Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Akinek esetleg 3 vagy több...

Akinek esetleg 3 vagy több gyermeke van, hogyan találta meg az "arany közép utat", hogy boldog legyen? Van egyáltalán ilyen?

Figyelt kérdés

lehet nem ide kellett volna írnom a kérdést,de nem tudtam melyik helyen lenne a jobb, így hát ide írtam!

nemsokára megszületik a 3. gyerekem és érdekelne,hogy akinek 3 vagy több gyermeke van annak,hogy sikerült minden elvárásnak megfelelnie,hogyan teltek/telnek a mindennapok?hogyan tudnám minden időmet úgy beosztani,hogy reggel ovi a két nagyobbnak (kb fél óra innen az ovi)és a kicsi is,hogy időben hazaérjek főzni és fél 1-re visszamenjek az oviba a gyerekekért,kitakaritsak, és ne fáradjak el teljesen estére,hogy a férjemmel is tudjak foglalkozni ?hogyan sikerül/sikerült munkát találni a gyerekek mellett,egyáltalán sikerült e?Tudok e majd a gyermekeim mellet még tanulni,egyáltalán mikor,,mennyi idősek lesznek amikor már lesz elég idő arra,hogy tanuljak?Mikor tudok magamra is időt szánni majd?Hogyan tudok majd a férjemmel,a gyerekeimmel,a háztartással és ha egyáltalán találok munkát akkor azzal is foglalkozni,úgy hogy az mindenkinek jó legyen?Mi az arany közép út,hogy mindenki boldog legyen?

jézusom!Én nagyon tartok ettől.Bocsi a rengeteg kérdésért,de ez csak az elsődleges kérdéseim,a többit most hirtelen le sem írom....annyi mindentől tartok.főleg mivel a férjem 3 szakban jár dolgozni,nagyszülők segítségnek nincsenek.félek a munka miatt is,mivel anno nem tudtam tanulni a "szüleim miatt"...hogy hogy tudok mindent időben megcsinálni,hogy jó legyen...nektek ez hogy sikerül/sikerült?légyszi válaszoljatok minél többen,érdekelne kinek mi hogy ment/megy?!köszi szépe előre is!


2010. jan. 27. 14:00
1 2 3 4
 31/32 anonim ***** válasza:
66%

Nekem egy fél gyerekem sincs, viszont négyen vagyunk tesók, így teljesen megértem a félelmeid. Nekem inkább hosszútávú tanácsaim volnának, de szerintem ezeket írd fel magadnak valahova, lehetőség szerint agyba, mert sosem szabad elfelejteni. 1. Nem kell mindennek tökéletesen működnie ahhoz, hogy jó anya légy és jó feleség. Ami legjobban meg fog bennük maradni, hogy milyen voltál velük, nem az, hogy milyet főztél. Férjedre ugyanez vonatkozik. Lehet kosz, késhet a vacsi, de a lelki dolgok ne maradjanak el! 2. Ameddig benned nincsenek rendben a dolgok, kifelé sem fognak működni, magaddal is törődnöd kell. Egyszerűen, mert ha szomorú vagy, vagy túlhajszolt, akkor nem tudsz velük annyit és úgy foglalkozni, amennyit kellene. pihenj! 3. miközben anya vagy, ne felejts el önmagad is lenni! foglalkozz önmagaddal is, tanulj, ha ez elmaradt, keress pénzt, hogy megmaradjon az önállóság egy szelete lélekben, és írj ki magadnak kötelező barátnőző időt! akkor is ha lenne dolgod! nem szabad elveszned. néha ülj le, és számolj el magaddal, ki vagy, mit akarsz hova tartasz. ne feledd, hogy nem a vacsi minőségével kell mérned magad! 4. törődésből is megárt a sok! ne aggódj túl sokat, vedd a gyerekeidet kellően lazán, ha majd eljő az az időszak. ne válj függővé tőlük! 5. közösség, közösség, közösség! mindenkit az nevel legjobban. Különben Te is könnyen befordulsz, férjed is, gyerekeknek is jó ha szocializálódnak.

Édesanyám felnevelt négyünket, normálisak lettünk és mind nagyon szerettük. Nem rég meghalt, de előtte azt mondta, hogy úgy érzi nem ért semmit az élete. a házassága tönkrement, a gyerekei pedig nem törődnek vele eleget... Azt hiszem, ő ezeken a pontokon csúszott el.

2010. jan. 27. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/32 A kérdező kommentje:
köszi szépen a válaszaitokat,sok olyat olvastam ami segített,remélem segíteni is fog amikor épp vmi hirtelen nem jut eszembe majd.köszi
2010. jan. 29. 21:03
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!