Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Akinek esetleg 3 vagy több...

Akinek esetleg 3 vagy több gyermeke van, hogyan találta meg az "arany közép utat", hogy boldog legyen? Van egyáltalán ilyen?

Figyelt kérdés

lehet nem ide kellett volna írnom a kérdést,de nem tudtam melyik helyen lenne a jobb, így hát ide írtam!

nemsokára megszületik a 3. gyerekem és érdekelne,hogy akinek 3 vagy több gyermeke van annak,hogy sikerült minden elvárásnak megfelelnie,hogyan teltek/telnek a mindennapok?hogyan tudnám minden időmet úgy beosztani,hogy reggel ovi a két nagyobbnak (kb fél óra innen az ovi)és a kicsi is,hogy időben hazaérjek főzni és fél 1-re visszamenjek az oviba a gyerekekért,kitakaritsak, és ne fáradjak el teljesen estére,hogy a férjemmel is tudjak foglalkozni ?hogyan sikerül/sikerült munkát találni a gyerekek mellett,egyáltalán sikerült e?Tudok e majd a gyermekeim mellet még tanulni,egyáltalán mikor,,mennyi idősek lesznek amikor már lesz elég idő arra,hogy tanuljak?Mikor tudok magamra is időt szánni majd?Hogyan tudok majd a férjemmel,a gyerekeimmel,a háztartással és ha egyáltalán találok munkát akkor azzal is foglalkozni,úgy hogy az mindenkinek jó legyen?Mi az arany közép út,hogy mindenki boldog legyen?

jézusom!Én nagyon tartok ettől.Bocsi a rengeteg kérdésért,de ez csak az elsődleges kérdéseim,a többit most hirtelen le sem írom....annyi mindentől tartok.főleg mivel a férjem 3 szakban jár dolgozni,nagyszülők segítségnek nincsenek.félek a munka miatt is,mivel anno nem tudtam tanulni a "szüleim miatt"...hogy hogy tudok mindent időben megcsinálni,hogy jó legyen...nektek ez hogy sikerül/sikerült?légyszi válaszoljatok minél többen,érdekelne kinek mi hogy ment/megy?!köszi szépe előre is!


2010. jan. 27. 14:00
1 2 3 4
 11/32 anonim válasza:
77%

Szegényem,jól kifogtad a kedves válaszolókat!

Nálam úgy volt,hogy amikor a 3. gyerkőc született a nagyobbak 3 és 5 évesek voltak.Tehát már ők is oviba jártak.Viszont akkor volt olyan lehetőség,hogy ahol 3 gyerek volt ott mehettek egész napra a gyerkőcök.De nézzük te mit tehetnél?

Én a helyedben megpróbálnám akkor megelőzni magam mikor van egy kis segítséged,pl. a párod otthon van.Ilyenkor a legtöbb ételt el lehet előre készíteni másnapra.Ha nem is teljesen ,de félig már elő lehet főzni.A háztartásod már valószínű nem lesz olyan példásan vezetve mint a picúr előtt,de ez majd idővel (Hidd el nagyon gyorsan!) változni fog,mert a gyerekek pillanatok alatt nőnek,önállósodnak.Addig meg egy kicsivel elhanyagoltabb lesz a lakás:(

Szerintem sokkal fontosabb az,hogy legyen kedved az élethez és a párodhoz,mint hogy ragyogjon a lakás.Én pl.csak a baba ruháit vasaltam,inkább igyekeztem szépen teregetni és száradás után rögtön behajtani a ruhákat.

A tanulásról annyit,hogy gyes alatt már sok iskolát támogat a munkanélküli központ és ugye addigra már a legkissebb is 2 éves lesz és a nagyokon is telik az a két év,tehát nőnek és egyre több mindenben tudnak majd segíteni.

A munka sajnos most senkinek nem egyszerű,de bizzunk benne,hogy mire újra munkába állsz addigra már javul valamit a helyzet.

