Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit lehet tenni? Őrületbe...

Mit lehet tenni? Őrületbe kerget már minket a féltesóm önállótlansága!

Figyelt kérdés

A féltesóm már 36 éves, külön él, egy szuper munkahelyen dolgozik. Azonban képtelen megoldani a hétköznapi problémáit. Minden második nap jön (stresszesebb időszakban minden nap), panaszkodik anyukámnak és apukámnak, sír, olyan problémák miatt, ami mindenki mást érinthet (átlagos hétköznapi, de nem anyagi gondok), aki dolgozik. Apukámnak is tele van a hócipője vele, mert csak panaszkodni jár és már-már nevetséges problémákra nem találja a megoldást. Egyébként jó indulatú lány, szeretem is, csak egyszerűen idegesítő, hogy ha már egy apró kis gonddal szembesül, jön és (ha szabadságon van) reggeltől este 11-ig, éjfélig sír, panaszkodik, (ha nincs szabadságon, akkor munka után rögtön jön) nem hajlandó önálló lenni. A gond az, hogy a szüleimnek így is van elég gondja és látom, hogy megterheli őket az, hogy mindennap végighallgatják ugyanazokat a nehézségeket, elmondják ugyanazokat a lehetőségeket és mindemellett ápolják a tesóm lelkét. Ildi (a tesóm) pedig nem veszi észre magát. Ha szólnak a szüleim, hogy ne jöjjön, mert már pihenni szeretnének (vagy dolguk van), akkor lerendezi annyival, hogy "de jövök".

Próbáltam már én is segíteni, de mintha a falnak beszélnék. Mit lehetne tenni, hogy önállóbb legyen a tesóm? Partnere most éppen nincs, de amikor volt, akkor is ugyanúgy jött és panaszkodott, akkor még a volt párjáról is. Esetleg volt már valaki ilyen vagy hasonló helyzetben?


Nagyon köszönöm előre is a segítséget, észrevételt, tanácsot és a tapasztalatokat is!

Viki


2010. jan. 20. 14:20
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
63%
Akármit is csináltok, ne fogjátok vissza magatokat. Úgy látom, itt már csak drasztikus megoldások segítenének... Mi az, hogy "de jövök"???? Ki kell zárni. Vagy ha nem, akkor nyomatékosan hangsúlyozni, hogy NEM, most pihenni szeretnénk, old meg magad a gondjaidat. És addig nem teszitek le a telefont, amíg meg nem érti. Esetleg javasolj pszichológust, és hivatkozz a problémáira. Egyből visszafogná magát, ha tudná, hogy orvosi esetnek tartod.
2010. jan. 20. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
Már tanácsoltuk neki a pszichológust, de tartózkodik. Azt mondta, hogy sajnálná rá a pénzt (pedig megengedhetné magának) és nem tudna megnyílni úgy, hogy tudja, valaki beszélgetés közben őt elemezgeti.
2010. jan. 20. 14:38
 3/20 anonim ***** válasza:
mit dolgozik és pontosan milyen problémákban képtelen dönteni?
2010. jan. 20. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
55%
Akkor állítsátok választás elé: vagy pszichológus, vagy kikapcsoljátok a telefont és nem engeditek be. Ne hagyjátok már magatokat!!!
2010. jan. 20. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
34%

Itt a tesódról van szó.

Te mit szólnál,ha kizárnának a szüleid?

Néha te is meghallgathatnád,így tehermentesítve a szüleidet.

Szerintem csupán egyedül érzi magát,ezért járkál haza...de ha már ott se kell...annyit meg lehet csinálni,hogy bevonni a háztartási munkákba(főzés,takarítás,bevásárlás stb,így még segít is)

Gondolom te otthon laksz,ennyi erővel te is lehetsz teher a szülők nyakán.

2010. jan. 20. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:
Egy nagyobb cégnél csoportvezető. A problémái igen változatosak... A munkahelyiek pl. ezek: a felettesek nyomása, a többi csoportvezetővel való rivalizálás (mivel egyfajta verseny van a csoportvezetők között), beosztottak koordinálásának nehézségei, a helyettes állandó informálása, akivel nem igazán van jóban, stb. És a hagyományos hétköznapi mindenkit érintő apró-cseprő nehézségek.
2010. jan. 20. 15:05
 7/20 A kérdező kommentje:

Amióta kiderült, hogy idén felvételiztem másoddiploma gyanánt pszichológia szakra, azóta igencsak szűkszavúan beszélgetünk, inkább csak az illemköröket futjuk le. Jellemzően anyuékkal osztja meg a problémáit, mivel elég nagy a korkülönbség köztünk, emiatt a kapcsolatunk sem annyira bizalmas, azonban annak hatására, hogy megtudta a továbbtanulási szándékom , a kapcsolatunk még inkább lazult.

Azt nem hiszem, hogy a szüleim számára terhet jelentenék, mivel bár egy telken, de külön házban élünk, külön háztartásként. Sosem járunk át panaszkodni, megoldjuk a nehézségeinket. Sokszor még mi segítünk a szüleimnek, ha anyagi nehézségeik adódnának, de mivel egyébként is vannak gondjaik, nem fogom őket a saját (tanulmányi/egyéb) problémáimmal vagy a párom munkahelyi gondjaival terhelni.

2010. jan. 20. 15:13
 8/20 anonim ***** válasza:

Nekem is van féltesóm, nem tudom, nektek milyen a kapcsolatotok, a miénk nagyon jó.

Engem akkor sem tudna zavarni, főleg őrületbe kergetni, ha hozzánk költözne, mert nagyon szeretem. Más az, hogy a te féltesódnak tényleg szakember segítségére lenne szüksége, mert ez így nem jó, hogy nem tud dönteni, szülőtől elszakadni, stb.

Nem tudom, mi az ő története, de szerintem a biztonságérzet hiányzik az életéből, a gyerekkori állapot, amikor a gyerek mindennel a szülőjéhez szalad.

Lehet, hogy neki ez a biztonság gyermekként sem létezett? (pl. elvált vagy instabil kapcsolatban élő szülők). Én biztos nem tudnék a féltesóm elől elzárkózni, vagy ultimátumot adni neki: hogy addig nem jöhetsz ide, míg nem látott orvos, hanem egy nagyon őszinte és megértő beszélgetéssel hozzásegíteném, hogy ő maga lássa be, szüksége van a pszichológusra.

Mondjuk ehhez egy megfelelő bizalmi,szerető kapcsolatra van szükség, ami nálunk megvan.

2010. jan. 20. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
Az én tesómmal is hasonló gondok vannak, bár ő még rosszabb... Az a lényeg, hogy folyton "b@sszogassátok" vagyis te. És a szüleiddel ülj le beszélni nagyon őszintén, és kérd meg őket, hogy ne pátyolgassák a tesódat, főleg ha szeretik. Ez neki is rossz, mert ha egyszer nem lesznek (remélem ez nem következik be hamar) akkor hogy fog boldogulni. A tesód érdekében kérd meg, hogy "dobják ki" őt.
2010. jan. 20. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
17%
És még te akarsz pszichológiát tanulni....szent ég.
2010. jan. 20. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!