Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit lehet tenni? Őrületbe...

Mit lehet tenni? Őrületbe kerget már minket a féltesóm önállótlansága!

Figyelt kérdés

A féltesóm már 36 éves, külön él, egy szuper munkahelyen dolgozik. Azonban képtelen megoldani a hétköznapi problémáit. Minden második nap jön (stresszesebb időszakban minden nap), panaszkodik anyukámnak és apukámnak, sír, olyan problémák miatt, ami mindenki mást érinthet (átlagos hétköznapi, de nem anyagi gondok), aki dolgozik. Apukámnak is tele van a hócipője vele, mert csak panaszkodni jár és már-már nevetséges problémákra nem találja a megoldást. Egyébként jó indulatú lány, szeretem is, csak egyszerűen idegesítő, hogy ha már egy apró kis gonddal szembesül, jön és (ha szabadságon van) reggeltől este 11-ig, éjfélig sír, panaszkodik, (ha nincs szabadságon, akkor munka után rögtön jön) nem hajlandó önálló lenni. A gond az, hogy a szüleimnek így is van elég gondja és látom, hogy megterheli őket az, hogy mindennap végighallgatják ugyanazokat a nehézségeket, elmondják ugyanazokat a lehetőségeket és mindemellett ápolják a tesóm lelkét. Ildi (a tesóm) pedig nem veszi észre magát. Ha szólnak a szüleim, hogy ne jöjjön, mert már pihenni szeretnének (vagy dolguk van), akkor lerendezi annyival, hogy "de jövök".

Próbáltam már én is segíteni, de mintha a falnak beszélnék. Mit lehetne tenni, hogy önállóbb legyen a tesóm? Partnere most éppen nincs, de amikor volt, akkor is ugyanúgy jött és panaszkodott, akkor még a volt párjáról is. Esetleg volt már valaki ilyen vagy hasonló helyzetben?


Nagyon köszönöm előre is a segítséget, észrevételt, tanácsot és a tapasztalatokat is!

Viki


2010. jan. 20. 14:20
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
"Önképzőkör"!:) "Önsegélyező" játékos csoportok is léteznek, pszichodráma, azt hiszem.
2010. jan. 20. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:

Az a baj, hogy tényleg önállótlan, ez neki sem jó. Nincs egy jól működő kapcsolata. Akaratos, egocentrikus, de ez még nem is lenne gond. De nem lehet úgy élni, hogy ha bármi nehézségem támad, futok a szüleimhez. Neki valóban nehéz gyerekkora volt, a szülei (apukám és az ő anyukája) kapcsolata hamar megromlott, igaz, sokáig együtt éltek, de csak miatta. Az anyukája elég hamar meghalt, egy balesetben, azonban az én anyukám soha nem utasította el, sajátjaként szereti mai napig. De idegileg már őt is megviseli, hogy Ildi nyavajgását hallgatja egész nap, a munkája meg áll, intézni sem tud semmit.

Én pedig, mint mondtam, hiába próbálok segíteni, előttem nem nyílik meg, pláne mostanában.

A türelmünk pedig már fogyóban van, pláne nekem, mikor látom, hogy anyukám már nyugtatót vesz, miután telefonál a tesóm, hogy jön. Kedves Utolsó! Szerintem ilyen esetben te is besokalnál, ha látod, hogy egyik családtagod tönkre teszi szépen lassan a szüleid!

2010. jan. 20. 15:36
 13/20 A kérdező kommentje:
(*bocsánat: utolsó előtti!)
2010. jan. 20. 15:38
 14/20 anonim ***** válasza:

Szerintem amikor atmegy anyudekhoz az Ildi, akkor anyukad ne uljon le vele beszelgetni, hanem tegye tovabbra is a dolgat.

Es tudod szobol ert az ember! Mondja meg neki anyud, hogy neki egy csomo tennivaloja van, igy pedig egyfolytaban all az otthoni munka.

Menjen el a lany sportolni, vagy pedig menjen es tanuljon nyelvet, vagy talaljon valamilyen elfoglaltsagot maganak. Mondjatok meg neki finoman, szepen, hogy ne sertodjon meg.

Aztan pedig ha te pszichologiat tanulsz, akkor felsobb evfolyamosoktol vagy tanarodtol kerdezzel mar ra, hogy mikent tudnatok segiteni a lanynak.

Azert 36 evesen eleg nevetseges, hogy igy viselkedik, es meg o csoportvezeto???

2010. jan. 20. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:
Igen... ez a helyzet. Ráadásul minél előbb meg kéne történnie a leválásnak, mert így soha nem lehet saját családja, hiszen már most hangosan ketyeg a biológiai órája. 36 évesen nem veszélytelen a gyermekvállalás.
2010. jan. 20. 16:01
 16/20 anonim ***** válasza:
Gyakorlatilag ő is gyerek még. Nem tragédia, ha egy-egy nő gyerek nélkül éli le az életét.
2010. jan. 20. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 A kérdező kommentje:

Ő szeretne gyereket, családot. Csak nem tesz érte semmit.

Természetesen, nem tragédia, ha valakinek nincs gyereke, de a tesómnak egy igaz barátja sincs. Két ember van, akinek kiönti a lelkét: anya és apa.

2010. jan. 20. 16:21
 18/20 anonim ***** válasza:
100%
Sajnálom a testvéredet,és valahol meg is értem,viszont azt is elhiszem,hogy számotokra ez a helyzet megterhelő idegileg.Talán megpróbálhatnátok nem úgy kezelni,mint egy felnőtt testbe zárt gyereket(amúgy tényleg az sajnos),hanem próbáljátok rávezetni finoman,hogy ő tulajdonképpen egy felnőtt nő,aki felelősséggel tartozik a tetteiért,s bizony ennek meg kell innia a levét,mint mindenki másnak.Én finoman kezdeném leépíteni,először csak nem rá érni éppen akkor,mikor jönne,nem itthon lenni,aztán célozgatni,rávezetni a dolgokra.Nem kell megijedni a reakciójától.Pont azért játszhatja el asebezhető gyermek szerepét,mert hagyjátok neki.Ezentúl ne legyen más választása,persze engedjétek be,de néha csellel rákényszeríthetitek,hogy saját maga álljon talpra.Lehet,hogy ez elég gonoszan hangzik,de én így gondolom.
2010. jan. 20. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

Igazából ez a szüleid problémája. Nem hiszem hogy szabadna beleszólnod hogy kire és mire milyen célból mennyi időt fordítanak. Akkor szólhatnál bele, ha rád meg sose figyelnének, de erről szó sincs.


Ezt apádnak kéne helyre tenni, de már korábban kellett volna. Az én apám sose engedte hogy nyafogjak. Mindig rám dörrentett, hogy ne legyek már ilyen teszetosza. nem is lettem az. A tesód nem a problémákra keres segítőkész megoldásokat, csak ebben él, hogy nyafog. Vannak ilyenek. Nem finoman, hanem egyenesen és határozottan kell rádörrenteni, hogy "lányom, elég volt a nyafogásból" Csak hozzáállás kérdése, de azt hiszem apukád nincs a helyzet magaslatán.


Egyébként szerintem azért csinálja, mert nincsenek barátnői.

2010. jan. 20. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
na, történt valami azóta?
2010. máj. 11. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!