Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ezt most akkor végleg elrontot...

Ezt most akkor végleg elrontottam? Vagy kezdjem el vázolni neki a valóságot? Változna valami?

Figyelt kérdés

A sztori még jó tizenéve kezdődött, amikor egy családi rendezvényen összebarátkoztam harmad-unokatesómmal, egy időben legjobb barátnők voltunk. Egyébként távoli rokon, sokáig nem is értettem miért nem nagyon tartjuk velük a kapcsolatot, aztán az idő elteltével megértettem.


Unokatesóm szülei ugyanis túlféltették, elkényeztették a lányt (egy gyerekkori betegség miatt), és egyre inkább kiderült hogy nincs reális képe a világról.

Anyám sok éve még azt tanácsolta, hogy hagyjam rá uncsitesómra, akármekkora hülyeséget is beszél, nem érdemes ezért összevesznünk (és esetlegesen a családnak se). Csak bólogassak kedvesen minden baromságra.


Én ezt meg is fogadtam, de mostanra ez odáig fajult, hogy minden második beszélgetésünknél agyfaszt kapok tőle.

Lassan 30 lesz, de egy normális munkahelye nem volt még, persze egzisztenciája sincs, otthon él. Mivel a szülei nem csak elkényeztették, de el is nyomták, most éli a nagy lázadó korszakát. Alkalmi munkákba sodródik (idegenvezetés, adatrögzítés, fodítgatás), amik nem vagy alig hoznak pénzt - de nem is ez a legigedegesítőbb, hisz az ő élete, úgy teszi tönkre ahogy akarja - hanem hogy ő mindig, mindent jobban tud mindenkinél!

Lenéz minden "normális" munkát és engem oktat ki a munkáról, holott én 5 éve a szakmámban dolgozom és el is értem dolgokat, állandóan utalgat hogy ott kéne hagynom ezt a "szar" melót (ahol jófej a főnököm, jó a fizetésem és otthonról is dolgozhatok néha - de hagyjam ott, mert az ő ismerőse tud egy tuti szabadúszós munkát! :)).

A legszebb hogy a párkapcsolatban is próbál kioktatni, pedig ő abban se jeleskedik, én meg évek óta élek a párommal.


Sose dörgöltem az orra alá az életem, mielőtt ezt megkapnám a kommentelőktől.

Egyszerűen arról szól a dolog, hogy ő most éli második tinikorát és még egy olyan dolgot is, hogy jógaedzője kedvesen szólt hozzá úgy adja elő (órákon keresztül) mintha a pali bele lenne zúgva. Ugyanezen pasi (persze szerinte csakis szerelemből!) megkérte őt hogy fordítson le egy nem rövid szöveget neki, és mi a fizetség? 1 hónapig ingyen mehet jógára (kb 7ezer ft a bérlet, míg a fordítás értéke szerintem 3x ennyi lenne)! Ő meg áradozott, hogy mekkora siker meg milyen jófej az edző.

Mindent felnagyít, mint egy tapasztalatlan tini, és meg van győződve arról hogy mindenki hülye csak ő helikopter.

Na meg ahogy ezeket előadja...

(Legújabb hátast akkor dobtam, mikor mondta: ja hogy mivel most úgy nincs semmi meló, beadta zaciba a nagyitól örökölt ékszereit... elsőre furi volt, de aztán tök jól jött az a kis pénz ruhát venni!)


A lényeg: érdemes most mégis rákezdenem arra, hogy megmondom neki a "magamét"? Értsd: nem akarok bunkózni, csak értelmesen megmondani, hogy ez így butaság, szedje össze magát, nem kérek a tanácsaiból, mert tapasztalatlan, nincs szükségem az állásajánlataira, párkapcsolati tanácsaira (ez utóbbit már próbáltam, kicsit megsértődött és 1 hónap múlva kezdődött elölről...)

Változna valamit a szitu szerintetek, ha őszinte lennék vele?


Olyan rossz ez a helyzet mert egyetem óta megfogyatkozott a baráti köröm, és ő nagyon régóta jelen van az életemben. De nem tudok vele önmagam lenni és néha olyan irtózatosan BUTA hogy az arcomat akarom kaparni.


Tudom elsősorban az én hibám hogy nem voltam vele őszinte az elején, de most lenne szerintetek értelme a "pálfordulásomnak"?


2014. okt. 4. 14:43
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is van ilyen rokonom (de ő közeli mert elsőd unokatestvér) Ő gyerekkorában magára öntötte a nagy kontérnyerni fazekat amiben vizet forraltak, így a testfelületének 75%-a megégett. AKkor 4 éves volt, és mindent újra kellett kezdenie. A baleset miatt újra meg kellett tanulnia járni, beszélni, szobatisztának lenni. Persze, hogy ő is álomvilágban él még ma is.

