Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nővérem nagyon naiv, szeretném...

Nővérem nagyon naiv, szeretném megóvni a csalódásoktól, de nem szólhatok bele az életébe. Hogyan lehet ezt megoldani?

Figyelt kérdés
29 éves, van egy 3 éves lánya, kb 1 éve vált el. Mostani párja szintén elvált, van egy fia. 11 év van köztük. Nővérem szerelmes, azt hiszi megtalálta a nagy Ő-t. A párja viszont csak "szórakozik" a nővéremmel, fél éve vannak együtt, azóta kb 15x aludtak együtt. Amikor ágyba bújni van kedve, hívja nővéremet, meg ő főz rá, de összeköltözni nem akar. A kislányt szereti, de csak úgy messziről. Sokszor hazudja nővéremnek, hogy most ide-oda kell mennie, tesóm elhiszi, persze utólag kiderül, hogy egy nővel volt. (Csak én tudom meg, nővérem sajnos nem). Nem szeretném elmondani neki, ne "én rúgjam belé a legnagyobbat". Meg úgyse hinne nekem. :S Tudom, hogy lelkileg mennyire összeroppanna, ha megtudná, de így nem folytatódhat tovább. Képes lepasszolni a gyereket, mert a pasi kettesben akar lenni, de persze a pasi fia ott lehet a "randikon", tesóm kislánya nem. :S Ne tegyek semmit, csak ha kiborul a bili, én vigasztaljam? Bűntudatom van, hogy olyan információ van a birtokomban, amiről tudnia kellene, de nem merem elmondani neki. :(
2009. szept. 17. 17:51
 1/8 anonim ***** válasza:
10%
Ne szólj bele, felnőtt ember. Majd rájön magától. Csak akkor mond el a véleményed ha kérdezi szerintem.
2009. szept. 17. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
81%

Előző válaszadótól kérdezem: most komolyan, te meg bírnád állni, hogy szólj a SAJÁT nővérednek, hogy csalja őt a barátja??? Lehet, hogy felnőtt és az ő élete, de a testvéreknek össze KELL tartaniuk, és nem elintézni az egész dolgot egy kézlegyintéssel csupán azért, mert a másik már elmúlt 18.

Kedves kérdező: lehet, hogy nem hinne neked, és nagyon fájna neki, de szerintem jobb, ha szólsz. Talán ettől gyanakvóbb lesz, talán ő jár majd utána a dolognak, és akkor kiderül az igazság. Még mindig sokkal jobb ez, mintha hallgatsz, és a férfi esetleg hosszú éveken keresztül átveri őt.

Azt végig tudnád nézni?

Tedd meg azt, ami tőled telik és szólj neki (sztem).

2009. szept. 17. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
A második hozzászólóval értek egyet: kellemetlen megmondani neki, de mindig sokkal kisebb a veszteség, mint ha évek múlva maga jön rá. Kalkuláld be, hogy haragudni fog rád, de te felelős vagy érte. Dönteni ő fog.
2009. szept. 17. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Rendben, holnap megmondom neki.
2009. szept. 17. 18:56
 5/8 anonim ***** válasza:

Mond el neki mindenképpen! Lehet, hogy először dühös lesz rád, meg nem akarja elhinni, de később úgyis belátja, hogy igazad volt!

De csak akkor burítsd ki a bilit, ha tutira tudod, hogy csalja!

2009. szept. 17. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekem volt egy nagyon jó barátnőm.Én is tudtam,hogy csalja a férje,mégpedig a náluk lakó testvérével.Én sem mertem szólni neki.Amikor rájött,a barátságunk is odalett,mert nem szóltam neki semmit.Jobb,ha szólsz,mint ha hallgatsz.
2009. szept. 17. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy a nővéred nem bánja az egészet. Lehet, hogy örül a gyerekének, és hogy olykor-olykor van valakije. Nem tudhatod. A dolgok mindig másképp vannak - ez nagy mondás.
2009. szept. 18. 04:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Igen, szereztem bizonyítékot is. Megemlítettem nővéremnek, felháborodott, hogy miket hazudok az ő "élete szerelméről". Mutattam neki fényképet, meg egy videófelvételt, de ő bemagyarázta magának, hogy ez valami félreértés.
2009. szept. 18. 18:49

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!