Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Most mit csináljak? Anyu nem...

Most mit csináljak? Anyu nem áll szóba velem.

Figyelt kérdés
16 éves lány vagyok és már egy jó ideje érzem, hogy a lányok is érdekelnek. Nem, nem csak divatból vagy menőzésből, hanem már egy 2-3 éve fedeztem fel, hogy a fiúk mellett néhány lány is vonz. Ezt persze próbáltam elfojtani, hogy nem, ez biztos csak a kamaszkor és a hormonok változása miatt van, nem beszéltem senkinek erről, csak a legjobb barátnőmnek. Bekerültem az egyik barátnőm lévén egy olyan társaságba, ahol van néhány leszbikus is. Az egyik ilyen lány próbált közeledni, nekem is nagyon tetszett, de akkor még úgy gondoltam, hogy lesz eszem és nem megyek bele ilyenbe. Majdnem fél éve azonban megismertem valakit, akibe teljesen belezúgtam, sokat leveleztünk, találkoztunk is, de egy kis időre megszakítottam vele a kapcsolatot, mert összejöttek a dolgaim. 2 hónapja azonban ismét elkezdtünk beszélni, találkozgatni, megvolt az első csók és tisztáztam vele, hogy én ezt titokban akarom tartani. Nagyon szeretem és tényleg Ő a legfontosabb, de próbáltam erről senkinek nem beszélni. A szüleim erről semmit nem tudnak, de anyu 2 napja megtalálta az msn beszélgetésünket, amiből elég sok minden leszűrhető. Kérdezte, hogy ki ez, én meg mondtam, hogy egy barátnőm. Aztán mondta, hogy egy barátnőnek nem szokás ilyeneket írogatni, én meg mondtam, hogy eleve nem volt joga kutatni utánam és az én dolgom, nincs kedvem róla beszélni. Erre ő tök kiakadt, elvette a telefonomat, végignézte az sms-eimet, aztán a falhoz vágta, majd azt mondta, hogy menjek a kis barátnőmhöz, mert ő egy ilyen gyereket nem nevel és hogy mekkorát csalódott bennem. Elmentem az egyik barátnőmhöz és csak tegnap este mentem haza, de ma egész nap nem szólt hozzám. Ezt addig akartam titkolni, amíg csak lehet és most minden összeomlott egy perc alatt. Nyilván kiakadt, hogy ez a helyzet, de azt hittem, meg tudjuk beszélni. Szóval most ki van készülve és én meg szintén, mert annyira égek előtte, meg tudom, hogy ennek lesz fojtatása, azaz vagy kitagad vagy soha nem lesz már velem normális, pluszban még fel is keresi a barátnőmet, hogy leossza. Jobbik esetben csak eltilt tőle és figyeltetni fog, hogy ne találkozzunk. Mindig ezt csinálta, mikor barátom volt, akkor is, ha nem volt neki szimpatikus, elűzte mellőlem, annyira borzalmas. De most komolyan, mit csináljak? Mert basszus ilyen gáz helyzetben még sosem voltam, ez nem egy olyan, hogy rossz jegyet kapok és mérges rám, hanem itt komolyan csalódott bennem és másképp fog rám nézni. Arra gondoltam, hogy elviszem a cuccaimat otthonról és nem megyek haza többet vagy fogalmam sincs, annyira kivagyok
2010. jan. 17. 17:02
1 2 3 4 5 6
 11/53 anonim ***** válasza:
84%
Ja és az, aki állandóan félt meg felügyel az nem jó szülő. Az igazából megfolyt. Szépen lassan meghalsz a kezei között. A jó szülő támogat a dolgokban, és elfogad olyannak, amilyen vagy. Azt akarja, hogy boldog légy és nem büntet.
2010. jan. 17. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/53 anonim ***** válasza:
38%
Egy valamit nem említesz. Hogy állsz a férfiakkal??? Aztán majd megírom a véleményemet. Egyébként semmi gáz nincs sem Veled, sem Édesanyáddal. Csak hát ugye most kiborult a bili.
2010. jan. 17. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/53 A kérdező kommentje:
de nem baroom és ne barmozzátok le, mert az anyám. mondom, hogy nem rossz szülő, sőt, de ez számára az a helyzet, amitől teljesen kikészül. nem mondom rá, hogy egy barom, mert nem az, már írtam, hogy tudtam, hogy így fog reagálni. én értem, hogy mérges, de azért kértem tanácsot, hogy valaki írja le, mi legyen a megfelelő megoldás..hagyjam így vagy menjek oda hozzá, esetleg várjak, hogy majd ő hozza fel, mert most szar helyzetben vagyok
2010. jan. 17. 17:42
 14/53 A kérdező kommentje:
Eddig 2 barátom volt, de egyikbe sem voltam szerelmes, szóval nem is erőltettem a dolgot. Srácba persze már voltam szerelmes, de mindig csak olyanokhoz vonzódtam, akik elérhetetlenek voltak. Nem hiszem, hogy leszbikus lennék (remélem), de most igazából nem is érdekel, mert szerelmes vagyok. Szeretem nagyon nagyon ezt az embert és először vagyok ilyen boldog, de anyámmal nem akarok harcolni. Annyira rosszul jött ki ez az egész, mert ez nagy törést hozott az életembe.
2010. jan. 17. 17:50
 15/53 anonim ***** válasza:
100%
Ajjaj. Nehéz ügy. Az írásodból ítélve elég érett, normális lány lehetsz. Viselkedj továbbra is rendesen, segíts otthon stb. Hadd lássa, hogy ez a dolog nem változtat semmit a személyiségedet. Ha pedig szóba hozza, veszekedni kezd, akkor se lázadj. Maximum annyit mondj, hogy nem fogod világgá kürtölni, hogy őt kellemetlen helyzetbe hozd. Meg azt értesd meg vele, hogy akár elmúlik ez a dolog benned, akár nem, az nem annak a függvénye, hogy ő most milyen pszihologust, meg isten tudja mit erőltet rád. Ezen túl már csak az idő segít. 23lány/L
2010. jan. 17. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/53 anonim ***** válasza:
76%

