Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Nálatok mennyit segítenek a...

Nálatok mennyit segítenek a nagyszülők?

Figyelt kérdés

Két gyermekünk van.Az első most 9 éves. Őt még várták a nagyszülők.6 évvel késöbb született a 2. fiam.Most 9 és 3 évesek.Eddig itthon voltam nem volt gond, de hogy dolgoznom kell menni egyre inkább érzem, hogy nem szívesen segítenek, illetve amikor csak tud kibújik anyám a feladat alól.Azért szomorít el, mert azzal csaltak vissza a városukba, hogy ők mennyire tudnak itt majd nekünk segíteni. Valójában azoban mindig benne hagyak a...

Nem értem őket. Más örül és repül az unokájához ha hívják, vagy ha alkalmuk van rá, ők meg mindig kitalálnak valamit...vagy épp nincs kedvük...stb Ha muszáj nagy nehezen bevállalják, de érzem hogy nem szívesen. Elhatároztam, hogy keresek valakit aki besegít ilyenkor, ezen meg teljesen besértődtek....most mit tegyek ha egyszer nem építhetek ilyen bizonytalan segítségre.


2014. márc. 2. 15:02
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
36%
Te mennyit segítesz nekik a ház körül?
2014. márc. 2. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Jó kérdés! Igaz és félreértés ne essék nem várom el tőlük a segítséget, amit kapok köszönöm nekik, de nem volt szép dolog így ezzel idekötni ebbe a koszos városba és bűntudatot kelteni a másikba, ha próbál magán segíteni.
2014. márc. 2. 15:11
 3/16 anonim ***** válasza:
81%
Nekem még nincs gyerekem, de emlékszem, amikor mi voltunk kicsik, a nagyszülők semmiben nem vettek részt. Apai nagyszüleimmel közel laktunk egymáshoz (gyalog sincs fél óra a távolság), de havi 1-nél többször nem láttam őket. Olyan soha nem volt, hogy velük töltöttem volna egy napot, vagy ők vittek volna el bárhová is. Anyai nagyszülők 200 km-re voltak, de ott is csak keresztanyámmal töltöttünk együtt olyan időt, ami terhet vett le a szüleim válláról. Úgyhogy nem egyedi eset a tiétek, sajnos.
2014. márc. 2. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Felnőtt emberek vagytok szerintem senki nem mondja,hogy ott kell laknotok ahol nem akartok. Másrészt az sem mindegy hány évesek, mert ti szülők munka után nem értek rá/fáradtak vagytok, akkor a nagyszülő munka után 60 évesen miért bírná jobban? Betegeskedő nyugdíjas meg még kevésbé.
2014. márc. 2. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
79%

Amikor nem volt velük "gond" tehát kb 5 éves koruktól hetente 1 szer kb vigyáztak rájuk.

De általában csak a nagyobbikat (3 év van köztük) vitték el.

Segíteni semmit, inkább nekünk kellett, pedig a nagybbik unoka születésekor csak 43-46 évesek voltak.

Az édesanyám (már csak ő élt) velünk lakott amíg gyesen voltam, aztán otthonba került, állandó felügyeletet igényelt a betegségei miatt/ már nem él sajnos ő sem../

2014. márc. 2. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Hány évesek? Dolgoznak-e? Mennyi idejük van? Mennyit kéne vigyázni rájuk? Vagy mit kéne még segíteni? Jól vannak? Gyengélkednek?

Semmit nem írtál le, amiből egy kicsit is meg lehetne ítélni a nagyszülők hozzáállását.

2014. márc. 2. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Egy nagyszülőnk van már csak sajnos. 73 éves. Segít amiben tud, pedig nagyon fáj neki itt-ott... de ha kell, azonnal jön. Viszont nem várom el tőle.. pont ezért, mert tudom, hogy milyen rossz kínzó fájdalom mellett két kisgyerek után szaladgálni. Sokszor van, ha beteg valamelyik, meg se mondom neki, inkább itthon maradok én pár napot velük, mert tudom, milyen megerőltető ez anyunak.
2014. márc. 2. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
A nagyszülők viszonylag fiatalok 58 és 56 évesek. A papa már 10 éve nyugdíjas de dolgozik mellette. A mama "leszázalékolt" napi 4 órában dolgozik. Egészségileg biztosan nem olyanok mint a 20 évesek, de nem kíozza őket olyan kór ami indokolná a hozzá állást. Dédi mamánk 79 éves több nyűgje van de szívesebben szólok neki ha felügyelet kell a gyerekeknek, pedig ő se hajolni se lépcsőzni nem tud.Amit még nem írtam, hogy a bátyám lánya 7 éves bármikor megoldható akár szabadság stb terhére is a felügyelet BÁRMIKOR.
2014. márc. 2. 15:58
 9/16 anonim ***** válasza:
79%
Nem lehet, hogy csintalanok a fiúk, és nem bírnak velük? Csak azért merem ezt kérdezni, mert én sokszor vigyázok gyerekekre (szomszédok, barátok, család), és a fiúkkal sokkal több "bajom" van, mint a lányokkal. A lányokkal le tudunk ülni rajzolni, hajtogatni, babázni.. a fiúk állandóan ugrálnak le-fel, másznak fel mindenre, szóval velük nincs úgymond "nyugi". :) Ennek ellenére imádom őket is... de nem lehet ez esetleg? A bátyád kislánya meg - gondolom - könnyebben kezelhető? Főleg hogy egyedül van.
2014. márc. 2. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
71%

Ez így érdekes. Nem volt ennek az egésznek valamilyen előzménye? Mert a sógornőméknél is hasonló a helyzet, de annak meg is van az oka. Neki is van két gyereke 4 és 5 évesek. Ők az anyósa mellett laknak (anyukám). Amikor a gyerekek kicsik voltak a nagymama sokszor szeretett volna velük lenni, mert ráért és amúgy is imádta őket. Csakhogy a sógornőmnek ez nem tetszett és közölte vele, hogy nincs szüksége a segítségére. Ezt a nagymama tudomásul vette, továbbra is szereti a gyerekeket, de egyáltalán nem hajlandó vigyázni rájuk. Amióta viszont visszament dolgozni, már nagyon is kéne neki a segítség, mert sokszor nem ér haza, mire vége az óvodának. Mivel az anyósát elmarta maga mellől, az ő anyja meg 150 km-re lakik és aktív dolgozó, ezért kénytelen bébiszittert fizetni.

Az én gyerekeimre viszont mindig szívesen vigyáz.

2014. márc. 2. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!