Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Nálatok milyen gyakran találko...

Nálatok milyen gyakran találkoznak a nagyszülők az unokával? (lent)

Figyelt kérdés
Külföldön élünk a párommal már 2 éve, de nem olyan messze, úgyhogy eddig minden második hétvégét otthon töltöttük. Már akkor is felfordulás volt mindig, mert mindenkihez menni, mindenkit meglátogatni.... Szóval most babát várok. Természetesen semmiképpen nem akarunk haza költözni, hisz itt a munkahelyünk is. Viszont anyukámat nagyon sajnálom mert iszonyatosan szereti a gyerekeket, és tudom mennyire szeretne segíteni, de ilyen távolságból ritkán fogja csak látni az unokáját :( Eleve szülés után biztos hogy nem fogunk a kicsivel 2 hetente 400 km-t megtenni, talán havonta, vagy még ritkábban, és ez nagyon elszomorít, mert annyira várta már anyum az első unokát. Nálatok milyen gyakran találkoznak? Havi egy találkozás nagyon kevés? Vagy attól még rendesen része tud lenni majd az életének?
2014. jún. 2. 09:52
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Én évente mindössze 4-5 alkalommal találkozok a nagymamámmal és a nagypapámmal, habár már 19 éves vagyok, ez régen sem volt máshogy. Ettől függetlenül nagyon szeretem :) Ha tehetem, ott szoktam tölteni náluk egy hetet. Jó dolog néha kikapcsolódni, segíteni a nagyszülőknek és beszélgetni velük távol a nagyvilágtól, a technika őrületétől és az internettől, amitől máskor úgysem szakadok el :)
2014. jún. 2. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Mármint nyaranta töltök náluk egy hetet, azon kívül 3-4 alkalommal találkozok velük évente, de akkor nem alszok ott. (Névnap, születésnap, húsvét, karácsony)
2014. jún. 2. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
A nagyszulok kulfoldon elnek, egy lanyunk van aki pici koratol a nyar nagy reszet ott tolti. Evente egyszer vagy ketszer jonnek Budapestre egy-egy honapra altalaban decemberbe es tavasszal.
2014. jún. 2. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Nálunk csak nyáron találkoznak a nagyszülőkkel amikor nyári szünet van. A távolság miatt.
2014. jún. 2. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Nálunk a nagyszülők vannak külföldön. 4-5 havonta találkozunk.
2014. jún. 2. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Nagyi nem tud odautazni?
2014. jún. 2. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
mi 7 éve élünk külföldön immár 4 gyerekkel. 5 évig nem voltunk otthon. az egyik nagyi szokott jönni egy évben egyszer, max 2szer)de az utóbbi 1 évben pl egyszer sem volt, mert nincs pénze, mi voltunk otthon augusztusban), a másik a 7 év alatt 2szer volt kint (abból egyszer azért mert terhesen elestem és nem tudtam lábra állni)....ritka a havi 1? ne vadíts.....400 km? ehhez külföldre sem kell menni, mi pontosan ennyi távolságra laktunk a nagyanyámtól országon belül, jött amikor akart, mi szinte sosem mentünk. ha én ennyire laknék az anyámtól vagy anyósomtól, akkor jönnének amikor akarnának. nekik könnyebb egyedül/papával, mint nekem húzni 4 gyereket nem mellesleg nem 400km-t.....az nem is távolság
2014. jún. 2. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Szüleim 250km-re laknak...évente 5-6 alkalommal találkozunk,karácsonykor ott vagyunk és a nagyobb gyerek kb 2 hetet nyaranta.

Anyós 8km-re lakik,állítólag szereti,imádja a gyerekeket és rettenetesen hiányoznak neki ha mi nem visszük....évente 2szer kb 1 órára jön le hozzájuk,így mi havi egyszer megyünk csak hozzájuk mert egy teljesen aktív nyugdíjas aki csupán csak nem szeret buszozni.

2014. jún. 2. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Az én szüleim napi szinten találkoznak a fiunkkal, de mi egy városban élünk apuékkal, illetve anyukám 20 km-re lakik, szóval ez azért egészen más, mint nálatok. Az anyósom eddig egyszer látta fiunkat, aki jövő héten lesz 2 éves, apósom egyszer sem. Havi egy nem sok, nyilván nem úgy lesz része anyukád a kicsi életének, mint mondjuk az én szüleim, de azért ez még nem vészes szerintem.
2014. jún. 2. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Kicsit megnyugodtam. Szüleim még fiatalok, dolgoznak ők is sokat, így csak a hétvége jöhet szóba, nem tudnak így eljönni több hétre vagy ilyesmi sajnos. És mi sem. Ez bánt nagyon. De látom vannak, akiknek még ennyi sem jut. Ez szomorú
2014. jún. 2. 15:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!