Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi lenne a pénzünkkel, ha a...

Mi lenne a pénzünkkel, ha a párommal történne valami?

Figyelt kérdés
10 éve élünk együtt a párommal (nem vagyunk házasok), közös kasszán vagyunk, eddig nem volt semmi gondunk de ma nagyon elgondolkodtam valamin. A közös kassza nálunk úgy néz ki, hogy van egy folyószámlánk a bankban, erre jön mindkettőnk fizetése + van egy ehhez a számlához tartozó megtakarítási számla, amin meg a spórolt pénzünk van. Mindkét számla párom nevén van, aminek annyi az oka, hogy ingyenes neki a számlavezetés (valamilyen munkahelyi kedvezmény miatt, hogy az egész munkahelynek ott a számlája, vagy ilyesmi). Ez engem abszolút nem zavart eddig, főleg hogy a párom abszolút nem tud "bankolni", fogalma sincs a netbankról, de a pin kódról, de talán még automatából sem tud kivenni pénzt. Neki a lényeg, hogy mindig álljon rendelkezésére valamennyi pénz, a többi az én dolgom. Csekkeket, fizetni valókat levonják a szolgáltatók, utána én szoktam átrakni a megtakarítási számlára, én szoktam kivenni kp-t, szóval én vagyok a bankos. Namármost ugyebár 10 éve tart ez az állapot, szóval azért van már pénzünk a megtakarítási számlán is (kb. 5 millió forint), meg a sima folyószámlán is mindig annyi, hogy mindent le tudjanak vonni, tudjak vásárolni, nagyobb kiadásokra tudjunk levenni róla. De mivel a számlák 100%-ig a párom nevén vannak, és nem vagyunk házasok, felmerül a kérdés, ha ne adj isten, valami történik vele, mi lesz a pénzzel??? Hivatalosan én nem vagyok hozzátartozója, ugyanakkor az a pénz az enyém is, 10 évig vért izzadva dolgoztunk sokszor, évekig 12 óráztam és műszakoztam, volt hogy jóval többet kerestem mint a párom, és az egész megtakarítást elveszíteném, csak azért mert nincs a nevemen a számla? Vagy tudnám bizonyítani, hogy az igenis az én tulajdonom is, mert oda jött a fizetésem? Vagy csak az számítana, hogy a párom számlája, ő pénze hivatalosan? Ki örökölne, az anyósom? (nincs gyerekünk) Nagyon érdekelnek ezek a dolgok, mert egy élet munkája van abban a pénzben (tudom ahhoz képest nem túl sok, de alacsony a fizetésünk, albérletben lakunk, ennyit sikerült eddig félrerakni + vettünk egy nagyobb értékű kocsit). Mi lenne a pénzemmel? Mennyit kapnék belőle, kapnék-e egyáltalán?
2014. nov. 12. 08:27
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
66%

Ráadásul hiaba van közös néven a szamla, a hagyatékiig zárolják( még hazastarsak esetén is..

Elég gáz egyébknt.. Gyorsan, mielőtt a hagyatékit intezné az ember le kell róla valamennyi pénzt venni, amiért dorgálást kap az e,ber, és beveszik a hagyatékba az elhúnyt halála után levett összeget is.de nem hal éhen.. Láttam én már emiatt személyihitel kérelmet, úgy, hogy közben erre nem lett volna anyagi értelemben szükség, csak nem rtek hozzá pénzhez..


Egyébként ezt úgy lehet kikerülni, úgyhogy még nyertek is rajta, hogy csináltok egy megtakarításos életbiztit, úgy, hogy nem tesztek bele biztosítást, ( olyat kell keresni, hogy a számlavezetésmolcsó maradjon)

Ha te vagy a kedvezményezett, akkor hagyatéki nélkül automaatikusan hozzád kerül pár nap aatt a pénz..)

2014. nov. 12. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
87%

Ha társtulajdonosok vannak a számlán, akkor egyikük halálakor csak a számlán a halál idején lévő összeg 50%-a kerül zárolásra a hagyatéki tárgyalásig.

A többi 50%-al a másik tulajdonos továbbra is szabadon rendelkezhet.

2014. nov. 12. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
63%

Naugye hogy a házasság nem csak egy papír :P :P


Tíz év alatt simán összeházasodhattatok volna.


Ha a barátod nevén van minden, akkor minden az ő családjáé lesz. Látod-látod, ennyit arról, hogy "aházasságcsakegypapír" meg "énnemhiszekaházasságban".

2014. nov. 12. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 A kérdező kommentje:
Ettől függetlenül továbbra is tartom magam ahhoz, hogy a házasság csak egy papír, pont mint ahogy a végrendelet, meg a társtulajdonosság. Azt kell mérlegelni, hogy ezek körül melyik papírt a legegyszerűbb, legolcsóbb megszerezni.
2014. nov. 12. 12:12
 25/28 anonim ***** válasza:
100%

Házasság. Ingyenes.

Ügyintézése: 30 nappal a kívánt időpont előtt adategyeztetésre be kell menni az anyakönyvvezetőhöz. Vinni kell a születési anyakönyvi kivonatokat, illetve bontó határozatot, ha valamelyikőtök elvált.

Helyben az anyakövvezetővel együtt ki kell tölteni egy nyomtatványt (személyes adatok, leendő gyerek vezetékneve, ti házasság utáni nevetek).

Az esküvőn mindkettőtöknek meg kell jelenni. Tanúkat vagy visztek haverokat, vagy a folyosón levadásztok két embert, akinek van tíz perce.


Az anyakönyvvezető elmond egy kb 5 mondatos törvényileg kötelező szöveget, aláírjátok az anyakönyvet, kezet fogtok az anyakönyvvezetővel és haza is mehettek.

2014. nov. 12. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:
100%

Amit fent leírtam, az a törvényességi minimum. Ez ingyenes. Ezt lehet bővíteni szórakoztató elemekkel (zene, pezsgő, vendégek, stb), de az már nem muszáj, csak választható elem. Erre rákérdez majd az anyakönyvvezető, aztán vagy kéritek, vagy nem.


Érdemes hétköznapi időpontot kérni, akkor nincsenek tele.

A 30 napos kötelező várakozási időt pedig törvény mondja ki, jegyző adhat felmentést alapos egészségügyi indokra (halálos beteg valamelyik fél, közelgő szülés, stb), de szerintem a 30 nap belefér. Így kétszer 10-15 perc az egész 30 nap különbséggel. Az anyakönyvet helyben odaadják és mehettek isten hírével.

2014. nov. 12. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 A kérdező kommentje:
És a KÖZÖS pénzünk nem minősülne házasság előtt szerzett vagyonának? Mert akkor felesleges...
2014. nov. 12. 12:43
 28/28 anonim ***** válasza:
A közös és külön vagyon meghatározása ugyan az, mint házasság esetén. A különbség, hogy míg házassági vagyonközösségnél fele-fele arányban oszlik a közös vagyon, élettári kapcsolatnál szerzés arányában.
2014. nov. 12. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!