Szerintem minden rendben lesz,csak bízz magadban és az élet majd kialakítja a dolgokat.:)

2010. jan. 27. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 anonim ***** válasza:
94%
Ha azt mondod,hogy 4 órában dolgozol-számítógépen,mondjuk egy ingatlanirodának otthonról hirdetsz-kegyes hazugság-akkor meg kell engedjék 4-ig az ovit.Ráadásul ebéd után fontos az ovis korban az alvás,s lehet a picurtól nem tudnának a nagyok pihenni,vagy fordítva.
2010. jan. 27. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 A kérdező kommentje:

14:30-as,köszi szépen,hasonló válaszokra lennék kíváncsi,meg persze mások tapasztalatára is,hogy kinek hogy...!?



igen,attol is tartok,hogy nem tudnak majd egymástól aludni.

egyenlőre sajnos nem akarják engedni,hogy délutánig maradjanak,de talán ez beválik,de nem kérnek ilyenkor vmit,hogy tényleg dolgozom-e?

2010. jan. 27. 14:42
 14/32 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem az ovi nem teheti meg, hogy nem engedi ott maradni. Nézz utána, mert sok helyről hallottam, hogy csak az ovónénik dilije ez.
2010. jan. 27. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 anonim ***** válasza:
87%

Na, nekem 3 gyerek van, itthon avgyok akicsivel és a nagy teljes időben az ovibanvan. Nem megyek érte 4 előtt.

Ez egy nagy hazugság, hogy el KELL hoznod a gyerekedet előbb. Ne hagyd magad, kérd meg, hogy adják meg a törvény számát, ami alapján ezt előírják neked. Nincs ilyen. Velem is próbálkoztak, utánakerestem, ugyanolyan jogod van az oviban, mint bárki másnak, ha otthon vagy, ha nem. Ha felvették az oviba 8nem voltak kötelesek 5 éves korig...), akkor már minden gyerek egyforma, nem küldhetik haza.

Ne hagyd magad.

Megmondom, miért jó, ha ott van a gyerek. Amikor hazahozod, úgyis ennie, majd aludnia kell, utána meg uzsonna. Ezt tök mindegy, ki asszsztálja nekik végig, ehhez nem kell anya. Alszik, majd eszik és már mész is érte. Nekem a nagy kiköveteli, hogy ne menjek 4 előtt, hogy ha felkeltek, akkor tudjon még játszani az oviban a többiekkel, nagyon szeret ott lenni. És én nem bánom, utána úgyis velem lesz, teljes egészében, tehát 4 előtt nem megyek érte, addig eszik, alszik, eszik és játszik egy picit a társaival.

A kicsiket így tuom nyugodtan altatni, etetni,satöbbi és anagy se azt látja, hogy őrá nem érek rá, csak akicsikkel foglalkozom.

Szóval sok gondod megoldódna, ha egész napra hagynád a gyereket az oviban, ne hagyd magad és igenis állj ki a saját érdekeidért. Azért merik ezt megtenni, mert úgyse fog vitatkozni velük senki...

Amíg a nagyok oviban, kicsi alszik, addig tudod a házat intézni és máris sokkal több időd lesz mindenre.


Kedvesen kérd el a jogszabályt, szeretnéd áttanulmányozni és köszönöd előre is, ha megmutatják, hol találod az erre vonatkozó részt benne.

2010. jan. 27. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 anonim ***** válasza:
91%
Semmilyen papírt nem kérhetnek!!! 1 hónap próbaidő-esetleg 3 hónap:-) ha esetleg valamelyik óvónő mégis erőszakoskodna. Már szülés előtt elhintheted...A legjobbakat.
2010. jan. 27. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 A kérdező kommentje:
sajnos az ovonő azt is megtette amikor bevittem a gyerekeket az oviba,hogy nekünk nem engedték az ovodai beszoktatást.tehát annyiból állt,hogy bevittem,cipő csere stb,ő bement és nekem el is kellett jönnöm.azzal magyarázták,hogy már megvolt a beszoktatás szeptember első hetében és ilyenkor már nem lehet.a 3. héten kezdték az ovit,mivel akkor töltötték be a 3. évet.nem tudom ezt is megtehették e,de ez van...remélem találok valamit rá,hogy maradhassanak,sok segítség lenne az is.
2010. jan. 27. 14:51
 18/32 anonim ***** válasza:
100%

NE LÉGY NYUSZI!!!

Ennyit tehetsz! El kell kérni a paragrafust! Igazuk van a többieknek!

Ilyet nem lehet!

