Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Most mit csináljak? Anyu nem...

Most mit csináljak? Anyu nem áll szóba velem.

Figyelt kérdés
16 éves lány vagyok és már egy jó ideje érzem, hogy a lányok is érdekelnek. Nem, nem csak divatból vagy menőzésből, hanem már egy 2-3 éve fedeztem fel, hogy a fiúk mellett néhány lány is vonz. Ezt persze próbáltam elfojtani, hogy nem, ez biztos csak a kamaszkor és a hormonok változása miatt van, nem beszéltem senkinek erről, csak a legjobb barátnőmnek. Bekerültem az egyik barátnőm lévén egy olyan társaságba, ahol van néhány leszbikus is. Az egyik ilyen lány próbált közeledni, nekem is nagyon tetszett, de akkor még úgy gondoltam, hogy lesz eszem és nem megyek bele ilyenbe. Majdnem fél éve azonban megismertem valakit, akibe teljesen belezúgtam, sokat leveleztünk, találkoztunk is, de egy kis időre megszakítottam vele a kapcsolatot, mert összejöttek a dolgaim. 2 hónapja azonban ismét elkezdtünk beszélni, találkozgatni, megvolt az első csók és tisztáztam vele, hogy én ezt titokban akarom tartani. Nagyon szeretem és tényleg Ő a legfontosabb, de próbáltam erről senkinek nem beszélni. A szüleim erről semmit nem tudnak, de anyu 2 napja megtalálta az msn beszélgetésünket, amiből elég sok minden leszűrhető. Kérdezte, hogy ki ez, én meg mondtam, hogy egy barátnőm. Aztán mondta, hogy egy barátnőnek nem szokás ilyeneket írogatni, én meg mondtam, hogy eleve nem volt joga kutatni utánam és az én dolgom, nincs kedvem róla beszélni. Erre ő tök kiakadt, elvette a telefonomat, végignézte az sms-eimet, aztán a falhoz vágta, majd azt mondta, hogy menjek a kis barátnőmhöz, mert ő egy ilyen gyereket nem nevel és hogy mekkorát csalódott bennem. Elmentem az egyik barátnőmhöz és csak tegnap este mentem haza, de ma egész nap nem szólt hozzám. Ezt addig akartam titkolni, amíg csak lehet és most minden összeomlott egy perc alatt. Nyilván kiakadt, hogy ez a helyzet, de azt hittem, meg tudjuk beszélni. Szóval most ki van készülve és én meg szintén, mert annyira égek előtte, meg tudom, hogy ennek lesz fojtatása, azaz vagy kitagad vagy soha nem lesz már velem normális, pluszban még fel is keresi a barátnőmet, hogy leossza. Jobbik esetben csak eltilt tőle és figyeltetni fog, hogy ne találkozzunk. Mindig ezt csinálta, mikor barátom volt, akkor is, ha nem volt neki szimpatikus, elűzte mellőlem, annyira borzalmas. De most komolyan, mit csináljak? Mert basszus ilyen gáz helyzetben még sosem voltam, ez nem egy olyan, hogy rossz jegyet kapok és mérges rám, hanem itt komolyan csalódott bennem és másképp fog rám nézni. Arra gondoltam, hogy elviszem a cuccaimat otthonról és nem megyek haza többet vagy fogalmam sincs, annyira kivagyok
2010. jan. 17. 17:02
1 2 3 4 5 6
 41/53 anonim ***** válasza:
0%

Kedves Kislány!


Édesanyád reakciója teljesen érthető. Senki sem akarja ferdehajlamúnak látni a gyermekét, ahogyan féllábúnak, nyomoréknak sem. Őt ez nagyon bántja, és mivel látja, hogy kamasz vagy, önálló kis élet, és nem nagyon tud mit tenni, ezért gubózott be, de észrevettem a leírásodból, hogy nagyon szeret. Hogy miért?

