Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért van, hogy az Életed jó...

Miért van, hogy az Életed jó szakasza (14-25) a legrövidebb, utána meg jön a döglődés?

Figyelt kérdés

14-ig csak vagy, utána elkezdesz élni, aztán 25 körül szépen elkezdesz öregedni, 30 fölött már kín szenvedés minden és még hátravan 40 éved...

Nem ezért éltek az ősemberek csak összesen 30-at?


2011. jún. 12. 14:04
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Nekem 21 évig volt "szenvedés", most kezdek el élni, és ezt nem a kiélésre értem, és lám, tuti nem fog befejeződni 30-nál,most kezdek feltámadni,érzem.:)
2011. jún. 12. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Nekem 14-18 éves koromig volt kínszenvedés, semmi nem volt jó, alig voltak barátaim, nem volt életem, nem tudtam, hol a helyem.Aztán bekerültem az egyetemre, az első év nehéz volt, majd már elkezdtem azzal foglalkozni, ami érdekel, és 25 éves koromig jól elvoltam. Ezután kezdődött az igazi, nagybetűs élet, elkezdtem komolyabban pasizni, bulizni, a munkámban sikereket értem el, tudtam félretenni utazásokra. Most vagyok 30, és már megtaláltam azt, akit lelkitársamnak tartok, de úgy érzem, még nem vagyok kész arra, hogy lekössem magamat és "lenyugodjak", rengeteg dolgot szeretnék még megvalósítani.
2011. jún. 12. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
20 éves vagyok, de egyáltalán nem mondanám jó szakasznak ezt az életemben...:(
2011. jún. 12. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Ott valami problema van, ha 30-asan kinszenvedes minden. A legjobb evek kezdodnek a 40-nel.
2011. jún. 12. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Teljesen egyedi, kinek mi az élete jó szakasza. Van, akinek a 14-25 közti sem jó szakasz, mert be van zárva egy gimnáziumba, tanul éjjel-nappal, később ugyanezt teszi az egyetemen 4-5 évig, majd pályakezdőként a cégnél hajt napi 12-14 órákat, hogy állandósítsák. Aztán majd valamikor 30 éves kora környékén, mikor végre befutott, jól fogja érezni magát. Vagy ott az ellenkező véglet: aki tanul 18 éves koráig valami középiskolában, mert kötelező, utána meg mehet betanított munkásnak, hogy mihamarabb fizetése legyen, ki tudja segíteni a családját. Na, őt sem veti szét az öröm (és akkor még nem volt szó azokról, akiknek mondjuk munkájuk sincs).

Szóval ez nem ennyire sarkos és egyszerű. Ha olyanok a körülmények, életed bármelyik szakaszában jól érezheted magadat és nem is biztos, hogy pont ez a jó szakasz lesz a legrövidebb.

2011. jún. 12. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

39 éves vagyok, ugyanolyan jól érzem magam, mint eddig, és még öregasszony sem vagyok. :)

Minden életkornak megvan a maga problémája és szépsége is. A szomszéd néni 84 éves, finomabbnál finomabb sütiket süt, gondozgatja a virágait a kertben, és állandóan tele van a háza unokákkal. És ismerek agyonfrusztrált, állandóan rosszkedvű húszévest is, amit még az életkörülményei sem indokolnak. Nem az életkoron múlik, ki hogyan érzi magát, hanem azon, mit tud kezdeni azzal, amit az élettől kap. Van, aki a legkevesebből is ki tudja hozni a maximumot, másnak mindene megvan, mégis csak fanyalog.

2011. jún. 12. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
"Gurizes" mellett nem lehet elvezni az eletet?
2011. jún. 12. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Szerintem fordulj pszichológushoz,mert komoly problémáid vannak.
2011. jún. 12. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Magyarul szerinted aki 25 vagy 30 feletti, eláshatja magát....:D


Jó kis gondolkodás. Én 24 vagyok és mostanában kezdem magamat jól érezni. A gimnázium és a főiskola kínszenvedés volt számomra. Nem voltak barátaim,pasim, egésznap otthon ültem, tanultam és még rosszul is néztem ki. Mostanában sikerült egy kis pénzt félretennem munkával, megismertem pár embert és egyre jobban nézek ki (elkezdtem edzeni, odafigyelni a táplálkozásra). Úgy érzem kezdek révbe érni és nagyon sok tervem van, amiket szeretnék megvalósítani.


Amúgy nem csodálom, hogy ezt érzed. Ha 14 évesen elkezdtél élni (gondolom éjjel-nappal buliban voltál, pasiztál), még jó, hogy kiégtél a huszas éveidre....

2011. jún. 12. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
28 éves vagyok, rendkívül jól érzem magam a bőrömben, nem döglődök. Van párkapcsolatom, tartalmasan töltöm a szabadidőmet a barátaimmal, sportolok, szórakozok, dolgozom, tanulok... Bár nem volt unalmasnak mondható kamaszkorom, de volt probléma bőven, én nem sírom vissza azt az időszakot.
2011. jún. 12. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!