Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Most mit csináljak? Anyu nem...

Most mit csináljak? Anyu nem áll szóba velem.

Figyelt kérdés
16 éves lány vagyok és már egy jó ideje érzem, hogy a lányok is érdekelnek. Nem, nem csak divatból vagy menőzésből, hanem már egy 2-3 éve fedeztem fel, hogy a fiúk mellett néhány lány is vonz. Ezt persze próbáltam elfojtani, hogy nem, ez biztos csak a kamaszkor és a hormonok változása miatt van, nem beszéltem senkinek erről, csak a legjobb barátnőmnek. Bekerültem az egyik barátnőm lévén egy olyan társaságba, ahol van néhány leszbikus is. Az egyik ilyen lány próbált közeledni, nekem is nagyon tetszett, de akkor még úgy gondoltam, hogy lesz eszem és nem megyek bele ilyenbe. Majdnem fél éve azonban megismertem valakit, akibe teljesen belezúgtam, sokat leveleztünk, találkoztunk is, de egy kis időre megszakítottam vele a kapcsolatot, mert összejöttek a dolgaim. 2 hónapja azonban ismét elkezdtünk beszélni, találkozgatni, megvolt az első csók és tisztáztam vele, hogy én ezt titokban akarom tartani. Nagyon szeretem és tényleg Ő a legfontosabb, de próbáltam erről senkinek nem beszélni. A szüleim erről semmit nem tudnak, de anyu 2 napja megtalálta az msn beszélgetésünket, amiből elég sok minden leszűrhető. Kérdezte, hogy ki ez, én meg mondtam, hogy egy barátnőm. Aztán mondta, hogy egy barátnőnek nem szokás ilyeneket írogatni, én meg mondtam, hogy eleve nem volt joga kutatni utánam és az én dolgom, nincs kedvem róla beszélni. Erre ő tök kiakadt, elvette a telefonomat, végignézte az sms-eimet, aztán a falhoz vágta, majd azt mondta, hogy menjek a kis barátnőmhöz, mert ő egy ilyen gyereket nem nevel és hogy mekkorát csalódott bennem. Elmentem az egyik barátnőmhöz és csak tegnap este mentem haza, de ma egész nap nem szólt hozzám. Ezt addig akartam titkolni, amíg csak lehet és most minden összeomlott egy perc alatt. Nyilván kiakadt, hogy ez a helyzet, de azt hittem, meg tudjuk beszélni. Szóval most ki van készülve és én meg szintén, mert annyira égek előtte, meg tudom, hogy ennek lesz fojtatása, azaz vagy kitagad vagy soha nem lesz már velem normális, pluszban még fel is keresi a barátnőmet, hogy leossza. Jobbik esetben csak eltilt tőle és figyeltetni fog, hogy ne találkozzunk. Mindig ezt csinálta, mikor barátom volt, akkor is, ha nem volt neki szimpatikus, elűzte mellőlem, annyira borzalmas. De most komolyan, mit csináljak? Mert basszus ilyen gáz helyzetben még sosem voltam, ez nem egy olyan, hogy rossz jegyet kapok és mérges rám, hanem itt komolyan csalódott bennem és másképp fog rám nézni. Arra gondoltam, hogy elviszem a cuccaimat otthonról és nem megyek haza többet vagy fogalmam sincs, annyira kivagyok
2010. jan. 17. 17:02
1 2 3 4 5 6
 31/53 anonim ***** válasza:
91%
Előző nagyon jókat mondott. Néha találni ilyen gyöngyszemeket ezen a fórumon.
2010. jan. 17. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/53 anonim ***** válasza:
70%
Mondd neki, hogy "nekem egy ilyen ember nem is kell, hogy felneveljen." 18 éves korodig valahogy kibírod mellette, aztán mehetsz koliba, vagy albérletbe, az örökösödési törvénynek meg mindegy, hogy ki milyen orientációjú, szóval tagadjon, ha akar, yeah! :D
2010. jan. 17. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/53 anonim ***** válasza:
100%
Most is mehetnél kollégiumba szerintem.
2010. jan. 17. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/53 anonim ***** válasza:
77%
Szerintem is önző a viselkedése, nem csak ebben az esetben. Gondolom eddig sem volt elég jó neki, ami veled kapcsolatos.
2010. jan. 17. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/53 anonim ***** válasza:
100%
Nehogy már ő tehessen arról, hogy az anyja kutat. Ő meg akarta kímélni, diszkréten kezelte. Most már az anya dolga megbarátkozni a helyzettel. Szó szerint ő kereste magának a bajt. Ez amúgy sem olyan dolog amiről tehet bárki is. Nehogy már egyes emberek azért éljék le az életüket boldogtalan hetero kapcsolatba kényszerítve, hogy mások nyugodtabban hajtsák álomra a fejüket, mert hogy szipi-szupi, fiú a lánnyal akkor most már minden a helyén van látszólag.
2010. jan. 18. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/53 anonim ***** válasza:
100%
Nem csak a melegséggel kapcsolatban állt hozzá rosszul. Egy gyereknek is joga van egy kis privát szférához.
2010. jan. 18. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/53 A kérdező kommentje:
Elnézést, hogy nem írtam, csak elmúlt 2 nap az egyik bnőmnél aludtam. Hétfőn még elvitt suliba anya, de nem szólt hozzám nagyon, csak mikor mondtam, hogy ma inkább a barátnőmnél alszom, mondta, hogy "Azt csinálsz, amit akarsz, engem nem érdekel"..szóval ugyanaz, de legalább reagált. Hétfő óta nem láttam, most pedig még nem ért haza. Beszéltem a barátnőmmel erről és mondta, hogy legjobb lenne, ha odaállnék anyám elé és határozottan megmondanám, hogy beszéljük meg. Szoktam ilyet csinálni és bár ilyenkor úgy tesz, mintha nem akarná megbeszélni a dolgokat, azért általában elmondjuk a véleményünket. Komolyan, már az idegösszeomlás szélén állok, ilyen rosszban még sosem voltunk..most kb nem tud rám nézni, én meg borzalmasan égek. Szerintem estére erőt veszek magamon.
2010. jan. 20. 15:10
 38/53 anonim ***** válasza:

