Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Érdemes így összeköltöznünk a...

Érdemes így összeköltöznünk a párommal?

Figyelt kérdés
21 éves vagyok, a párom 23. Régóta együtt vagyunk, nagyon jó a kapcsolatunk. A napokban szóba is jött az összeköltözés én viszont még korainak érzem. A párommal semmi gond nincsen, egy valamit kivéve.. Folyton megsértődik mindenen és bevágja a durcát. Ebből kifolyólag sajnos már semmit nem merek vele megbeszélni, mert ha nem úgy történnek a dolgok, ahogyan ő azt képzeli vagy elvárja, akkor azonnal csapkodni, durcázni kezd. Pillanatok alatt képes felidegesíteni magát. Komolyan már én érzem rosszul magam attól, hogy próbáltam megosztani vele az én véleményemet. Ha szeretnék menni valahova vele, vagy mondjuk hivatalosak vagyunk a családomhoz ebédre, akkor mindig húzza a száját, hogy nem akar menni. Bezzeg amikor náluk van családi ebéd, vagy ő akar elmenni valahova és én esetleg nem szeretnék menni, akkor is besértődik. Volt már arra is példa párszor, hogy a fejemhez vágta: én nem is szeretem, meg nem foglalkozom vele. Folyton azt hallgatom, hogy ő értem dolgozik suli mellett, mindent megtesz értem én viszont nem teszem őt az első helyre mert mondjuk a héten egy délutánt a barátnőmmel töltök. Az előző munkahelyem otthagytam, de most úgy tűnik sikerült bejutnom egy igen neves céghez nem is akármilyen beosztásban. Ha minden jól megy havi nettó 110.000 Ft körül fogok keresni. Párom ezt tudja és természetesen ha oda költözöm, akkor adok bele a rezsibe. A másik dolog ami zavar az az, hogy a barátom és az anyukám nem jönnek ki egymással. Oké nem kell szeretni egymást, de ők ketten kígyót-békát kiabálnak egymásra. A párom kijelentette, hogy haza ne merjek adni anyámnak pénzt, viszont az ő szüleinek havi 25 körül haza kell adni. Na most ez így nem megy...Ha az ő szüleinek haza kell adni akkor anyámnak is fogok adni. Érdemes úgy összeköltöznünk, ha már most nem értünk egyet egy-két dologban és sokat vitázunk?
2014. okt. 24. 18:39
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
39%
Szerintem nagyon sürgősen üljetek le beszélgetni és közöld vele minden bántalmad! Ez nem állapot így. nyavajog mindenen.... szeretethiánya van. lehet az is zavarja hogy jó melód lett. meg mi az hogy a szüleidet nem segítheted? én dobnám a csávót!! bezzeg elvárja hogy az ő szüleit pénzeld.. nem normális dolog ez.
2014. okt. 24. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
77%
Hát én egy ilyen férfit, aki így viselkedik, mint egy hisztis kislány nem bírnék elviselni. Ez meg, hogy csak az ő anyját lehet támogatni megint csak nem működik. Beszéltél már vele ezekről, hogy esetleg próbáljon meg változtatni, mert ez így nem lesz jó? Vagy erre is elkezd hisztizni?
2014. okt. 24. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
57%
Szerintem minél előbb lépsz ki ebből a kapcsolatból, annál jobb. Bocs, de mi ez a kettős mérce az úriember részéről?
2014. okt. 24. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
48%
Igazad van, korai az összeköltözés. De más probléma is van: ha nem tudtok megegyezni mindennapos dolgokban, mi lesz később? Az a megjegyzés, meg ne merj hazaadni, nálam kiverte a biztosítékot. Nem is annyira a tiltás, a stílus a gond, nyilván oka van, hogy ő mennyit ad haza, de ne szabja meg neked. Te nagyon türelmes lehetsz, ha "régóta" vagytok együtt. A kapcsolat viszont így nem nagyon jó, pedig azt írtad. Adjatok időt magatoknak.
2014. okt. 24. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Mondhatni bárány természetem van, nehéz kihozni a sodromból. Jó párszor leültem vele beszélgetni, bocsánatot kér mindig ha megbánt, vagy miután megsért és látja rajtam hogy mennyire rosszul esik nekem.
2014. okt. 24. 18:58
 6/15 anonim ***** válasza:
58%
Üljetek le megbeszélni ezeket a dolgokat! Nem normális, hogy így viselkedik a párod. Ahogy az előttem kommentelők is megmondták.
2014. okt. 24. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
57%
tipikus erőszakos önző idegbeteg, hidd el az ilyen emberekkel nem lehet együt élni, tanulj más hibájából még meg se kerested a pénzt és ő már beosztja helyeted...
2014. okt. 24. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Ebből a kapcsolatból mielőbb kilépnék.


1. Régóta együtt vagytok, te mégsem vagy biztos magatokban (A napokban szóba is jött az összeköltözés én viszont még korainak érzem...)


2. Nem tudsz vele semmit megbeszélni a durcizás miatt


3. Nem kíván a te családod programjain résztvenni, de neked menni kell az övére


4. Magához akar láncolni (én viszont nem teszem őt az első helyre mert mondjuk a héten egy délutánt a barátnőmmel töltök...)


5. Nem kedveli anyukád, és veszekedik is vele, továbbá meg akarja tiltani, hogy te támogasd a szüleid, de az övéit kell.



Kérdező, ti nem egy-két dologban nem értetek egyet, hanem konkrétan egymás idegeire mentek lassan. Ez nem jó párkapcsolat így.

2014. okt. 24. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
71%
próbáld megbeszélni de nemhinném hogy változni fog ahhoz meg fiatal vagy hogy zsaroljanak, ugyh. ha nem változik azonnal hagyd ott, és kész találsz másvalkit tutira. Ne légy áldozat, nem köt semmi hozzá se közös tulajdon, se gyerek, max szereted de aki igy viselkedik attól jobb elválni mithogy feleslegesen kinozzon. vagyis ezt tenném, de ez a te életed te döntesz
2014. okt. 24. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Én nem hogy az összeköltözésről nem beszélnék, én eleve erről a kapcsolatról nem beszélnék, magyarul ebből az egész kapcsolatból kilépnék. Teljesen rossz ez így köztetek, ahogy van. És ha már most, ilyen fiatalon ilyen gondok vannak, akkor szerinted mi lesz 5 év múlva vagy még később, netán amikor már gyerek is lesz?

Itt két dolog lehetséges, 1. hogy nemhogy nem költözöl vele össze, hanem eleve szakítasz vele és egy olyan emberrel kezdesz kapcsolatot, akivel minden rendben van, vagy a másik, hogy leültök és megbeszélitek, hogy legyen kedves elgondolkodni a dolgokon, mert ez így nagyon nem jó.

2014. okt. 24. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!