Figyelj. Neharagudj de ha egy anya így reagál, meg szigorúan fog, akkor NEM SZERET téged. Lehet, hogy te azthiszed, hogy ő "jó anya", mert gondoskodik rólad és megóv a bajoktól. De valójában NEM AZ. Egy jó anyától nem kell félned. Nem kell előtte szégyelned magad. Főleg nem azért, ha szeretsz valakit. Egy jó anya elfogad olyannak, amilyen vagy. Feltételek nélkül. Csak azt szeretné, hogy boldog légy. Nem irányít és nem fog rövid pórázon. NEM SÉRTŐDIK MEG RÁD AZÉRT, MERT VALAMILYEN TULAJDONSÁGGAL BÍRSZ, AMIRŐL NEM TEHETSZ. A saját érdekeit tartja szem előtt és nem a tiedet. Igazán sajnálom, de fel kell nőnöd.


Én azt javaslom, hogy lécelj le minél előbb. Keress olyan helyet, ahol elfogadnak.

2010. jan. 17. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/53 anonim ***** válasza:
73%

Kíváncsi vagyok ,hogy azok akik írtak hánynak van 16 éves lánya vagy fia? Könnyű,úgy osztogatni a tanácsokat amíg nem vagyunk benne nem igaz?

Nos kedves kérdező.Én anya vagyok.Nekem van egy 15 éves lányom,és egy 17 éves fiam.Szerencsére fiatalos felfogásom van,és mindig úgy neveltem a gyerekeimet,hogy a saját életüket éljék,tudják mi a helyes út!Nem szóltam bele soha a kapcsolataiba(a lányom most kezdi észrevenni,hogy bizony van szerelem,és most nyílik ki a világ felé)A lányomnak is hagyom,hogy megtapasztalja azt aminek úgyis meg kell történnie..A szerelemtől kezdve a csalódásig,majd egyszer a szexig is.Mivel mindig támogattam őket,így szinte mindenben kikérik a tanácsomat,vagy elmondják mi bántja őket..Én is mindig azt mondom,hogy a gyermeket akkor is szeretni kell,ha "más"..Ha leszbikus vagy éppen meleg lenne a gyerek akkor is támogatásra,megértésre van szükség..Igen ám,de könnyű ezt mondani amíg az ember saját gyereke nincs benne..

