Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nem szólhatok bele mit művelne...

Nem szólhatok bele mit művelnek az unokával. Jogos a döntésem?

Figyelt kérdés

18 éves lány unokám van. Az anyja 9 éve elvált az apjától, most meg 4 éve összeállt egy üzletemberrel. Itt laknak velem, na nem egy házban csak egy udvarban. Azt a házt amiben élnek 2000-ben építettem közösen a volt vejemmel.

Mióta ideköltöztette ezt az embert -azaz három éve- az unokámnak nincs élete!

Most ebben az évben vizsgázott le és a következő héttől már heti 3x tizenöt órában dolgoznia kellett a lányom új partnerének az éttermében.

Azt a döntést, hogy a gyerek a nyáron dolgozzon jogosnak tartottam, de hogy a legalja munkát végeztetik vele azt nem veszi be az én gyomrom se!

Egész nyáron dolgozott, ha nem akkor a házat takarította aztán valamikor augusztus elején mondta az anyjának, hogy menne az apjához egy hétre Londonba, de az nem engedte neki, mert most vannak a nagy lakodalmak az étteremben.

Most azon vitáznak, hogy tovább tanulna, de ez nem tetszik az anyjáéknak.

Persze, ha kiállok mellette engem is elhordanak ketten mindennek és nekem semmi közöm ahhoz, hogy milyen feladatot bíznak a gyerekre.

Na, ezt én megelégeltem és azt akarom költözzenek ki az ingatlanomból! - Miután a volt vejem külföldön él az én tulajdonom-

3 éve nézem ahogy lelkileg leépítik az unokámat! Szegény meg olyan kis bátortalan hogy nem mer az anyával szembe szállni!

Na most, ha én azt mondom xy napon belül költözzenek akkor ez mennyire jogos?


2014. aug. 27. 19:59
1 2 3 4
 31/31 anonim ***** válasza:

Miért menekül az unoka? Úgy értem vele gonoszkodnak, vagy nagyon rossz otthon a légkör? Írtad, hogy nem túl jó a kapcsolat a lányoddal. Ez nem játszhat szerepet abban, hogy rossz a légkör?

Ha próbálnád megmenteni a kapcsolatot a lányoddal, nem lehet, hogy mindenkinek jobb lenne?

Nem tudtál rá hatni, ez lehet. De milyen módon próbáltad? Leültél vele beszélgetni, vagy megpróbáltad ráerőlteti az ötleteket?

Nem írtál konkrétumokat, hogy mitől lelkibeteg az unokád. Így nem tudom, hogy a költöztetés őt könnyebb helyzetbe hozná, vagy csak újabb indulatokat generálna, és ő inná meg a levét.

Mi kívülállók vagyunk, és nem ismerjük a történetet. Ha elmennél egy családterapeutához (pszichológus, mediátor) lehet, hogy több segítséget tudna adni.

A mamám mindig azt mondta, hogy jobb a békesség. Szerintem törekedj először a békés megoldásra, és ha már semmi sem segít, akkor tedd ki őket.

2014. aug. 28. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!