Hát, azt hiszem meglehetősen át tudom érezni a helyzeted...

Tudod, az a furcsa, hogy miután elolvastam a kérdésed... ez tényleg életszerű! Ez nem az a story, ami a filmekben van.. amiről csak beszélnek. Hanem ez tényleg könnyen megtörténik.

Én személy szerint egyáltalán nem ítélem a másságot, hisz miért kellene. Pont ezért furcsa erről az oldalról anyukád, hisz, azért ez már egy modernebb világ.. Ugyanakkor, Őt is megértem, hisz, gondolj bele, neki ez egy elég nagyon sokk lehetett!

Tudom, mert nem is olyan rég, teherbe estem. Idősebb vagyok Nálad valamivel, de még itthon lakom, és mondjuk úgy.. hogy még eléggé rájuk szorulok (18). De ez fontos, gondolj bele a helyzetébe.. az én anyám is kiakadt rettenetesen, mikor először meghallotta -szerintem ez a szülők két rémálma, a tied és az enyém- ..de azután lehiggadt, kénytelen volt. És segített, mellettem volt végig.

A helyzet pedig ugyebár nehéz, mert teljesen maguktól nem jönnek helyre a dolgok.. Viszont, én a helyedben írnék neki egy levelet. Abban írd le őszintén a gondolataidat. Dobd be a postaládába, hogy teljesen gyanútlanul, de biztosan elolvassa. Ne írj rá semmit, mindenképpen nyissa ki és kezdje el olvasni!

Írd le, hogy mit érzel. De a legfontosabb, éreztesd vele, hogy .. ebben a helyzetben vagy, kész, nem tudsz vele mit kezdeni, változtatni sem tudsz. Írd meg, hogy szereted.. és még, ha egyedül is vagy ezzel a problémáddal... mégis csak önmagad vagy! Tudod, idővel muszáj megértenie! Csak nem olyan.. bolond, h emiatt elveszítse a lányát. Amit írtál, h korábban miket csinált.. inkább aggodalmas anyuka lehet, és kíváncsi persze. Hasonlat az enyémre, Ő is képes elolvasni mindent, amit talál.. és amit nem talál. Én ezt nagyon elítélem.

A másik, amit tenni tudsz, hogy Te is megharagszol rá. A Te részedről pont ennyire jogos, ha nem jobban.

Valamelyik be fog válni, vagy csináld mindkettőt. Ennél jobb megoldás nincs, tapasztalatból mondom, az anyukád ilyen és nem is fog változni. Ettől még szeret, csak sokk érte. Nyugalom és kitartás!

2010. jan. 20. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/53 anonim ***** válasza:
100%
Sőt.. ha a dologban már minden remény szerte foszlott és abszolút meg van róla győződve, hogy neki van igaza.. mutasd meg neki az itt kiírt kérdésed! Kapjon Ő is egy kis kritikát.
2010. jan. 20. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/53 anonim ***** válasza:
0%
12:57: Te viszed haza a pénzt, a lány, vagy az anyja? Attól függetlenül, hogy nem szép dolog volt, joga van kutakodni, és joga van nem elfogadni a másságot. Ennyi....
2010. jan. 20. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!