted ezt a kérdést,szerintem érdekes,én például nem gondolkoztam még el ezen,eszmbe sem jutott h ez akadály lehet.
2010. jan. 29. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/42 anonim ***** válasza:
66%

NEM okozhat!

Nálunk 12-év alatt egyszer sem volt téma ez köztünk.

2010. jan. 29. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/42 anonim ***** válasza:
65%

"ha valaki igazán értelmes ember, az tanul és képzi magát"


Csak arra is gondolni kellene hogy nem volt módja tanulni, mert dolgoznia kellett!

2010. jan. 29. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/42 anonim ***** válasza:
39%
A műveltség megszerezhető más úton is. Az eltérő közeg, amiben szocializálódtak, az már okozhat gondot!
2010. jan. 29. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/42 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat.Csak azért tettem fel a kérdést,mert némely családtagom úgy gondolja ebből lehet gond.Én viszont nem vágyom most tanulni,inkább dolgozom.
2010. jan. 29. 15:17
 18/42 anonim ***** válasza:
72%

Nekem (nő) diplomám van, két nyelvvizsgám, lassan összeszedem a lelki erőt a második diplomámhoz. A páromnak érettségije van, szakmunkás végzettsége, asztalos. Én az elméleti dolgokban vagyok jó, hivatali ügyintézésben hasonlók, neki viszont iszonyat jó a gyakorlati érzéke, tehát tökéletesen kiegészítjük egymást már évek óta :)

Nem bírnék egy olyan elvont bőcsésszel együtt élni, mint én :D


Én büszke vagyok rá, hogy ő olyan szuper szakember, ő meg büszke rám, hogy okos asszonykája van :)))

2010. jan. 29. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/42 anonim ***** válasza:
76%

Szerintem semmit nem jelent, főleg ennyi idő után.

Mi sem egy szinten végeztünk, mégis ugyanúgy elismarem a párom és semmivel nem érzem őt butábbnak.

2010. jan. 29. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/42 anonim ***** válasza:
81%
Én(fiú)festő párom mérnök.Köztünk semmi probléma.Viszont ha bekerülsz vele netán 1 céges vacsira ahol túlnyomó többség diplomás ott éreztetni fogják veled h te nem vagy a szintjükön.De ezt megoldottuk úgy h én kihagyom ezeket. :-))))))Szóval kapcsolatban nem számít hiszen ha butának tartana nem lenne veled.
2010. jan. 29. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!