Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Most mit csináljak? Anyu nem...

Most mit csináljak? Anyu nem áll szóba velem.

Figyelt kérdés
16 éves lány vagyok és már egy jó ideje érzem, hogy a lányok is érdekelnek. Nem, nem csak divatból vagy menőzésből, hanem már egy 2-3 éve fedeztem fel, hogy a fiúk mellett néhány lány is vonz. Ezt persze próbáltam elfojtani, hogy nem, ez biztos csak a kamaszkor és a hormonok változása miatt van, nem beszéltem senkinek erről, csak a legjobb barátnőmnek. Bekerültem az egyik barátnőm lévén egy olyan társaságba, ahol van néhány leszbikus is. Az egyik ilyen lány próbált közeledni, nekem is nagyon tetszett, de akkor még úgy gondoltam, hogy lesz eszem és nem megyek bele ilyenbe. Majdnem fél éve azonban megismertem valakit, akibe teljesen belezúgtam, sokat leveleztünk, találkoztunk is, de egy kis időre megszakítottam vele a kapcsolatot, mert összejöttek a dolgaim. 2 hónapja azonban ismét elkezdtünk beszélni, találkozgatni, megvolt az első csók és tisztáztam vele, hogy én ezt titokban akarom tartani. Nagyon szeretem és tényleg Ő a legfontosabb, de próbáltam erről senkinek nem beszélni. A szüleim erről semmit nem tudnak, de anyu 2 napja megtalálta az msn beszélgetésünket, amiből elég sok minden leszűrhető. Kérdezte, hogy ki ez, én meg mondtam, hogy egy barátnőm. Aztán mondta, hogy egy barátnőnek nem szokás ilyeneket írogatni, én meg mondtam, hogy eleve nem volt joga kutatni utánam és az én dolgom, nincs kedvem róla beszélni. Erre ő tök kiakadt, elvette a telefonomat, végignézte az sms-eimet, aztán a falhoz vágta, majd azt mondta, hogy menjek a kis barátnőmhöz, mert ő egy ilyen gyereket nem nevel és hogy mekkorát csalódott bennem. Elmentem az egyik barátnőmhöz és csak tegnap este mentem haza, de ma egész nap nem szólt hozzám. Ezt addig akartam titkolni, amíg csak lehet és most minden összeomlott egy perc alatt. Nyilván kiakadt, hogy ez a helyzet, de azt hittem, meg tudjuk beszélni. Szóval most ki van készülve és én meg szintén, mert annyira égek előtte, meg tudom, hogy ennek lesz fojtatása, azaz vagy kitagad vagy soha nem lesz már velem normális, pluszban még fel is keresi a barátnőmet, hogy leossza. Jobbik esetben csak eltilt tőle és figyeltetni fog, hogy ne találkozzunk. Mindig ezt csinálta, mikor barátom volt, akkor is, ha nem volt neki szimpatikus, elűzte mellőlem, annyira borzalmas. De most komolyan, mit csináljak? Mert basszus ilyen gáz helyzetben még sosem voltam, ez nem egy olyan, hogy rossz jegyet kapok és mérges rám, hanem itt komolyan csalódott bennem és másképp fog rám nézni. Arra gondoltam, hogy elviszem a cuccaimat otthonról és nem megyek haza többet vagy fogalmam sincs, annyira kivagyok
2010. jan. 17. 17:02
1 2 3 4 5 6
 21/53 anonim ***** válasza:
93%

Aki arról ugat, hogy anya csak egy van, annak fogalma sincs milyen az, amikor zsarnok szülője van az embernek. Aki manipulálni próbál mindenféle módon és kihasználni a gyerekét. Aki előtérbe helyezi a saját érdekeit a gyerekével szemben.


Örülj neki, hogy neked kedves és megértő anyukád és apukád van. Fogalmad sincs milyen az, amikor a saját családod árul el, és használ ki. Tehát inkább ne adj tanácsot ebben a helyzetben!


A szülőnek támogatnia kell a gyerekét, akár meg kell halnia érte. Kötelessége elfogadni téged olyannak, amilyen vagy és ez alatt nem az elkényeztetést értem. Nem sértődhet meg rá azért, mert az valamilyen nemi beállítottságú. A gyerek függ tőle érzelmileg és más szinten és ezt fel kell fognia. Aki a társadalmi normát teszi előtérbe a saját gyerekével szemben az nem érdemli meg, hogy gyereket nevelhessen.

