Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Szerintetek is furák a nagyszü...

Szerintetek is furák a nagyszülők?

Figyelt kérdés

Röviden a történet, hogy eléggé ritkán találkozunk velük, Ők soha nem jönnek hozzánk, mindig mi mentünk Őket látogatni Őket. Annyira sokat sohasem foglalkoztak velünk és ez most sem változott semmit. Ha mi nem hívjuk fel Őket, akkor hónapokig vagy talán évekig nem beszélnénk velük telefonon, csak kb. szülinapkor, névnapkor hívnának fel. Nagypapámat felköszöntöttem a névnapján telefonon, nem is kerestem későn 7-fél 8 körül, akkor Ők még bőven fenn vannak és 2 percet sem beszéltünk. Igazából én kérdezgettem, Ő meg nem igazán engem, aztán meg nagyon sietett az elköszönéssel is. Szóval érdekes. Ha már egyszer felhívom, akkor már vegye a fáradságot, hogy kicsit többet beszélget velem, de látszik, hogy abszolút nem kíváncsi rám, hát akkor majd ne is csodálkozzon, ha évente csak 3-4x fogom meglátogatni.

Mit gondoltok? Jogosan vagyok kiakadva?

Mondjuk annyira már nem lepnek meg, mert mindig így viselkednek.


2014. márc. 8. 22:30
 1/5 anonim ***** válasza:
76%
Detto ugyanez az én nagymamámmal is.Ha én nem hívom,akkor ő nem beszélne velem soha.Jogosan vagy kiakadva,én is sokszor felhúzom magam rajta.Főleg mikor Anyám rákényszerít,hogy hívjam már fel a mamát!Sajnos az én mamám ha felhivom
2014. márc. 8. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
76%
Bocsi de véletlen nem fejeztem be a mondatot.Szóval,ha felhívom akkor mindíg megkapom,hogy már azt hitte sosem hívom.
2014. márc. 8. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Nálunk is ugyanez ment. De anyum engem már nem kényszeríthet semmire, mert már nem otthon lakom, szóval saját döntésem mikor hívom fel. Persze amúgy Ők elvárnák, hogy mi járjunk hozzájuk mindig, főleg, hogy most már idősebbek, de fiatalon Ők meg nem jártak hozzánk és nem foglalkoztak velünk, akkor most nem tudom mi várnak. Szóval nekik felénk vannak elvárásaik.
2014. márc. 8. 22:44
 4/5 anonim ***** válasza:
82%
Nem a nagyszülők furcsák, hanem az emberek. Egy családbant szoros kapcsolat többnyire akkor alakul ki a nagyszülő és az unoka között, ha sokat vannak együtt, ha részei egymás életének. Attól, hogy sátoros ünnepekkor látják egymást, még nem feltétlenül alakul ki szorosabb kötődés. Ha az ember nem ismeri a másik életét, nincs közös témájuk, akkor még a beszélgetés sem könnyű.
2014. márc. 8. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
43%

Pont a napokban gondoltam erre.


Mindig leszid mamám, hogy nem látogatom eleget, nem hívom fel, nem köszöntöm fel (ezeket megteszem, csak nem emlékszik rá).


De én egyszer nem jutok eszébe, egy napon van a szülinapunk és mikor felköszöntöm, sose mondja, hogy neked is boldog szülinapot. Szerintem van egy időskori önzőség, pont mint gyerekkorban, illetve nem emlékeznek már sok mindenre.

Mondjuk van naptár :)

2014. márc. 8. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!