Az én Anyám is ilyen reakciókat tud produkálni, tehát ismerős. Egy évtized kellett, míg valamennyire kiismertem, de mostmár látom, hogy nem utál, csak terelget a jó irányba. Mondjuk én sosem álltam elé leszbikussággal, és nem is fogok, de voltak dolgok, amik nála is kiütötték a biztosítékot.

Szóval szeret, és el van keseredve, de nagyon. Hidd el, az ő helyében én is el lennék, de még Te is! Akit szeretünk, azt nagyon féltjük mindentől, és nem akarjuk, hogy elferdüljön!

Amikor majd eléállsz, ne legyél vele határozott! Nem most kell kardoskodni! Mivel most neki van igaza, te pedig kislány létedre még nem is tudod pontosan eldönteni ezt, hogy leszbikus vagy-e vagy sem, nem szabad vele a kapcsolatot emiatt elrontani.

Te is tudod, hogy ez nem normális. Inkább kérd ki szépen és kedvesen az Ő véleményét a dologról, és kérj tanácsot, hogy mit tegyél, mert őszintén érdekel téged az Ő véleménye. Majd pedig mondd neki, hogy valószínűleg csak kíváncsiság volt a részedről, és segítsen neked, hogy hogyan tudnál ezen túljutni, meggyógyulni.

Az azonos neműekhez való vonzódás mindig lelki defekt. Általában ez meg is látszik az ilyen problémával küzdők arcán. Te ne akarj ilyen lenni! Hidd el, ha nem lovalod bele magad a témába, nem leszel leszbikus. Még annyira fiatal vagy, nem ismerheted az igaz szerelmet.

Segítségképpen írtam ezeket, kérlek, írj, hogy hogy sikerült a beszélgetés! A legjobbakat kívánom Nektek!


24/L

2010. jan. 21. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/53 anonim ***** válasza:
Mar bocsi elozo,de ez nem lelki "defekt" hanem ez egy genekkel is osszehozhato dolog!Szoval te csak ne defektezz itt masokra!Elobb nolj fel,mert ugy tunik hiaba vagy 24eves eddig nem sikerult!Es szerintem a kerdezonek emiatt nem kell meghunyaszkodnia az anyja elott,mert te erre biztatod!Tolem te azt csinalsz amit akarsz ott hunyaszkodsz meg ahol akarsz,de a kerdezo lanynak nem kell meghunyaszkodnia,ja es mar nem kislany!!! Egyebkent meg mit kell a leszbikussagbol olyan nagy ugyet csinalni???az is egy emberi dolog...es egyebkent is a nok altalaban sokkal ertelmesebbek egymassal szemben!!!En speciel hetero vagyok!kisebb koromban csokoloztam lannyal,de csak erdekessegbol!En tanacsolom a kedves kerdezonek,hogy probaljon beszelni az anyukajaval,de semmikeppen ne hunyaszkodjon meg mert ezt az anyja kifogja hasznalni! 21/L
2010. jan. 21. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/53 anonim ***** válasza:
100%
18.58 mindenkinek joga van a magántitokhoz, de ja persze, kutakodj majd te is a saját kölköd után, aztán majd A meg Bé, hogy "Bandi, hazudik a gyerök!"
2010. jan. 21. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/53 anonim ***** válasza:
Féltésből jelenti ki, hogy nem neveli, nem az ő gyereke?
2010. jan. 21. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/53 anonim ***** válasza:
5%
12:58,biztasd csak a b.uzulásra,úgyis az a divat! Pszichiátriára az összessel! Ez nem normális,de persze,keress csak alibit,hogy miért lehet az! A Kérdező pedig kislány,egyrészt udvarias akartam lenni vele,másrészt ne felnőttesítsük a kamaszokat. Te pedig igencsak éretlen lehetsz,ha ezen megsértődsz.
2010. jan. 21. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/53 anonim válasza:
100%

Először is: ne borulj ki, ne érezd magad hibásnak, hisz nem tettél semmi rosszat! Ha már ez a helyzet állt elő, akkor el kell fogadni, semmiképp sem szabad elfojtanod! Bocs, hogy ezt mondom, de anyukád elég rosszul látja a dolgokat, attól még, hogy a saját nemedhez vonzódsz, még ugyanúgy a lánya vagy. Az embernek a gyereke akkor is a gyereke marad, ha bankot rabol, vagy éppen - na bumm!- lány létére a lányok érdeklik.