Már sokszor gondolkodtam mit tennék ha a lányom azt mondaná,hogy neki csak a lányok jönnének szóba..vagy a fiam,hogy csak fiúk kellenének neki...

Őszintén ?Először az jutna eszembe,hogy valami divat miatt csinálná,mert nem akar kilógni a sorból,vagy a barátai beszélték rá.Azt hiszem én is elkeseredett,csalódott lennék,talán dühös is,hisz úgy érezném,hogy kudarcot vallottam a nevelésükben..Ez érthető is,hiszen minden anya azt szeretné ha a lánya boldog lenne.Férjhez menne,születne egy szép gyermeke,és átadná a tudását a következő generációnak.Félre ne értsetek,nem azt mondom ,hogy ez kötelező,hanem,hogy minden anya ilyen életet szeretne biztosítani a lányának..

Mint írtam én is csalódott lennék,de talán idővel el tudnám fogadni,de ehhez IDŐ KELL!

Talán anyukád is inkább csalódott,döbbent,és még nem tudja megemészteni azt amibe váratlanul belecsöppent.

Ha nálad ez a dolog végleges,és te tényleg nő mellett akarsz élni,és egyszer talán egy olyan párod lesz aki rendes,becsületes,akkor lehet,hogy anyud is elfogadja az egész dolgot!!de időt kell neki is adni..Csak arra gondolj,hogy te is elég régóta nem tudod elfogadni vagy éppen nem tudsz vele mit kezdeni,akkor ne várd,hogy egyből mosolyogni fog az egészre..Anyukád szerintem attól is fél,hogy többször leszel e miatt is bántva,és nem akarja,hogy célpont legyél sok ember szemében..

Nem kell rögtön az anyukád egy szemét embernek tartani,mert nem az.Hisz szeret téged,csak nem érti még miért!Hagyd egy kicsit,hogy végig gondolja,megeméssze...később úgyis fogtok beszélni,és akkor elmondhatod te mit érzel..Csak időt adj neki..

< 2 gyermekes anyuka>

2010. jan. 17. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/53 anonim ***** válasza:
68%
Szerintem ez akkor sem korrekt. Szembefordul a saját gyerekével. Akárhogy csűröd csavarod ez nem szeretet. Ne a gyerekén verje le, ha úgy érzi, hogy kudarcot vallott.
2010. jan. 17. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/53 anonim ***** válasza:
43%

Szia! A 17:40-es vagyok. Szóval még egyáltalán nem biztos, hogy leszbikus vagy. Addig míg csak egy csók csattant el köztetek, ez nem egy megállapított tény.

Aki azt írja, hogy menekülj otthonról, meg Anyukád nem szeret, azokra NE HALLGASS!!!!

Nagyon is szeret, csak szerintem ő sem számított egy ilyen szituációra, és hasonlóan tanácstalan, mint Te!

Neked kell megtenned az első lépést felé, próbálj vele tisztázni mindent. A legnagyobb barom, aki azt mondja, hogy "tárt karokkal" fogadna édesanyaként egy ilyen hírt. Olyan nincs, hogy ez kiderül, és édesanyád egyből áldását adja, hiszen mégis csak létezik egy társadalmi norma,ez pedig nem tartozik ebbe.

Türelem, türelem, és nagyon sok beszélgetés vár még kettőtökre, de semmiképpen NE menekülj otthonról, ne dugd homokba a fejed, és ha eldöntötted, hogy véglegesen a lányokhoz vonzódsz, akkor állj ki magad mellett!

Ja, és egyet ne felejts soha, anya csak egy van!

2010. jan. 17. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/53 anonim ***** válasza:
81%

Az én anyám is ilyen. majd most mindegy mit csinálsz mártírkodni fog, meg "utálkozni", aztán mikor elérte, hogy földbe döngölt azért amilyen vagy, akkor átvált arra, hogy ez tabu téma lesz, ha felhozod, akkor megint az lesz, hogy vagdalkozik és ócsárol. Így majd még te fogod szarul érezni magad azért, amilyen vagy, beszélni sem mersz róla, ha folytatod saját magadat őrlöd fel.


Én elköltöztem, amint tudtam és magasról nem érdekel. Már nem mer így manipulálni, mert tudja, hogy akkor fogom magam és haza megyek.

2010. jan. 17. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!