Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nem szólhatok bele mit művelne...

Nem szólhatok bele mit művelnek az unokával. Jogos a döntésem?

Figyelt kérdés

18 éves lány unokám van. Az anyja 9 éve elvált az apjától, most meg 4 éve összeállt egy üzletemberrel. Itt laknak velem, na nem egy házban csak egy udvarban. Azt a házt amiben élnek 2000-ben építettem közösen a volt vejemmel.

Mióta ideköltöztette ezt az embert -azaz három éve- az unokámnak nincs élete!

Most ebben az évben vizsgázott le és a következő héttől már heti 3x tizenöt órában dolgoznia kellett a lányom új partnerének az éttermében.

Azt a döntést, hogy a gyerek a nyáron dolgozzon jogosnak tartottam, de hogy a legalja munkát végeztetik vele azt nem veszi be az én gyomrom se!

Egész nyáron dolgozott, ha nem akkor a házat takarította aztán valamikor augusztus elején mondta az anyjának, hogy menne az apjához egy hétre Londonba, de az nem engedte neki, mert most vannak a nagy lakodalmak az étteremben.

Most azon vitáznak, hogy tovább tanulna, de ez nem tetszik az anyjáéknak.

Persze, ha kiállok mellette engem is elhordanak ketten mindennek és nekem semmi közöm ahhoz, hogy milyen feladatot bíznak a gyerekre.

Na, ezt én megelégeltem és azt akarom költözzenek ki az ingatlanomból! - Miután a volt vejem külföldön él az én tulajdonom-

3 éve nézem ahogy lelkileg leépítik az unokámat! Szegény meg olyan kis bátortalan hogy nem mer az anyával szembe szállni!

Na most, ha én azt mondom xy napon belül költözzenek akkor ez mennyire jogos?


2014. aug. 27. 19:59
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
8%

Lefordítom: a kérdező utálja a lányát, mélységesen felháborodott azon, hogy a lánya el merészelt válni és új párt merészelt találni magának. Emellett isteníti a volt vejét (akit lehet, hogy a házasságuk alatt javában szidott). Most az a célja, hogy a lányát és az új párját az unokájával együtt az utcára tegye, és ennek érdekében még a törvényeket is lazán felülírná

Írja ugyanis: "Miután a volt vejem külföldön él az én tulajdonom" - nos, ez orbitális baromság, a lakóhely a tulajdonjogot egyáltalán nem befolyásolja. Amellett, ha a ház a házasságuk fennállása alatt épült, akkor a kérdező lányának is tulajdonjoga van benne.

Szóval, kérdező, neked ebben nincs döntési jogod.

2014. aug. 27. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:
11%

Jav: most olvasom, a ház 2005 óta a kérdező tulajdonában van.

Nos, kedves drága mesebeli nagymama, ez esetben joga van így dönteni, a lánya jobban is jár, hogy megszabadul egy ilyen hárpia közelségéből. Szegény, a gyerekkorát inkább el sem képzelem, ha még egy 18 éves lány anyjaként is ennyire felháborít téged, hogy meghozta a saját döntését, és el merészelt válni az imádott vejedtől.

2014. aug. 27. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:
70%
Utolsó ennyi marhaságot hogy lehet egy sima kérdésből kiolvasni?
2014. aug. 27. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 A kérdező kommentje:

Még az 52. életévemet élem, de súlyos szívbetegséggel küzdöm.

Amíg ez az ember nem hálózta be a lányomat, Isten a tanum, jó anya volt.

Ez a mézes-mázas nagy úri ember viszont nagyon béleli az gyerek ellen és ellenem.

Van neki háza, de abban a neje meg a 3 gyereke lakik.

Őket meg nem teheti az útra, de oda se viheti a lányom.

Na, nem kell sajnálni! Nem lesz hajléktalan, csak kicsit majd magukba szállnak talán, ha nem lesz minden csak úgy a seggük alá rakva.

2014. aug. 27. 20:31
 15/31 A kérdező kommentje:

Kedves 11. válaszoló!

Kérlek ne gondolj olyanokat bele, ami nincs oda írva.

Itt csak az unokám számít, nem a volt vejem. Semmit se akarok csak, hogy végre néha nevetni is láthassam, ne csak sírdogálni és hulla fáradtan.

2014. aug. 27. 20:36
 16/31 anonim ***** válasza:
5%

"Ez a mézes-mázas nagy úri ember viszont nagyon béleli az gyerek ellen és ellenem."


Tudod, hogy szinte hallom a hangodat, miközben ezt a szöveget mantrázod? Visszataszító vagy, a felnőtt lányodat kihajítod, mert nem a te elvárásaid alapján akarja élni az életét. Undorító vagy.

2014. aug. 27. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:
84%

Te vagy undorító utolsó.

Biztos akkor a te lányod is megdögölhet a munkába gyerek fejjel tanulás helyett szép anya lehet te is.

2014. aug. 27. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 A kérdező kommentje:

16: Rendben. Véleményt kértem, így jogod van azt írni, amit gondolsz.

Köszönöm a válaszodat, átgondolom, amiket írtál!

2014. aug. 27. 20:43
 19/31 anonim ***** válasza:
87%
16 Rémes vagy, nem kell kitalált sztorikkal jönni, a nagymama, a kérdező eddig semmi olyasmit nem mondott, ami arra utalt volna, hogy a régi vejét imádta volna, stb.
2014. aug. 27. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:
Ahhoz mindenképpen jogod lenne, hogy felajánld a lánynak, hogy hozzád bármikor jöhet és támogatod.
2014. aug. 27. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!