Ne hagyd, hogy a csúnya viselkedésével bűntudatot ébresszen benned, hiszen nincs annál rosszabb, mint amikor mások akarata szerint kell élnünk, elnyomva saját magunkat...ez az, ami sosem szül jót...

Valahogy meg kell értetned anyukáddal, hogy vele van a baj, hogy így látja a dolgokat, nem pedig veled, aki az ösztönei után megy. Érthető, hogy meglepte a dolog, de akkor sem kellett volna így reagálnia!

Teljesen megértem, hogy menekülnél otthonról a hülye helyzet miatt...ha nem sikerül normalizálni a viszonyt anyukád és közted, szerintem keress valami olyan rokont/ nagyon szoros barátot, stb., akinél jól érzed magad, mert ilyen légkörben tényleg nem lehet élni...

Azért próbálj meg mindent, hogy jobbra forduljanak otthon a dolgok, csak ne tüntesd fel magad úgy, mintha bármiért is hibás lennél!

Sok sikert!

2010. jan. 21. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/53 anonim ***** válasza:
0%
Hát,kedves utolsó! No comment! Azzal van a baj,aki nem megy állat módon ösztönök után,meg nem kenyere a ferdeség! Ha itt b.uzivilág lesz,én azt nem akarom megélni! Egészséges vagyok,és minden porcikám tiltakozik a ferdeség ellen. De még egy vmi: rokonok? barátok? ott lakni? Ugyan ki fog barátoknál lakni? Elfelejtetted,hogy ő 16 éves! Kiskorú! Az anyja rendőrséggel is hazavitetheti nagyon helyesen! Még felelősséggel tartozik érte!
2010. jan. 21. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/53 anonim ***** válasza:
Nem akarja hazavitetni, mert tüntetően semmibe veszi, hogy mi van vele.
2010. jan. 21. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/53 anonim ***** válasza:

eléggé érettnek tűnsz az alapján, amit írtál, sajnálom,h. anyukád ilyen, ilyesmiket vágott a fejedhez. remélem,h. idővel megbékél a helyzettel és elfogadja. remélhetőleg csak időre van szüksége. addig is ne kezdj sárdobálásba vele, hagyd h lehiggadjon. rá kéne vhogy jönnie, h csak a te boldogságodat kéne akarnia, mindegy h kivel. az pedig tényleg nem szép dolog egy szülőtől, ha beleolvas a dolgaidba, de ez van....megértem,h. kiakadtál miatta, nálunk is előfordult már ilyen, bosszantó dolog:P

viselkedj vele higgadtan, éretten, és próbáld tudatni vele,h. te ezen nem tudsz, nem fogsz változtatni, így érzed jól magad, és ettől még ugyanaz az ember vagy, az ő gyereke.

2010. jan. 21. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/53 anonim ***** válasza:

Én nem vagyok a barátod, mindenesetre ott a kulcs a mondatod ban "majd" neveled. Hát így aztán nincs sok értelme a gyereknevelésről elmélkedned, hogy nincs is. Egyébként, sok szülő hajlamos abba a hibába esni, hogy egy vadidegennek nagyobb tiszteletet ad, mint a saját gyerekének. Hát neked ez sem sikerül, képzelem, hogy fogsz a gyerekhez állni. Kuss a neve, mi?

Sajnos ezzel el fogod vadítani. Majd jusson azért eszedbe.

2010. jan. 22. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!