2010. jan. 17. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/53 anonim ***** válasza:
29%

Ennek semmi köze az anyai szertethez.Megértem az anyukád reagálást.Mit kellett vona tennie első döbbenetében? Örülni,hogy a lánya is követi a divatot ?Mert ez ma már divat.16 évesen még a fiatalok nagyon befolyásolhatók,és nagy szerelmesek tudnak lenni,és nem hiszik el,hogy ez a szerelem elmúlhat.Jó lenne,ha magadba néznél,hogy valóban taszítanak a férfiak,vagy csak a barátnővel való kapcsolat tetszik neked.És nem ártana erről egy pszhiologussal is beszélned.

Ha valóban leszbikus vagy,és az is akarsz maradni,akkor anyukád is előbb-utóbb beletörődik.De ezért hibáztatni nem lehet.

Nem ítélem el a másságot,de mostanában nagyon divat lett ez a nem természetes jelenség.

Sajnállak téged is és az anyukádat is.

2010. jan. 17. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/53 anonim ***** válasza:
24%
Nézd, én nem "ugatok"... És elismerem, hogy vannak rossz szülők, de!!! Ahol végérvényesen megromlik egy anya-gyerek kapcsolat, igenis azt vallom, hallom és látom, hogy ott mindkét fél hibázott!!!
2010. jan. 17. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/53 anonim ***** válasza:
41%
Pff és ha csak divatból csinálja, akkor mi van? Azért jogosan sértődik meg az anyja? De ha igazából lezbikus, akkor nem?
2010. jan. 17. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/53 anonim ***** válasza:
27%
Szerintem adj neki időt. Írtad, hogy magadnak is nehéz volt ezt a dolgot elfogadni, és te ráadásul erre évek alatt, fokozatosan jöttél rá. Benne ez hirtelen tudatosult, biztosan sokkolta a dolog. Szerintem mondd el neki, hogy nagyon szereted, őszintén beszélj az érzéseidről, és adj neki időt, hogy ő is átgondolja a dolgot. A legrosszabb, ha elköltözöl, az csak megfutamodás lenne. Nem gondolom, hogy jó ötlet, ha megjátszod, hogy nem is érdekelnek alányok, ez nagyon erős szorongást okozhat neked a továbbiakban, és ha később megint rájön, akkor még rosszabb lenne. Csak őszintén, és hagyj neki időt! Biztosan nehéz ezt megemésztenie, de ha már borult a bili, akkor csináld végig tisztességesen.
2010. jan. 17. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/53 anonim ***** válasza:
57%

Oké. Mondok egy példát. Ki veszel a fiókból egy ollót. Levágod vele a bokrokat. Aztán az olló elkezd rinyálni, hogy ő már nemcsak bokrot akar vágni, hanem ő egyenrangú fél akar veled lenni. Az olló! :D Erre kb. kiröhögöd és bedobod a fiókba. Pont ilyen az, amikor eszköznek tekintesz valakit. A lánya hiába csinál akármit, ő egy eszköz az anyja kezében. Bármit változtatni akar, az felér egy viccel.


Majd ha elköltözik és utána találkoznak, mint két önálló ember, akkor már lehet normálisan beszélgetni. De addig, amíg az anya kihasználja a lányát és manipulálni próbálja addig ez lehetetlen.

2010. jan. 17. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/53 anonim ***** válasza:
65%

Az is megfutamodás, ha lehazudja a lezbikusságot. A lehazudás nem egyenlő azzal, hogy "csináld végig rendesen".


Ha nem tudsz harcolni menekülj el. Én ezt mondom.

2010. jan. 17. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/53 anonim ***** válasza:
12%
Hát semmiképpen ne hazudjon, vállalja fel, hogy a sunát szereti, de akkor vállalja fel ország-világ előtt!!!
2010. jan. 17. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/53 anonim ***** válasza:
33%
De csak ha már teljesen biztos benne... Egyébként meg nem kell ezt hirdetni. Mindenkinek a magánügye.
2010. jan. 17. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/53 anonim ***** válasza:
90%

Amit anyuka nem vesz figyelembe, hanem kutat. Aztán majd csodálkozik, ha hazudik a gyerek. A gyerek azért hazudik, mert gyenge, és így próbálja védeni a saját világát és saját magát. Ha kutatnak utána, még elkeseredettebb lesz.


Egyébként meg, anyádnak meg kellene tanulnia a különbséget az ő problémája és a te problémád kategória között. Amiről szó van, abba nem tud beleavatkozni és nem is az ő baja. Nem lesznek szanaszét a koszos edények, nem fog kevesebbet keresni, nem fogja elveszíteni az autója kulcsát stb. Minden más probléma, amit felhoz, csak önzőség. Amit még esetleg meg lehet érteni, hogy neki olyan presztízse van, amibe ez nem fér bele, mert őt fogják elítélni, így megkér, hogy ne villogj vele, de ennyi, de ezzel kb. egy pap jöhet, egy normális embernek ebből nincs baja..

2010. jan. 17. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!