Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Mekkora a legrövidebb időtarta...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mekkora a legrövidebb időtartam, ami alatt össze lehet hozni a polgári esküvőt?

Figyelt kérdés
Csak úgy naturban, lagzi meg minden egyéb nélkül? Mondjuk onnan, hogy elmegyünk az anyakönyvvezetőhöz, hogy mi szeretnénk házasságot kötni...
2011. jan. 5. 12:59
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

30 napos várakozási idő van - törvényi előírás. A 30 nap után a hivatal szabad időpontjaitól függ.

Először bementek, elmondjátok mit szeretnétek, majd kb két hét múlva vissza kell mennetek személyivel, lakcímkártyával, szül. anyakönyvi kivonattal (elvált fél esetén bontó határozat is kell). Ott felveszik az adatokat, megkérdezik, ki milyen nevet vesz fel/nem vesz fel a házassággal, születendő gyerek neve.


Hasonlóan csináltuk nemrég, alig léptük túl a 30 napot.

2011. jan. 5. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Extrém esetben lehet gyorsítottan kérni,nem kell a 30 napot kivárni,igazolt terhesség, külföldi tartózkodás,halálos betegség,stbstb...De ezt mindent igazolni kell
2011. jan. 5. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen :)
2011. jan. 5. 13:15
 4/11 anonim ***** válasza:
Igen problamentes esetben 30 nap. Mi is így esküdtünk. Két tanúval és kész!
2011. jan. 5. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Pont ahogy az előttem lévők írták 30 nap legalább.

Nálunk úgy volt pl hétfőn elmentünk az anyakönyvvezetőhöz,kedden beadtuk a kérelmet a jegyzőhöz (a 30 nap miatt) csütörtökön már mehetünk is érte aztán vissza az anyakönyvvezetőhöz aki azt mondta,hogy akkor péntek délután kettő....de mondtuk neki,hogy azért ennyire ne kapkodjunk mert az én tanúm elég messziről jönne szóval inkább a következő hétre toljuk el. M

2011. jan. 5. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Szerdán bementünk, kérelmeztük a gyorsított eljárást, pénteken összeházasodtunk. Előtte már annyit készültünk, hogy mivel tudtuk, hogy nem tudjuk megvárni a nyarat,pár napon belül kell összeházasodjunk, hogy hétfőn vettünk egy-egy legegyszerűbb arany karikagyűrűt.
2011. jan. 5. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Jó olvasni, hogy mások is egyszerű esküvőt tartottak. Mi jan. 3.-án foglaltunk időpontot febr. 10-re

Mi is csak polgári esküvőt tervezünk, semmi felhajtással.

2011. jan. 6. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
és aki pici esküvöt tart az milyen ruhában van?
2011. jan. 6. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

21.23-as vagyok.

Barátnőmnek saját menyasszonyi ruhája volt, kb hasonló az alkatunk, tehát én abroncsos fehér menyasszonyi ruhában, fátyolban, férjem öltönyben voltunk a gyorsan jött polgári esküvőnkön. Mint minden lány, én is szerettem volna 1x fehér ruhában menyasszony lenni. Aztán mondjuk tartottunk nyáron egy templomit, mikor újra felvehettem a gyönyörű ruhát:)

2011. jan. 7. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
rendes volt hogy odaadta nekem a saját tesom nem adja oda mondvan az az övé és azt ne horgy más pedig fizettem is volna neki. hát ez van a gyorsitottat aki kéte mivel indokolta?
2011. jan. 7. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!