2010. jan. 27. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim ***** válasza:
100%

Ennek az ovi dolognak nézz utána tényleg. Nekem a bölcsiben azt kezdték el mondani, hogy nem vihetem a fiam amikor nekem vizsgaidőszak van, mert úgyis otthon vagyok. Ja persze, csak éppen pont azért vagyok otthon, hogy tanuljak. Én szépen, udvariasan megkérdeztem, hogy erre meg tudnák-e mutatni a konkrét jogszabályt. Vagyis ezt a vezetőtől kérdeztem meg, ő végülis azt mondta, hogy ilyen nincs, csak a gyereknek jobb lenne, ha otthon lenne. Én meg mondtam, hogy nem lenne jobb, mert se rá nem tudnék figyelni, se arra, amit tanulnom kéne és csak elmebaj lenne egész nap, másrészt meg szeret bölcsibe járni, jól érzi magát, akkor miért lenne az neki rossz? Szóval végül maradt az, hogy ugyan úgy járt vizsgaidőszakban is.

Hát nézd, nekem egy gyerekem van, de egyedül vagyok vele, így is elég sok szervezés kell, bár gondolom hárommal még nehezebb lehet akkor is, ha ott van apuka. De szerintem próbálj egy jó, nem túl zsúfolt napirendet kialakítani és azt betartani. Esetleg az nem lenne megoldható, hogy a férjed vigye a gyerekeket reggel az oviba? Így akkor neked nem menne el annyi időd azzal, hogy felcihelődsz, odamész, visszamész. Mondjuk ahogy írod, a férjed 3 műszakban jár dolgozni, de legalább olyankor esetleg vihetné őket, amikor reggelre megy. Mert én nem is nagyon tudom elképzelni, hogy szülés után, amikor haza mész a kórházból, hogy fogsz rögtön 3 gyerekkel elindulni reggel. Én a kórház után otthon is 3-4 napig menni alig tudtam, leginkább feküdtem.

Hát a tanulás meg... Én is tanultam pici baba mellett, de nem volt könnyű. Szerintem várd meg, amíg a legkisebb is mondjuk egy éves lesz, akkor már talán nem lesz annyira fárasztó, és tudsz este tanulni, amikor már alszik. A nagyobbak csak megértik, hogy este lehet csendben az ágyukban játszani, de nem szabad hangoskodni, kimászkálni, stb. De sajnos nem igazán tudom, hogy megy ez 3 gyerekkel. Sajnálom, hogy nem tudok érdemben segíteni, én csak azt tudom tanácsolni, hogy a párodat is próbáld beszervezni a dolgokba, mert ezt egyedül bírni nagyon kemény lehet.

2010. jan. 27. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim ***** válasza:
81%

Nekem is három gyerekem van.

Amikor vártam a másodikat, meg a harmadikat, nekem is ilyenek jártak az eszemben. De nem tudtam a megoldást.

Aztán mindig megoldódtak.

Szerintem felesleges ilyeneken agyalni. Amikor benne vagy a sűrüjébe, és csak nagyon-nagyon kevés időd van, hogy kitaláld a megoldást, sokkal egyszerűbb lesz. Mindig beugrik majd, hogy adot helyzetben mikor mit tegyél. Én már rég nem tervezem ezeket a dolgokat, mert úgysem úgy lesz, ahogy kigondoltam. Soha nem úgy van.

Egyik gond jön a másik után, egyiket oldom meg a másik után. Ami fontosabb, arra koncentrálok, s ha van időm, megcsinálom, amit kell. Vagy előbb utóbb úgyis kell.

A férjemtől kérek segítséget, és segít is. Csak kérni kell, mert a férfiak álltalába nem úgy működnek, mint a nők. Ha nem mondod nekik, nem biztos, hogy rájönnek, mit kell tenniük.

Soha nem volt segítségem. Úgy neveltem a gyerekeimet, amikor kicsik voltak is, hogy el kellett vinnem magammal őket, ha esett az eső, vagy fújt a szél....

De most egésséges, kiegyensúlyozott kamaszok. Mindent megbeszálünk, és ha gondjaink vannak, megpróbálunk segíteni egymáson. Szerintem nagyon összetartó és segítőkész családdá lettünk.

Én meg vagyok elégedve az eddigiekkel.

2010. jan. 27. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!