Már mi is felnőttek vagyunk, és a sok viselkedés amit leírtál, nálunk is volt. Én mondjuk próbáltam magyarázni, hogy képzavarban van, de csak sértődés lett a vége. Megsértődött, veszekedett, pár napig haragszik rám állapot volt, majd minden kezdődött elölről. Bevallom, én belefáradtam, beleuntam az örökös idétlen megjegyzéseivel, a rossz tanácsaival amit senki nem kért, így szép lassan csökkentettem a találkozások számát. Mindig volt valami programom, és "jaj! ne haragudj, de most tényleg nem érek rá!" lerázós mondatokkal lezártam a beszélgetéseket, telefonhívásokat. El telt egy kis idő, de ma már nagyon ritkán találkozunk. Lassan 1 éve nem láttam, de végül is nem is baj..Jobb így..


Szóval ha tanács kell: Megváltoztatni nem fogod tudni, hiába leszel őszinte, csak olaj lesz a tűzre, és sok-sok sértődés-veszekedés. Ha eleged van, akkor el kell engedni, és élni kell a magad életét úgy, hogy ő már ne legyen részese benne.

2014. okt. 4. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
"néha olyan irtózatosan BUTA hogy az arcomat akarom kaparni." szerintem hiábavaló ügy. És persze, ha megteszed, akkor te leszel a helikopter őszerinte- úgyhogy ez veszett fejsze nyele. Bólogass nagyokat, nézd ahogy mozog a szája, a hangokat meg zárd ki.
2014. okt. 4. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Szerintem apránként építsd le ezt a kapcsolatot, nincs rá szükséged. Nekem is volt ilyen barátnőm, szépen lassan lekoptattam. Ma már nem hallgatom a negatív dolgait.
2014. okt. 4. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Hagyd a fenébe. Nekem anyukám ilyen: nem dolgozott soha, korán szült és azóta otthon ül, a világról pedig valami teljesen abszurd képe alakult ki. Nekem mindig elmondja, hogy hagyjam ott a munkámat,mert dolgozni hülyeség. Ha megkérdezem, hogy akkor mégis miből fogok megélni, az a válasz, hogy én ilyenekkel ne foglalkozzak, mert az is hülyeség :D

Ha kellően ritkán találkozunk, akkor egészen szórakoztató. De csak mert már nem próbálom meggyőzni, hogy nincs igaza.


Neked is csak ezt tudom tanácsolni. Mivel az ő élete és világképe az ő elméletét támasztja alá, úgyse fogja elfogadni, hogy nem neki van igaza. Akkor meg minek vitatkozni? :)

2014. okt. 4. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszi szépen az eddigi válaszokat, ment a zöld kéz mindenkinek!

Tudom magamban én is, hogy le kéne őt építenem, de azért mégis vagy 14 éve ismerjük egymást, nem egy rossz ember alapból, és sok mindent megtett értem, na meg mikor még kiforratlan személyiségek (boldogok és tudatlanok :)) voltunk, akkor tök jókat tudtunk beszélgetni...

Most meg olyanokat mond hogy ő bizony egy egzisztenciával (=pénzzel) rendelkező pasit akar csakis, mert ő "nem fog ám akármit dolgozni, és ha kell, el kell hogy tartsa őt a férje".

Ekkor ledöbbentem és azt se tudtam, sírjak-e vagy kiröhögjem. Olyan mintha már nem is ismerném...


2-es válaszoló: igen, ezt a bambulós "figyelést" csinálom már pár éve, de kezd nagyon fárasztani az egész, holott már elég keveset is találkozunk.

2014. okt. 4. 15:32
 6/8 anonim ***** válasza:
Szerintem ne akard felnevelni a 30 éves harmadunokatesód. Nem fog menni, és mindenki csak frusztrálódni fog...
2014. okt. 4. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

ÁÁÁÁÁÁ! Mintha a nővéremről írtál volna! :D

Olyan felszabadult érzés, hogy már fél éve azt sem tudom él-e, vagy hal-e! Ő se, és a te unokatesód se változtatható meg. Álomvilágban élnek, és azt képzelnek, amit akarnak. Ha jót akarsz magadnak, soha többet szóba sem állsz vele. Komolyan mondom.

2014. okt. 4. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Hm..ez valami általános jelenség lehet, mert az én nővéremnek is volt egy gyerekkori betegsége, amivel utána a mi életünket keserítette meg, ahelyett, hogy megoldást keresett volna rá.
2014. okt. 4. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!