Mi lenne a pénzünkkel, ha a párommal történne valami?
Ráadásul hiaba van közös néven a szamla, a hagyatékiig zárolják( még hazastarsak esetén is..
Elég gáz egyébknt.. Gyorsan, mielőtt a hagyatékit intezné az ember le kell róla valamennyi pénzt venni, amiért dorgálást kap az e,ber, és beveszik a hagyatékba az elhúnyt halála után levett összeget is.de nem hal éhen.. Láttam én már emiatt személyihitel kérelmet, úgy, hogy közben erre nem lett volna anyagi értelemben szükség, csak nem rtek hozzá pénzhez..
Egyébként ezt úgy lehet kikerülni, úgyhogy még nyertek is rajta, hogy csináltok egy megtakarításos életbiztit, úgy, hogy nem tesztek bele biztosítást, ( olyat kell keresni, hogy a számlavezetésmolcsó maradjon)
Ha te vagy a kedvezményezett, akkor hagyatéki nélkül automaatikusan hozzád kerül pár nap aatt a pénz..)
Ha társtulajdonosok vannak a számlán, akkor egyikük halálakor csak a számlán a halál idején lévő összeg 50%-a kerül zárolásra a hagyatéki tárgyalásig.
A többi 50%-al a másik tulajdonos továbbra is szabadon rendelkezhet.
Naugye hogy a házasság nem csak egy papír :P :P
Tíz év alatt simán összeházasodhattatok volna.
Ha a barátod nevén van minden, akkor minden az ő családjáé lesz. Látod-látod, ennyit arról, hogy "aházasságcsakegypapír" meg "énnemhiszekaházasságban".
Házasság. Ingyenes.
Ügyintézése: 30 nappal a kívánt időpont előtt adategyeztetésre be kell menni az anyakönyvvezetőhöz. Vinni kell a születési anyakönyvi kivonatokat, illetve bontó határozatot, ha valamelyikőtök elvált.
Helyben az anyakövvezetővel együtt ki kell tölteni egy nyomtatványt (személyes adatok, leendő gyerek vezetékneve, ti házasság utáni nevetek).
Az esküvőn mindkettőtöknek meg kell jelenni. Tanúkat vagy visztek haverokat, vagy a folyosón levadásztok két embert, akinek van tíz perce.
Az anyakönyvvezető elmond egy kb 5 mondatos törvényileg kötelező szöveget, aláírjátok az anyakönyvet, kezet fogtok az anyakönyvvezetővel és haza is mehettek.
Amit fent leírtam, az a törvényességi minimum. Ez ingyenes. Ezt lehet bővíteni szórakoztató elemekkel (zene, pezsgő, vendégek, stb), de az már nem muszáj, csak választható elem. Erre rákérdez majd az anyakönyvvezető, aztán vagy kéritek, vagy nem.
Érdemes hétköznapi időpontot kérni, akkor nincsenek tele.
A 30 napos kötelező várakozási időt pedig törvény mondja ki, jegyző adhat felmentést alapos egészségügyi indokra (halálos beteg valamelyik fél, közelgő szülés, stb), de szerintem a 30 nap belefér. Így kétszer 10-15 perc az egész 30 nap különbséggel. Az anyakönyvet helyben odaadják és mehettek isten hírével.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!