Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » A nagyszülők láthatásakor...

A nagyszülők láthatásakor mennyi a törvényileg előírt legrövidebb időtartam?

Figyelt kérdés
Nagyszülői kapcsolattartás ügyében szeretném, ha valaki konkrétumokat tudna mondani. Gyerekeim apukája meghalt.A nagyszülőkkel azóta igen rossz viszonyunk van. Most minden hónap harmadik hétvégéjét töltik ott. Ilyenkor éjjel még internetezek, tévéznek. Itthon én ezt nem engedem... a lényeg: nem akarom hogy a törvényben meghatározott időtartamnál egy percnél is több időt töltsenek ott. ( második házasságomból való gyerekem ellen is beszélnek, hogy ő nem is igazi testvérük, férjemnek nem kell szót fogadni, mert nem az apjuk.Folyamatosan hazugságokkal, nem valós dolgokkal tömik a fejüket.(12és 10 éves gyerekek)Ha bizonyítékom volna nem is engedném a közelükbe őket.

2014. febr. 26. 10:40
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
12%
A te dolgod a nevelés,az övék a kényeztetés.Elveszítették a gyerekük,legalább az unokáktól ne foszd meg őket.A gyerekeid már nem olyan kicsik.Ha nem szeretnének ott lenni,nem is mennének.1hónapban egyszer vannak ott,az nem sok.Mit kukacoskodsz,örülj neki vannak nagyszülei a gyerekeidnek.Nektek nem kell egymást szeretni,őket meg hagyd.nem fog ártani a gyerekeidnek a kapcsolat tartás.Minek akarsz háborút?nem jó az senkinek.
2014. febr. 26. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
87%
Első a kényeztetés az oké, de az, hogy az anya új kapcsolatából való gyerek ellen nevelik, illetve, hogy ne hallgassanak a nevelőapukájukra, az nagyon nem az!
2014. febr. 26. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
85%

A kényeztetés az egy dolog. Feltételezem, hogyha a nagyszülők nem viselkednek úgy ahogy, ahogy a kérdező is szemet huny a kényeztetés miatt. De itt nem ez a lényeg, hanem az, hogy olyasmire uszítják, olyanokat mondanak amit épeszű ember nem mond a gyereknek.

Kedves kérdező.

A testvérem anyósa pontosan ilyen, csak ő durvább dolgokat szokott a kislánynak mondani amikor elviszik (12 éves) Mivel nagy haraggal váltak el, így a kislány a nagyszülőktől mást sem hall, csak azt, hogy mennyire szidják az anyját, lehordva az utolsó rongynak. Természetes ők is mondogatják, hogy a tesóm élettársának nem kell szót fogadni, sőt biztatják, hogy kövessen el kisebb-nagyobb csínyeket. A legutóbbi az volt, hogy azt mondták a kislánynak, hogy amikor a pasas iszik egy kis pálinkát (nagyon ritkán, ha vendég jön pálinkával kínálja őket, és akkor iszik ő is) szóval a kislány öntsön neki pálinkát,de tegyen bele egy kis hashajtót amit ők adtak neki.. De a kislány nem szereti őket, és mindent elmond az anyjának, hogy mit mondanak. A tesóm elvitte gyerek pszichológushoz, ott csak a kislány és 2 orvos volt bent (vagyis az anyja nem tudta befolyásolni a kislányt.) Kapott egy hivatalos jelentést, hogy a kislányt olyan dolgokra kényszerítik, befolyásolják ami már károsítja a kislány szellemi fejlődését, szorongásos lett. Ezzel a jelentéssel a tesóm bírósághoz fordul, és a bíró úgy döntött a nagyszülők érdemtelenség miatt nem jogosultak a nagyszülői láthatási joghoz. Na azóta a kislány egyszer nem volt a nagyszüleinél..Igaz nem is akar menni..


Kedves kérdező. Ha úgy látod, hogy a te gyerekeidet is erősen befolyásolják, manipulálják, vidd őket orvoshoz, és ha a jelentés szerint nem tesz jót a gyerekeknek a nagyszülőkkel való találkozás, menj bíróságra, és kérd a nagyszülői látogatási jog megszüntetését. Mást nem nagyon tudsz.

Vagy még annyit, hogy elmész a nagyszülők háza elé, és megmondod nekik, hogyha nem tudnak emberi módon viselkedni, beperled őket.

2014. febr. 26. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Nem mentem bele bizonyos részletekbe,hogy a mondandóm tömör legyen.Csak egy szösszenet:Első férjemtől szerettem volna elválni. nagyon rosszul éltünk. Szerencsejátékozott. Poklokat jártunk a kicsikkel.....Azzal fenyegetett egy alkalommal, ha nem csinálom amit mond, lemérgezi a kölkeimet.Szóról-szóra ezt mondta.Elmenekültünk, miután megpróbált megölni.Ezután kiakart békülni.Ekkor láttam utoljára. öngyilkos lett. Ezt a szülei szerint miattam tette... Azóta nemegyszer feljelentettek,próbálnak keresztbe tenni, ahol tudnak.És még sorolhatnám.
2014. febr. 26. 12:28
 5/12 anonim ***** válasza:
78%

Szia!

Nagyon sajnállak!ill ami történt... Én,mint anya megfogadnám az utsó kommented előtti válaszoló tanácsát és elvinném szakértőhöz a gyerekemet,majd a papírral a rendőrségre mennék,ha a nagyszülők felszólításra sem hagynák abba az uszítást!

Azért nézz utána a láthatásnak,mert ott nem kellene hogy aludjanak én úgy tudom...!!!

2014. febr. 26. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
76%
Amúgy a gyerekek szívesen vagy csak muszájból mennek a nagyszülőkhöz?
2014. febr. 26. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Mivel gondosodott az apjuk, nagyszülők,hogy rendszeres látogató legyek a gyh-n,tudom milyen papírok kellenek.Amíg nem veszélyeztetik őket, nem igazán lehet tenni semmit.Már volt, hogy figyelmeztették őket, mert a házam előtt, mikor a gyerekeket vitték volna elkezdett a papa kiabálni velem, hogy énmiattam halt meg a fia és itt lógott az ereszen.Ezt a gyerekek végighallgatták, a gyh- meg figyelmeztette,-persze engem is ,mert ezek után nem engedtem el a kicsiket.

Végigbújtam a netet,mit lehet tenni,mert tegnap ismét nyertem egy meghívót a gyh-ra.Ha még én is rángatom a gyerekeket hogy élik meg? Ezért szeretném, ha csak akkor mennének, ha muszáj.

Szeretnek menni, mert olyankor mindig kapnak ajándékot,lehet éjszaka netezni,tévézni.Egyik alkalommal a fiam elújságolta, hogy szombaton 26!db jégkrémet evett meg. Gondolom ha inzulinsokkot kap, majd nem kell elengedjem.

2014. febr. 26. 13:42
 8/12 anonim ***** válasza:
82%
Én úgy tudtam, hogy nem kötelező a nagyszülőnek "kiadni" a gyereket, csak láthatást kell biztosítani.
2014. febr. 26. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
24%
Tévedésben tetszenek lenni: semmiféle láthatás nem jár a nagyszülőnek, csakis a szülőnek.
2014. febr. 26. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Te ne ess tevedesbe kedves utolso, van a nagyszulonek is lathatasi joga.
2014. febr. 26. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!